0
Daxy

Passat 3bg 1.9 TDI automatik

Recommended Posts

Kao što stoji u naslovu,

 

molio bih za iskustva sa navedenim vozilom, je li puno 220 000km za taj auto,

 

koliki su servisni intervali mjenjača, cijena servisa mjenjača, mogući kvarovi mjenjača i cijena istih,

 

kolika je potrošnja u odnosu na ručni mjenjač

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

220 000 i nije puno.. Odrzavanje mjenjaca isto kao i rucni mj. Promjenis ulje i to je to.. Cijena servisa nekog na autom mjenjacu je skuplja nego na saltacu..jer malo se ljudi oce igrat s autom.mjenjacima,kvarovi koliko znam neke su da nece da prebaci brzinu ili da mu duze treba..potrosnja mozda cca litru vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam inace pobornik automatskih mjenjaca i nova generacija automatskih mjenjaca sa dvije spojke je cudo, ali ovi stariji do cca 2007g. su prilicno losa opcija za kupnju u rabljenom autu.

Potrosnja 1.5l visa sto nije prihvatljivo

Ako je do sad barem jednom zamijenjeno ulje u mjenjacu onda ce isti izdrzati 300k km i to ovisi kako je auto vozen do sad.

Passat 3BG je izrazito robustan i pouzdan auto, nesto poput legende Golfa 2, ako ga dobro odrzavas mozes ocekivati puno puno predjenih kilometara

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma inače sam vozio Passata 3b i imao je 600 000km, al najviše me brine taj automazik ako ode koliko košta reparacija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma inače sam vozio Passata 3b i imao je 600 000km, al najviše me brine taj automazik ako ode koliko košta reparacija

 

Ma j...s automatika, uz toliko prekrasnih passata na trzistu sa obicnim saltungom cemu se zamarati s automatikom koja moze raditi ko urica dok radi i auto a moze i riknuti puno brze nego se nadas

Remont automatskog mjenjaca ti je cca 6t kn, pa ti vidi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

U jbt onda moj audi a6 avant 2.5tdi bi meni trosio u najmanju ruku 7,5 L a mom starom 6,1L Odo sutra stavit rucni mjenjac odma.

On topic. Imam automatika i to vjerojatno bas takvog kakog bi ti kupio samo je motor malo veci kod mene. u biti auto je prilicno trom na otvorenoj cesti, u gradu je uzitak za vozit. Ulje i filteri svakih 60 tisuca i ne sekiraj se.

Sto se tice kupnje provjeri dal zatrzava mjenjac, dal ima nekih zvukova ili vibracija, obavezno trazi da ti dokaze kad je mjenjano ulje u mjenjacu i dal je redovno mjenjano. a motor 1.9tdi je prica za sebe to nemoz sahranit pogotovo ako je ovih 220tkm stvarna kilometraza

Ukoliko nije redovno mjenjano ulje ja ga nebih kupio, popravak automatskog mjenjaca je od 5-15 tisuca kuna i ima 4-5 majstora u hr koji ga bas znaju slozit kako treba.

Sretno s kupnjom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Puno hvala na savjetima, ovaj što sam naišao čini se ok po očuvanosti i uredno je održavan, inače tražim passat 2004g i da je highline, al ovo na što nailazim i nije nešto, a dosta njih je iz uvoza, stoga ću radije pričekati da mjesec dva nego uzeti prvo što naleti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel obicni automatik ili tiptronic?

Ja sam imal golfa s tiptronic mjenjačem i kad je pocel hebat pun k....c love mi je odnesel.

Promijenil 3 majstora i nikad složen kak spada, sad jel do majstora ili getribe neznam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Do majstora vjerojatno. Moj je takodjer tiptronic.
Moj nije bio redovno odrzavan i riknuo je. popravak me iziso 11 milja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je tiptronik, neznam koji je inače ugrađivan u passat 3bg, ako toliko dođe popravak onda je stvarno papreno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan majstor u Zagrebu mi je rekao da mi složi getribu kak spada sa garancijom 3000eura.

Na 170 000km je počela zajebavat!

Ja mislim da passat ima istu takvu ko i golf4, inaće su to japanske getribe (Jatco).

 

Ovlašteni servis mi je rekao da ih oni ne slažu nego dam svoju i dobim repariranu iz njemačke 40 000kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakvog straha za automatika.. Prije sam bio skeptican prema tome, ali otkad sam preso na DSG, nikad vise manualca necu uzimat.

Sto se tice popravaka, a jbt ga.. Ako tako mislis, onda najbolje ne imat auto. Jer uvijek ce se nesto pokvarit i bit ce popravaka.

