1 1
Prophet

Golf 5 tandem pumpa

Recommended Posts

Poštovanje!

 

pojavio mi se problem da mi je tandem pumpa počela sliniti i rekao mi je mehaničar da bi je trebao ili reparirati ili uzeti novu - razmatram o opciji reparacije jer je navodno to nekakva banalna reparacija tipa nove brtve i takve sitnice. ima li tko kakva saznanja koliko je pouzdano, kako se kreću cijene reparacija i to? inače se radi o Golfu 5 1.9 TDI 105KS, 2005. godište a pumpa je vakuumska ;-)

 

unaprijed zahvaljujem na odgovorima :care

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam na svom audiu to radil i ispalo me cca 700 kn sa rukama , a nova pumpa ti je koju tisucu ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

700kn ;) Standard pojava...rjesavaj prije neg ti nafta pojede racvu vode i crijeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala momci :respekt

 

@ kameni

da, znam koliko je nova zato bih radije i reparirao ovu ako nije nužna nova ;-) btw. nova sa popustom me izađe cca 2200kn

 

@ autofreak

ide auto u utorak na servis ;-) uz to još ide i novi egr i svašta nešto ;-)

 

 

još jednom zahvaljujem :care

Share this post


Link to post
Share on other sites

@autofreak jel se ima naruciti u ovlastenom set za reparaciju tandem pumpe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nema... bosch servisi ih imaju a na jednoj mk4 sam imao slucaj da je pumpa rjesena al brtva izmedju pumpe i glave je lose izvedena pa je tu pustalo..

ta puma tj auto i dalje nije ok a stranka je aljkava pa nikako rjesit...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne traju te reparacije nesto.

 

jos je gora opcija silikonom ici dihtat

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav crni silikon... on nemoze drzat tj brtvit. Pogotovo sta njegovo topljenje moze uzrokovat probleme s ubrizgavanjem...

Za silikoniranje nikad cuo... to je nesto home mejd :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

u bosni ovdje posavina, znaju probat pa se desi bas to, zavrse djelovi u gorivu

 

imao i jaa taj problem, stavio polovnu, ko barut suha i eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

imaš čak u tokića kupiti set za reparaciju tandem pumpi košta negdi oko 200-300 kn i ako se teke kužiš u mehaniku i imaš mogućnosti/alata(netriba ništa specijalno nego torx ključi,ovisi koja pumpa) to možeš sam napraviti

evo to ti je ovo

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.autodiesel13.com%2Fen%2Fgasket-kits-36%2Fvw-seat-skoda-tandem-pump-repair-9134.html&ei=fSyWU7WnI5LB7Aad44BI&usg=AFQjCNEoiFW7JFv4uhN0jpykvVzj4NfQrQ&sig2=tmYwuDwsOV-nVDbnzcT--A&bvm=bv.68445247,d.bGE

 

e ali problem je šta te gumice ne proizvodi bosch,luk ovisi koja pumpa nego je proizvođač mislin hoffer(neka firma šta proizvodi plastične i gumene stvari) i onda te gumice ne traju dugo tj. znam par slučajeva da su ponovo procurile za 2-3 godine

 

s iskustvom reparacije kod bošiste neman iskustva,al vjerojatno i oni koriste taj isti set jer nisan siguran da imaš kupiti original set gumica za reparaciju

vw nema set gumica nego komplet pumpu

a i cijene polovnih pumpi su oko 100 eura

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne traju te reparacije nesto.

 

jos je gora opcija silikonom ici dihtat

 

pa ne mislim to silikonom raditi pobogu, dapače, ne mislim to ja raditi sam ;-)

 

 

u bosni ovdje posavina, znaju probat pa se desi bas to, zavrse djelovi u gorivu

 

imao i jaa taj problem, stavio polovnu, ko barut suha i eto.

 

ma radije bih kupio novu nego stavio polovnu ali trenutačno imam drugih stvari na umu pa ću zasad radije reparirati pumpu...

 

imaš čak u tokića kupiti set za reparaciju tandem pumpi košta negdi oko 200-300 kn i ako se teke kužiš u mehaniku i imaš mogućnosti/alata(netriba ništa specijalno nego torx ključi,ovisi koja pumpa) to možeš sam napraviti

evo to ti je ovo

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&uact=8&ved=0CCMQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.autodiesel13.com%2Fen%2Fgasket-kits-36%2Fvw-seat-skoda-tandem-pump-repair-9134.html&ei=fSyWU7WnI5LB7Aad44BI&usg=AFQjCNEoiFW7JFv4uhN0jpykvVzj4NfQrQ&sig2=tmYwuDwsOV-nVDbnzcT--A&bvm=bv.68445247,d.bGE

 

e ali problem je šta te gumice ne proizvodi bosch,luk ovisi koja pumpa nego je proizvođač mislin hoffer(neka firma šta proizvodi plastične i gumene stvari) i onda te gumice ne traju dugo tj. znam par slučajeva da su ponovo procurile za 2-3 godine

 

s iskustvom reparacije kod bošiste neman iskustva,al vjerojatno i oni koriste taj isti set jer nisan siguran da imaš kupiti original set gumica za reparaciju

vw nema set gumica nego komplet pumpu

a i cijene polovnih pumpi su oko 100 eura

 

u mehaniku se kužim čisto onako da nisam totani tupan (iako sam na faksu odlušao nekoliko mehanika, ali to je bila mehanika druge vrste ;-) ), ali to nije moja struka i prepuštam takve poslove ljudima koji se baš time bave ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze ak slini malo tandem pumpa hladan ponekad teze upaliti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za sto sluzi ta pumpa? Google mi prve 2 stranice nije pomogao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni gugl izbaci odmah na prvoj stranici... samo treba citat a imas i presjek s objasnjenim djelovima...

 

iz2ubr.jpg

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na G4 slinila, i ja to nisam skuzio nego mi je par puta auto gubio vodu (crijeva popucala) te nakon toga skuzio gdje curi ali vec prekasno, jer mi je toliko curila i da je kapalo na lamelu i prokrizavala, na kraju sve sjebalo, novi set kvacila te reparacija pumpe, tako da mijenjajte to na vrijeme dok nije nastala veca steta :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel moze ak slini malo tandem pumpa hladan ponekad teze upaliti?

Može se desiti da i ne upali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da itekako... slini dole po racvi vode i kad ona pocme pustat eto padaju perfomanse jer se motor pregrijava....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam primjetio da mi bali malo i majistor mi rece da je to tandem pumpa i da to nije nista,samo uljne pare pa se cini da je balavo. Cak i novu da stavim isto ce ti biti. Znam samo da je sve bilo suho a sada oko pumpe sve je masno. Jel vrijeme vec za kakvu zamjenu, citam da bi se mogla i reparirati. Da li bi se te gumice mogle napraviti po uzorku ako su u pitanju samo gumice kad se reparira?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na svom golfu 5 reparirao jer je slinila.Ima za kupit set za reparaciju,ako se nevaram lega kupio u Tokicu.Budu unutra gumice i semering.Gumice,rad i dva piva 450kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci to se da prebrtvit kod nekog strucnjaka?

Meni Mexx tu sa foruma odradio to prije 2 godine... zasad sve 5, samo gas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mex majka al ako je pumpa unutra ubijena nema pomoci sem sklapat od dvije jednu...

dihtung je nekih 80ak kn a i manje...

Moze vam slinit i na vod kabela za pumpe dizne.... meni je tu slinilo... dihtmasa rjesila stvar :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1