0
sven

Dojkić=10, Zubak,PZ auto,Autorad=1

Recommended Posts

Otpojio klemu na aku i radoi mi trazi kod a koda nemam.

 

 

Zovem Zubak u VG (prije tjedan dana) i kazu mi da moram doci kod njih , donjeti vozacku i prometnu kopirati to i poslati faks u nejmacku i cekati oko sat i pol da se vrati faks sa kodom. Cjela igra me kosta 220kn kazu.

 

Jucer zovem ponovo u VG jer sam imao slobodan dan pa da kazem da dolazim i jos jednom utvrdim sto mi treba. Na telefon mi se umjesto nekog gospodina javila gospođa. Objasnim situaciju na sto mi ona odgovara kako se moram javiti uvozniku jer auto nije kupljen u HR, (uvoznik je PZ Auto u jankomiru) a i da ona sumnja da se to uopce moze napraviti jer je to star auto i pitanje da li se moze dobiti kod. Također napominje kako bi im morao platiti dvjestotinjak kn

 

Krenem pravac jankomir. Uđem u VW i krenem prema dijelu sale gdje ej prijem servisa. Stanem ispred stola od gospodina koji radi tamo ali on je u međuvremenu pricao na telefon. Stojim ispred njegovog stola i cekam da zavrsi razgovor. On zavrsi i nakon toga lista neke papire i uzima 24 sata novine i prelistava ga. Ja i dalje stojim ispred njega i gledam ga ravno u facu. Nakon nekih 50-ak sekundi on me primjeti i pita ''??to hoće??'' . Objasnim situaciju i dobivam odgovor kako se moram naruciti a najskoriji termij je za tjedan dana. Cijena također oko 200kn. Napomenuo mi je jos kako moram ostaviti auto kod njih (nije rekao na koliko dugo) Objasnio je da je to jako komplicirano ..

 

 

Krecem prema Dojkiću. DOlazim u servis objasnjavam problem i sa serviserom krecemo do mog auta. Gospodin je izvadio radio i prepisao serijski broj. Vratili smo se u servis i ja sam taman poceo listati najnovije prospekte od Golfa kad me gospodin zove i daje mi papiric sa kodom. (naravno prije toga je fotokopirao moje dokumente). U čudu ga pitam koliko sam duzan on na to odgovara ''NI? TA''.

 

Ja u ??oku...uzimam papiric, zahvaljujem mu se i odlazim kuci. Naprosto nevjerojatno.

 

Na 3 ovlastena VW servisa dobivam 3 razlicita odgovora. Kod Zubaka u VG cak u dva navrata dobivam 2 razlicita odgovora a svi su od njih koje sam spomenuo ovlasteni.

 

Da ne spominjem bezobrazluk kod gospode u Jankomiru.

 

Naprosto nevjerovatno da je od sve te zbrke mene to kostalo 0 kn. Zacudo da je nesto i đebe u servisu.

 

Na kraju se pitam samo kome je u đep trebalo ici onih 200kn sto su mi spominjali u Gorici i u Jankomiru..

 

 

 

 

Nemoram vise nista objasnjavati mislim da je svima sve jasno. Nadam se da se neljutite sto sam svoje iskustvo podijelio s vama :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast na detaljno objasnjenoj situaciji..Gamadi kolko hoces,a naravno jako malo postenih! :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemam trenutno strpljenja citat post, ali takodjer mogu dat iskustveni MINUS (ako ne i dva) autoradu :palacd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekako mi se cini da su manji servisi mozda bolji za takve sitnice, ako nista drugo nemaju bas toooliko posla

Share this post


Link to post
Share on other sites

na žalost.

i ja sam isto povrijeđen kod Zubaka u Sesvetsko Kraljevcu... trebao sam ručicu prekidača za žmigavce. telefonski sam javio da li imaju za model MK3 GT 96˝ i rekli su da imaju. odem ja tamo od 12 sati do 13,30 ( gužva na radovima toliko da mi pili živce ). osobno sam došao na prodaji i rekli su da uopće nemaju a mogu naručiti za dva-tri tjedna...

 

kakav bezobrazluk i vukli su me za nos.... više neidem kod Zubaka.

 

 

 

@Sven

hvala lijepa što si prosvjetlio i podjelio svoje iskustvo..

 

 

edit. riješio sam s žmigavcima ;) od danas

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

naručio par sitnica kod dojkića....došle za 2 dana,nazvali me i sve me fino čekalo(kaparu uopće nisam ostavio)...svaka čast+ kaj je to jedini ovlašteni di me tip unutra ne pita pitanja tipa? "a zakaj stavljate brisač od mk5 na mk4?

 

SVAKA ČAST

Share this post


Link to post
Share on other sites

mogo si bar 5 banki ostavit za cugu....trebat će ti opet,a mi iz servisa i sa prijema jako dobro pamtimo tko je ostavio 5 banki,a tko je rekao hvala... :palacg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hmm,izgleda da i mene ceka slicna zeka peka jer sam majmun izvadio oem kazetofon s dodatnim oem cd playerom iznad njega zbog silne zelje za mp3 formatom.Premjestio Sony mp3 iz Golfa no zvuk mu nije ni sluga ko originalnom koji sad trazi ''code'' kojeg neznam kao ni kako se uopce ukucava.

