1 1
Prophet

Golf 5 tandem pumpa

Recommended Posts

opet ti svoje

nije poanta imati nešto nego znati koristiti

aj sad uđi u jednu od tih brtava pa vidi šta piše (to sa zvjezdicom)?

a i ovo online etka nije imati etku,jer dosta toga se prominilo u smislu da su neki djelovi otpali,cijene da ne pričam itd...

 

freak

to sam i reka prvi su imali ove 2 brtve i kasnije je otpalo na novijima

ove zadnje četvorke imaju isto ko na petici

 

sanjine

kod tebe je ova oblika Hrvatske imaš i u tokića 70kn ;-)

 

kolko muke oko gluposti :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad ne kuzim, j3l brtva gumena ili ova velika metalna?

 

Ili idu obe?

2a je tvoja a 2 ne jer je etka nedaje tako da je i nemas sastrane.

Etka je 8.0 pa je poprilicno nova a ima update naravno....

 

 

Ulja moze sitno iscurit kao i nafte al to je nezamjetno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda kupim ovih dana, pa da to zamjenim, jer to je jedino gsje motor slini...

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo pazi na imbuse ito one sitne.... nesteze se to mnogo.... ja to na osjecaj ruke,.. jebiga kroz godine rada.uhvatis neku mjeru u rukama,.. :)

P.s hebes motor koji nije bar malo slinav.... cak u unutrasnjosti je i bolje da je slinav jer nehrdja tako brzo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala svima na pojašnjenju i kataloškim, kada zatreba bit ću spreman.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Još jedan zanimljivi video na koji sam naišao i gdje pokazuje zamjenu brtve na tandemki.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

skidao crijevo od vode.... biiip... nesvidja mi se... samo komplikacije ako si neuk.. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja poludim kad vidim da netko ovako nervozno radi oko motora, pa jel bitno dal posao traje 5 ili 7 minuta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja na svom nisam trebao skidati nista osim ta 4 sarafa i 3 one brze selne sa crijeva:

- gorivo input,

- gorivo output

- vakum crijevo

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je.... Ovaj gore vjerovatno radi jos nesto il je bas nestrucan pa je isao na svoj djir :) Ugl slazem se sa Sanjin-om u svezi neervoze....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovjek je možda nervozan pri snimanju a vi ga napadate. :)
Ima puno loših videa na YT i uglavnom rade amateri ili vikend majstori, ali da se barem informirao kako ide redoslijed skidanja, jok. Meni je jedino zanimljivo kada ju skine i vidim brtvo a originalna tandemka je imala ona dva gumena o kojima smo raspravljali na prethodnoj stranici do je nova imala ono "hr" brtvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je ... nova moze ici uz odgovarajuci dihtung.... Tako sam svoju posudio na 20ak dana dok ova nije stigla s reparacije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čovjek je možda nervozan pri snimanju a vi ga napadate. :)

Ima puno loših videa na YT i uglavnom rade amateri ili vikend majstori, ali da se barem informirao kako ide redoslijed skidanja, jok. Meni je jedino zanimljivo kada ju skine i vidim brtvo a originalna tandemka je imala ona dva gumena o smo raspravljali na prethodnoj stranici do je nova imala ono "hr" brtvo.

ja i dalje mislim da je kod tebe ta HR brtva

kod starijih je bila ona gumena

 

a tu dilemu riješiš za 2 minute

skini onaj poklopac i pogledaj spoj pumpa/glava i ako je ta metalna HR brtva vidićeš je ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ja vjerujem. :)
Ma, nemam frke sa tandemkom samo taj pipac ima malo lufta, nije onak fiksan ali nije ni raskliman a pošto auto ide ne diram ništa jer imam važnijih stvari za mijenjat. Ali dobro je da znam koje brtvo trebam ako me potrefi, nadam se da što kasnije haha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ante mi poslao staru pumpu jer mu više nije potrebna a meni će dobro doći, Fala Ante. :) Ista je kao moja pa će najvjerojatnije završiti kod Mexxa na popravku ako bude voljan ga odraditi tako ću imati spremno ako moja u međuvremenu procuri. Izgleda da ipak ide ova dva gumena brtva na LUK-ovu PD tandemku (038145209A).

dsc_0004ulrx8.jpg

dsc_0012e3qt3.jpg

dsc_0027tvp7b.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavi orginalne gumice.. jer mene su bošistine koštale 15dana i 2 puknuta kucista koja je on priznao i vidio da su mu gumice ipak deblje od ogrinala....

 

Kad otvori vidit ce dali se popravit tj koliko je kuciste ishabano....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, vidjet ćemo kakvo je stanje iznutra i da li se može popraviti, vjerujem da kada bi i svoju skinuo da bi se od te dvije dalo nešto napraviti pa eto i ta opcija je u igri. Zanimljivo, na ovoj pumpi je pipac fiksan samo se vrti a kod mene ima baš malo slobodnog hoda. Svakako idu originalne gumice nema se potrebe zezati sa drugima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma evo, baš sada čitam Antinu temu i vidio da je sa pumpom sve OK, samo mu je slinila zbog tih gumenih brtvi i da je kupio nove ili ovu limenu što je uzeo za Bosch pumpu koju je kupio riješio bi stvar jer isto je bilo stanje sa motorom i nakon stavljanja nove. Koliko vidim po slici ova nova bi išla na ovu LUK-ovu ali bi i znatno bolje brtvila nego te jadne dvije gumice ili?

20170825_113528_2n2ktz.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Limena nemoze na ovu s slike.... nista dobio nebi. Daklw kako smo x puta rekli... limena je za novije pumpe s ravnom bazom...nema utora ki na toj s slike

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve pet, bit će gumene koje mogu unaprijed uzet pa neka stoji pogotovo sada kada je rezervna pumpa tu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poceo si extra dijelove skupljati za cvrku... :D

Cekam jedan dan kada slikas vucnu sluzbu i drugu cvrku u dvoristu bez registracije :lol2

Daj kad dodes pronaci cemo ti jednu tu u ZGu... uzmes svoje table i kuci sa njom :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uff, baš. :)
Toliko sam dijelova dobio od ljudi preko foruma da već imam malo skladište haha. Isto je bilo sa dujom, sjećaš se koliko je dijelova završilo kod tebe, skupilo se. Evo i od kolege zvonac sam nedavno dobio dijelove od prednjih farova tako da se ovim putem zahvaljujem. :palacg Planiram uzet farove sa maglenkama pa će mi dobro doći kod slaganja ako mi nešto zatreba.

Da znaš da planiram, samo da uleti jedna na relaciji ZG-OS jer ona u Dubrovniku mi je predaleko jer bi me troškovi ubili a nema ju kako dovest a bila je baš OK i ne za tako veliku lovu kada se vidi što bi se sve moglo s nje iskoristiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pocelo je dakle hehe ajd drago mi je. Dijelova nikad dosta. Evo zima na vratima, sve sam dijelove pokrio, pospremio... nemam vise gdje gurat a zelis sve zastiti od vanjskih utjecaja.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1