1 1
Prophet

Golf 5 tandem pumpa

Recommended Posts

Nista Kiki, nadam se da ti nece trebati.

 

Mozda da stavis nove gumice i limeno brtvilo pa stegnes ko sivonja i mir bozji :slika

Salim se naravno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Budemo vidjeli ako i zatreba tu je. :)
Ma, bit će po PS-u samo origigi brtvo kako je Ivo rekao, ništa drugo a do tada će biti jedno detaljnije čišćenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moze li neko da provjeri kataloski od brtve tandem pumpe jer danas sam vidio da je poprilicno zabalavilo tamo ispod nje. Sa autom nemam nuspojava jedino sto vidim da je masno tuda oko tandem pumpe. Pasat b6 1.9tdi 77kw bkc kod motora 2006 god

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sta ce ti kataloski, odi u ovlasteni sa brojem sasije i kupi oem kako je vec preporuceno na forumu, kvaliteta bolja, a cijena ista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odi 2stranice u rikverc i budes vidio onu za mk5 1.9 i to je to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svakako sam oem i mislio uzeti.Prvo cu malo brake cleanerom da ocistim pa da vidim stanje. Ivo ne bi trebalo skoditi brake cleaner onim crijevima oko tandemke?

Ps sad citam znaci kod mene je starija tipa sa gumenim brtvama?

Edited by limp19

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekoh vrni se nazad...tamo smo razglabali kakvu pumpu i brtvu imaju pd nakon prvih pd.motora. Trebas limenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci samo limenu narucim u ovlastenom i to je to. Nema se nista drugo mijenjati? Ja se istripovao da je moj jedan od prvih pd motora ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo je jedna brtva... ako mislis da pusta izmedju pumpe i glave ona samo imas tu brtvu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala Ivo po ko zna koji put ?

Svakako mislim prvo cleanerom ocistiti malo pa propratiti. Nemam nekih nuspojava sve radi kako treba. Ako opet podje pustati tu onda cu uzimati brtvu

Share this post


Link to post
Share on other sites

I na mojoj tandemki je isto sve bilo masno i nakon što sam ju malo sa ivasolom pošpricao i obrisao krpom ne vidim za sada ništa, to su naslage od tko zna kada ali zato sada pratim pa ako se nešto pojavi odmah ide novo brtvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako i ja planiram. Da li se brake cleanerom smije tuda prskati s obzirom da ima gumenih dijelova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam ga i sada mi stoji na polici, nikad korišten.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanimljivo, morat ću i ja pogledati kada motor radi da vidim ima li nešto slično, kontrole radi. Nova ali Bosch pumpa u Tokiću cca. 2500 kn pa sada ako ti se popravak isplati ili potraži još negdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaš li točno što je sve rađeno na pumpi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamijenjen je set za reparaturu -brtve, gumice i serafi. Nije mi toliko jako bila u banani kao na videu al je bila. Osjetim sad da mi auto mirnije i bolje radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prosli tjedan reparirao ja na svojem u sesvetama kod svog mehanicara 700 kuna platio

Bosch Preden servis je trazio 1000 kuna

Ja vecinom idem isto u sesvete kod tupeka. Rekli su da oni to nemogu napravit i poslali me kod tog Kereša. E sad nisam se raspitivo dal postoji nesto jeftinije al ak je za 200 kn jeftinije rade cu dat u ovlasteni bosch servis. Zvao sam i tokica za novu pumpu ,drugacija cifra nego kod kolege tdi, meni su rekli oko 2100 bosch pumpa. A meni treba luk. Al opet tolko para mi je previse dat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da Tokic samo Bosch drzi a LUK mozda preko ovlastenog, samo onda za cifru ne pitaj. Ne znam kakva je Bosch pumpa u praksi ali pipac im je bolje fiksiran nego kod LUK-a.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U nas na jugu bosh bio 1800kn. Puks je ima za toliko novu.

Set za rep neznaci da ce dugo trajat nakon. Ako je iznutra poderana i iskrivljena djaba rep set. Mex da je odika bi vam sve napisao..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1