0
Zube

Ugradnja maglenki golf 5

Recommended Posts

Pozdrav zanima me dali ima koja dobra dusa koja se razumije u ugradnju maglenki u auto iz naslova,na podrucju KC-KŽ i Zagrebacke zupanije,da mi pomogne ugradit to naravno uz neku realnu cijenu posla

 

Maglenke su u dolasku,isto kaoi i novi prekidac treba jos sta? i da auto je proizveden u 12mj 2006,model 2007 sta god to znacilo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da imam doma kompl instalaciju za 2007u ali mogu ti to tek pogledat kroz 15 dana

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da imam doma kompl instalaciju za 2007u ali mogu ti to tek pogledat kroz 15 dana

pozdrav

mene interesira koliko je u kunama ta igra da se stave instalacije za maglenke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prvo ti treba Prekidač

500 kn

 

Maglenke - 500+ kn

 

Rešetke maglenki - neznam cijenu

 

INstalacija je sigurno negdje oko 400 kn ako hočeš orginal

 

nisam sigurn ali trebalo bih i vag com

 

 

Mene je to izašlo jako skupa za Pola 9N3. naravno sve sam uzeo orginal u ovlaštenom . sad se cijena više ne sječam .

 

Isto tako ako želiš i da to sve izgleda kao orginal trebat če ti Tihi ..

Edited by tomek2203

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sto ce ti maglenke?

Osim radi vizualnog izgleda...

Potpuno bespotrebno...

 

Novi auti ih vise ni nemaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja razmiljam umjesto maglenki koje sad imam, ubaciti dnevna svjetla ko to neki modeli Volva imaju. Ledice u okruglom kucistu.. mislim da čak i Fabia RS ima isto tako okrugla dnevna svjetla umjesto maglenki..

Maglenke skoro pa nikako da koristim..samo su vizualni dodatak..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na Hella-inoj internet stranici ima model koji ide u maglenke a i do kode moram otići vidit za ta dnevna koja idu u Fabiu RS..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo par slika s neta..

 

41e0f581a79ca01e04ce0785278a831a.jpg

e9dee12e404a7591808c57434629b32a.jpg

f07d058bfd327999d768565ef421aa79.jpg

1a6bc22a7f86a3ab605fc413af53c967.jpg

b2c197f4006d87b1744daa215dc59384.jpg

 

Dva put ista slika..Jbg...

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad si i mene vlaho sa ovim zainteresirao. Maglenke stvarno skoro ni ne koristim, a ova dnevna bas super izgledaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cu ih najvjerovatnije uzet u skorije vrijeme. Samo moram vidit sto mi sve treba uz sama svjetla. Moram se cut ili s Tihijem sa Audi foruma ili nekim ko mi moze sa sigurniscu rec sto sve treba da ovo proradi kako treba. Koliko sam vidio na netu, ta dnevna svjetla sa Skode Fabie RS, 99% posto da pasu na saraf na Tiguana 2010/2011, Golf V GTI i Golf VI, Passat b6, Eos, a vjerovatno i na druge.

 

Ima li ko od ekipe da moze provjerit cijenu ovih svjetala u Skodi? I sto se sve dobije u kompletu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam kako će to funkcionirati jer maglenike smetaju u prometu/grad ( kao dnevna svjetla nikako )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zasto bi bilo problema sa zakonom kad su na istom mjestu tvornicki ugrađene na Fabiji RS?!

I hrpa novih Volva ima na mjestu maglenki dnevna svijetla..čak i neki modeli Mercedesa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako se tvornički ugrađuju, onda nebi trebalo bit problema(zakonskih/u praksi) ako si netko to želi dodatno ugradit.

Nisi shvatio. Maglenke NE funkcioniraju kao dnevna svjetla. Pada kiša i svaka budala pali maglenke da bi vidio ali ometa ostale u prometu.

Nije da vrijeđam nekoga , danas u gradu budale voze na maglenkama ali na kraju plavci lijepo nagrade kaznama.

Ugradio bi i ja maglenke sasvim normalno i koristio van naselja kad ima magle.

 

 

 

Zasto bi bilo problema sa zakonom kad su na istom mjestu tvornicki ugrađene na Fabiji RS?!

I hrpa novih Volva ima na mjestu maglenki dnevna svijetla..čak i neki modeli Mercedesa.

 

Mercedesi , Audi i BMW imaju dodatna svjetla a ne u maglenkama ;)

Daj reci koji Volvo ima?