A za majstora mi nije problem. U susjedstvu imam jednog od 3 najbolja majstora za automatske mjenjace u HR. Taj radi uglavnom samo tiptronic mjenjace novijih godista..i doktor je za njih. Bandicev R36 je nedavno bio kod njega. Q7,Touareg, A6, X5, X3 i slicni su mu redovite musterije..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imal automatik-tiptronika izvuko sam ga van i sad se vozim ko car,je da moram šaltat ali sve ima svoje prednosti i mane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dap vlaho ima jednog od najboljih majstora za automatike u susjedstvu. inace u vk ih ima 3-4 ja mislim koji popravljaju automatike. moj takodjer bio na popravku u vk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikakvog straha za automatika.. Prije sam bio skeptican prema tome, ali otkad sam preso na DSG, nikad vise manualca necu uzimat.

Sto se tice popravaka, a jbt ga.. Ako tako mislis, onda najbolje ne imat auto. Jer uvijek ce se nesto pokvarit i bit ce popravaka.

A za majstora mi nije problem. U susjedstvu imam jednog od 3 najbolja majstora za automatske mjenjace u HR. Taj radi uglavnom samo tiptronic mjenjace novijih godista..i doktor je za njih. Bandicev R36 je nedavno bio kod njega. Q7,Touareg, A6, X5, X3 i slicni su mu redovite musterije..

To sam čuo da ima u Vinkovcima dobar majstor, al prekasno. A raspitival sam se i tu na forumu pa mi nitko nije tog preporučil.

A DSG i tiptronic su dva različita pojma!

Edited by folc

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto Razzor kaze, u VK ima 3-4 majstor koja se bave automaticima. Ja za jednog imam samo rijeci hvale i svakako bi ga preporucio.

 

Jbg Nenade ne znam kad si trazio majstora, da sam znao, sigurno bi ti ga preporucio. Covjek je stvarno vrhunski majstor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

u cijeloj prici bi te najmanje trebala brinuti kilometraza a vise potrosnja koja neide ispod 10.5

Share this post


Link to post
Share on other sites

u cijeloj prici bi te najmanje trebala brinuti kilometraza a vise potrosnja koja neide ispod 10.5

 

Zar je moguće da toliko troši?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan majstor u Zagrebu mi je rekao da mi složi getribu kak spada sa garancijom 3000eura.

Na 170 000km je počela zajebavat!

Ja mislim da passat ima istu takvu ko i golf4, inaće su to japanske getribe (Jatco).

 

Ovlašteni servis mi je rekao da ih oni ne slažu nego dam svoju i dobim repariranu iz njemačke 40 000kn.

 

 

Nije passat ni sličan golfu kaj se mjenjača tiče..

 

Dvije su opcije koliko znam na njima zf 5hp19 , tj.obična s 5 brzina i druga je cvt ili multitronic ili kak i ih već sve zovu, ugl variomatski prijenos preko lanca.

 

 

 

 

U Vinkovcima su 3-4 majstora, al koliko znam dva rade ovdje a ostali šalju preko granice..

 

 

I neko je spomenuo da su bolje novije getribe itd sve ima svoje, na ovima starijih godišta pretežno je mehanika problem dok je elektronika problem kod novijih,

 

DSG pa 722.4 i 722.6 na mercedesima a-klase i b-klase je problem u zadnjih tri mjeseca za koji je bila zaslužna elektronika, svi su riješeni u par dana, dok me jedan j...e sad na poslu jer je bio već kod nekih majstora itd.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kojih 10 litara? Ne pije tolko. Ako a6 karavan sa 2.5 motorom pije 8L onda ovaj nemoze tolko. Kum ima audija a4 1.9tdi 115ks s tiptronikom i trosi mu oko 6.5-7

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako troši 6,5-7 to je podnošljivo, takvo nešto bih i očekivao, nekako mi se 10L čin previše

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kum ga ne spara. ne trosi 1.9 puno ni s automatskim mjenjacem. Sve ovisi kolko ti je teska noga. 1.9tdi nesmije i nemoze pit preko 7. ako pije vise od toga nes nevalja s tim autom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ko sto Razzor kaze, u VK ima 3-4 majstor koja se bave automaticima. Ja za jednog imam samo rijeci hvale i svakako bi ga preporucio.

 

Jbg Nenade ne znam kad si trazio majstora, da sam znao, sigurno bi ti ga preporucio. Covjek je stvarno vrhunski majstor.

Evo našao sam topic :da

http://www.vwclubcroatia.com/forum/index.php?/topic/41269-golf-iv-automatic/?hl=+automatik%20+majstor

 

Kad sam pobacal preko 3000eur na getribu onda sam ga prodal.

Daj ti meni ipak broj od tog majstora, možda bude kome trebal, frend ima passata dsg koji je počel polako zacukavat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

1.9 TDI 130ks 4motion,manualac,gradska 9-10l uvijek tu izmedju. otvorena cesta 5.5l

Passat nije predvidjen za grad i tocka. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
0