1 1
Prophet

Golf 5 tandem pumpa

Recommended Posts

Jesi li gledao taj pipac na pumpi da je raskliman ? Ako je raskliman onda je vrlo vjerojatno problem s vakumom i ovo prvo što si naveo za tvrdu kočnicu je moguće. Isti problem kod mene...diht masa je riješila stvar.

A ovo za treskavo paljenje i gašenje ne bih znao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pipac je malo raskliman, ne jako ali to mi nekako prvo palo na pamet,..dogodi se nakon dva uzastopna kočenja, ako prođe malo vremena, onda se ništa ne osjeti.

Šta je najbolje uzeti za diht masu? i da li mogu to bez skidanja namazati oko pipca ako dobro očistim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam koja je tocno diht masa,ali je rijesilo problem s vakumom na pipcu...uglavnom majstor nije skidao pumpu dolje.

Meni je taj pipac raskliman dosta,a pumpa je opet pocela slinit...narucio sam novu pa cu krajem ovog tjedna promijenit zajedno s crijevima. Mogao sam i reparirat,ali odlucio sam se za novu pumpu da sam miran po tom pitanju.

Inače je netko ovdje spominjao i stavljanje neke aluminijske podloske (ili tako nesto slicno) na rasklimani dio pumpe pa vidi si i tu soluciju ako je izvedivo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavio sam oko tog pipca diht masu, neki acryil za probu, ali izgleda nisam ništa postigao, pipac se klimao, sad je manje, ali svejedno kad zakočim više od jedanput, kočnica postane jako tvrda, tj. ne upotrebljiva.

Kako još mogu ispitati da li je pad vacuuma u sistemu, tj. da li moze neko drugo vacuum crijevce ako je potrošeno isto uzrokovati problem sa kočnicom?

Stavljao sam prst na taj pipac dok je cijev od serva bila dolje, osjeća se jak vacuum, ali ne znam kad je sve spojeno kako to provjeriti. spojna cijev ne izgleda popucano.

Ne znam da li može biti problem u onom malom nepovratnom ventilu, da li se njega treba rastaviti i očistiti ili nešto slično??

 

imam onu LUK-ovu pumpu sa crnim poklopcem, ako ju skinem da li na nešto treba paziti kod montaže nazad, brtve, cijevi od nafte?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Toliko se pisalo u proslim postovima oko tog pipca na tandemki i kako bi se mogao popraviti ali nitko si ne da truda procitati starije postove pa onda upitati ono sto nije spomenuto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Post sam procitao od pocetka, ali pokusavam skuziti da li je to uzrok, za zaliti pipac u tekuci metal moram ju skinuti, pa me zanima da li obavezno treba nova brtva ili ne. Malo sam vise pitanja postavio na koja bas nisam prije nasao odgovor.

Ako netko ima dobar savjet ili slicno neka pise a kome se neda ne mora. :)

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

@Ognjen

 

Ovaj petak sam mijenjao tandemku baš tu lukovu...stavio gore bosh. Otpojiš vakum crijevo,dovod-odvod crijeva i odšarafiš je...nije to problem već napravit mjesta oko nje da je skineš. Ako si uvjeren da ti baš tandemka radi problem s vakumom onda bih ti preporučio da izbjegavaš dihtanje. Malo sam gledao svoju i ta diht masa je sva neka ispucala i dobar dio je već otpao oko pipca...ne vjerujem da bi to meni još dugo trajalo. Baš se zato i nisam htio zahebavat sa tim pipcom i setom za reparaciju...stavio novu i miran sam.

 

Edit: meni je majstor prepručio neku firmu koja "vari" aluminij...taj dio zaliju i nema klimanja...nosi pumpu njima,vrati je nazad pa repariraj...meni to baš i nije neka cifra radi koje se da zahebavat.

Edited by Maralda Bikacho

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tnx na savjetu, moram nekako skuziti da li je problem bas na njoj, a cu vidjeti sta cu. :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvjezim staru temu, vezano tandemku na kojoj je pustao vakum. To je bio auto od staroga, pa sam malo zaboravio na to a i proslo je dosta vremena od problema, glavnom ako nekome zatreba, rijeseno je tako da su u servisu "potukli" taj aluminijski dio oko pipca i sve se ponovno zadihtalo i drzi perfektno. Malo mozda zvuci grubo ali djeluje i ne treba jako nabijati..lagano sa malim baticem

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da malo osvjezim staru temu, vezano tandemku na kojoj je pustao vakum. To je bio auto od staroga, pa sam malo zaboravio na to a i proslo je dosta vremena od problema, glavnom ako nekome zatreba, rijeseno je tako da su u servisu "potukli" taj aluminijski dio oko pipca i sve se ponovno zadihtalo i drzi perfektno. Malo mozda zvuci grubo ali djeluje i ne treba jako nabijati..lagano sa malim baticem

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Ja sam radio isto i onda jos dodatno onak sastav zamazao dvokomponentnom masom kao plastelin i opet je nakon par mjeseci otisko u k***. Na kraju stavio pumpu od tourana 2010g.

 

Poslano sa mog Redmi Note 4 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda da se poslije što se taj pipac malo sredi oko njega stavit tekući metal ili alu kit ako bi tu bio dobar, no koliko vidim kada motor radi to spojeno crijevo uvijek ima neki otpor na taj pipac i zato je moguće da to ponovno popusti pa ne znam možda pokušat sa alu varenjem. Samo ima li smisla petljat ako je već prošla npr. 300tkm, sad pipac drugi put će procurit kompletno i opet ništa od svega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je... natuče se aluminij u 2 3 točke i odmasti i namaze dvokomponentno ljepilo i ostavis 8h da se susi.... I dalje vozi misko..

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1