Zubak u OS je takodje katastrofa,tip na djelovima je toliko sirov da vjerovatno ostavlja fleke gdje god da sjedne,10 min sam mu morao objasnjavat zasto trebam selene od TT-a kojeg nemam vec Boru,morao sam ga navodit korak po korak po etki da bi uopce dosli do ser. broja djela i opet me sav zbunjen trazio da mu donesem uzorak!Nesmijem ni pomislt sta bi mi predlozio za odkodiravanje radia,vjerovatno generalku...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvi put kad sam došao u ovlašteni (Cupan) i tražio selene od TT-a isto je bila panika. Broj šasije, pa kakav broj šasije, to na dvojku ide, onda me ovaj na djelovima sav zbunjen pogledo pa kak to mislim stavit. :rotfl

Od onda kad idem u ovlašteni idem sa listićem papira i zapisanim seriskim brojevima, kažem im da mi to naruće, kad dođe platim i sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Strašna iskustva...

 

Ja imam tu sreću da mi frend radi u PSC Jankomiru pa sa mailom sve riješavamo, on samo javi kad dijelovi stignu.

A naravno, etku je super imat mado, jer popi*de ljudi na pultovima :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites
Prvi put kad sam došao u ovlašteni (Cupan) i tražio selene od TT-a isto je bila panika. Broj šasije, pa kakav broj šasije, to na dvojku ide, onda me ovaj na djelovima sav zbunjen pogledo pa kak to mislim stavit. :rotfl

Od onda kad idem u ovlašteni idem sa listićem papira i zapisanim seriskim brojevima, kažem im da mi to naruće, kad dođe platim i sve super.

 

 

Pa vidis to je zato sto taj kojeg si trazio ''selene od tt-a'' nezna pod broj jedan da su ti seleni jedini drukciji od svih selena koje koriste VW auti, i zasto se bas TI seleni koriste tamo gdje se koriste.

 

Pod broj dva on nezna da te selene ima TT i R32

 

Pod broj tri on se boji da kad oznaci selen prednje vilice da mu u ponudi nece sa strane pisat da je to za TT ili R32 i trazenjem broja sasije se zeli ogradit od tog da ti proda slucajno krivi dio a i time zeli prikrit to da ti da doznanja da se zapravo nekuzi dovoljno i nezna sta od nejga zelis ( iako je tebi jasno ko dan da je on debos )

 

pod broj cetri vec sam se sad uzrujao .. lol :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kod Cupana tražio kabel za osvjetljenje i povezivanje singl CD-a i Gamma radija i ženska me traži broj šasije, ja dam i ona kaže da se to ne proizvodi za nas da je to za Američko tržište. Izađem van nazovem u Goricu, kažem šta trebam tip odgpovara da ima 185 kn i to mi pošalje do Popovače po jednom njihovom mehaničaru. ja dam 20 kn za cugu i svi zadovoljni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glede cijene saznavanja koda za radio mozda je stvar u tome da djelatnik iz Dojkića nije htio naplatiti jer mu je to bedasto sto bi mnogima nama bilo.

Zasto traze broj sasije? Vjerojatno postoji neko pravilo da se ne nudi zamjensko i usput se automatski ogradjuju od bilo kakvih reklamacija. Rijetki su ti koji se bas bave time. U Ceriniju (Audi i Škoda servis) na dijelovima radi decko koji je alfist ali sve nastoji skuziti. Kad sam se raspitivao za listu dijelova koji su zajednicki na 1,4mpi motoru i 1,9tdi u Fabiji. Decko se bas potrudio provjeriti to i objasniti kako mogu sam vidjeti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pod broj cetri vec sam se sad uzrujao .. lol :rotfl

 

 

 

:rotfl :rotfl :rotfl :rotfl

Share this post


Link to post
Share on other sites
pod broj cetri vec sam se sad uzrujao .. lol :rotfl

 

ha ha

Ma ja sam se samo taj prvi put naživciro.

Izvadim si iz etke brojeve i to im dam, tak da nemaju ni brige ni pameti. Najbezbolniji način kupovanja u ovlaštenome.

Prošlo ljeto kad sam slago auto mislim da bi izludio ja i ovi kod cupana da nisam svaki put imo brojeve. Daj mi ovo od dvojke, sad mi daj ovo od trojke i još bi trebo nešta od Audia. Pa to bi trajalo 300 godina, ovak si gotov za 5 minuta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vezano za temu, također loše iskustvo kod autorad-a. Bahati i neljubazni a cijene lete u nebo. Kupovao sam filter ulja kod njih za svoj Caravelle i pitam mogu li dobiti njihove reklamne okvire za tablice a lik me bljedo gleda i kaže ''pa to možete dobiti ako kod nas radite servise''........

 

Za AK Dojkić sam već čuo od ljudi da su solidni, toliko o njima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno kad već pričamo o iskustvima

Porsche Jankomir :

 

1. Sjebali mi 5F Unit i pravili se mutavi i da taj dio uopće nije kompatibilan sa mojim autom

 

2. Na jednom servisu nisu uopće zamjenili ulje

 

Dojkić :

 

Kupio 2 vozila kod njih

 

Sa jednim imao problema sa kvačilom i još neka pizdarija bila sve riješili u najkraćem mogućem roku

 

Koliko god mogu uvijek izlaze maximum u susret i drže do kupca iako sam par puta zaboravio doć na termin :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0