0
Kefren

Golf 3 1.6 75ks 1996. AEE motor

Recommended Posts

Da li je br okretaja na leru od 675 o/min normalan ili je to previe nisko. To me zanima iz razloga to sam promjenio ecu na mom polotu i sad imam ecu od golfa 3. Prije su mi okretaji bili oko 850 o/min i to mi je bilo ok. Adaptaciju klapne nisam uspio napraviti sa vagcom-om ali auto lijepo radi tako da mi to ne smeta jedino to su mi okretaji niski. Na netu sam vidio da je to za golfa ok, dok je za polota za isti motor ecu programiran da daje gotovo 200 o/min vie. Inace, ostalo je ok i auto se ponaa odlično to se tiče performansi i potronje. Mislim da mi i neto manje troi nego dok je imao originalnu ecu. Ecu sam promjenio iz razloga to je auto trzao ponekad u vožnji. Sada sam rijeo taj problem iako sam gotovo sve promjenio na motoru. Djelovi koje sam mjenjao: bobina, kabeli, svjećice, lambda sonda, katalizator, klapna gasa, distributor paljenja, vakum cijevi - motor je vukao i fali zrak, očićeni injektori, servo bubanj od kočnica, nepovratni ventil na vakumu za servo bubanj, pumpu goriva. Svaki put kada bi neku navedenu komponentu promjenio auto bi radio za nijansu bolje ali nikako nisam uspio rijeiti to povremeno trzanje, sve dok nisam konačno promijenio i ecu. Negdje prije sam već pisao o tome a sada sam konačno rijeio problem!! Pozz!

Share this post


Link to post
Share on other sites
0