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi shvatio. Maglenke NE funkcioniraju kao dnevna svjetla. Pada kiša i svaka budala pali maglenke da bi vidio ali ometa ostale u prometu.

Nije da vrijeđam nekoga , danas u gradu budale voze na maglenkama ali na kraju plavci lijepo nagrade kaznama.

Ugradio bi i ja maglenke sasvim normalno i koristio van naselja kad ima magle.

 

 

 

 

Mercedesi , Audi i BMW imaju dodatna svjetla a ne u maglenkama ;)

Daj reci koji Volvo ima?

Nema kazne propisane za maglenke. Maglenke nikako me mogu smetati nekome u prometu posto lupaju u pod i nedaju puno lumena

Ja sam stavio maglenke kao dnevna da malo stedim ksenone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako znaš kad neki imaju 90 / 100 wati žarulje u maglenkama? Nije to neka nauka. :)

Prednje meni ne smetaju osim kad je mokra cesta, onda je odsjaj gadan. Bole oči od toga, nevidiš bar 2-3 sec od njih. Ipak vidim da nisi doživio.

 

Po danu MORAJU biti upaljena najmanje kratka odnosno normalna svjetla - znači ne maglenke umjesto kratkih.

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html članak 108.

 

Uostalom, radite što vas volja. Nitko vas ne brani. Svašta sam čitao na socijalnim mrežama kako neki vozače prozivaju seljačinama sa upaljenim maglenikama. Uglavnom, cijeli internet bruji o tome i nećete promašiti komentare.

 

Razumijem za štednju xenon žarulje ali to nije prava izlika za korištenje maglenike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skoda octavia 2010. facelift ima dnevna svjetla u maglenkama, znaci ima dve zarulje, h3 za maglenke i h7 vjerovatno za dnevna, samo sta mnogi neuki to smatraju maglenkama. Kratka svjetla su normalno gore. Mnogi brkaju pojmove dnevna i kratka. Isto tako novi clio dnevna ima u masci, LED, to ne lici na nista po meni, ali se vidi. Ali mi nije jasno, sta ne bi trebale i zadnje lampe po zakonu svjetlit, ili one ne spadaju pod dnevna svjetla. Jer cliu samo svjetli taj led naprijed.

yja9aras.jpg

 

Imam zuta, znaci miran sam ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi shvatio. Maglenke NE funkcioniraju kao dnevna svjetla. Pada kia i svaka budala pali maglenke da bi vidio ali ometa ostale u prometu.

Nije da vrijeđam nekoga , danas u gradu budale voze na maglenkama ali na kraju plavci lijepo nagrade kaznama.

Ugradio bi i ja maglenke sasvim normalno i koristio van naselja kad ima magle.

 

 

 

 

Mercedesi , Audi i BMW imaju dodatna svjetla a ne u maglenkama ;)

Daj reci koji Volvo ima?

Nisi ba upravu. Neki dan vidio Mercedesa B klasu, dnevna svjetla u rupi za maglenku. Pita m čovjeka kako to, on kaže sve tvornicki uz bixenon paket.

 

A evo ti za Volva : http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/RU/S40(04-)/2011/2.0/Automatic/L.H.D/ShowDocument/VCC-449579

 

Jo jedan: http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/SE/C30/2012/D2/Manual/all/ShowDocument/VCC-449159

 

I niko nije spominjo da bi koristio maglenke kao dnevna svjetla. Po meni je to bzvz. Ali ako neki proizvodjaci umjesto maglenki ubace led dnevna u istu rupu, ne vidim u čemu je problem. Ima i Mercedese sa nekom bluetech opremom ili neto tako i oni imaju 2 kruga dole u dnu branika. Jedan je maglenka a drugi dnevno svjetlo. Tako da ima hrpa tih varijacija na temu i ne vidim problem za zamijenit maglenku sa dnevnim led setom. Spojis sve kako treba i sve je po zakonu. Postoje upute s dimenzijama i udaljenostima na koja se moraju dnevna svjetla postavit. Ako to napravis, onda si sto posto legalan.

http://www.theaa.com/motoring_advice/safety/daytime-running-lights.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisi ba upravu. Neki dan vidio Mercedesa B klasu, dnevna svjetla u rupi za maglenku. Pita m čovjeka kako to, on kaže sve tvornicki uz bixenon paket.

 

A evo ti za Volva : http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/RU/S40(04-)/2011/2.0/Automatic/L.H.D/ShowDocument/VCC-449579

 

Jo jedan: http://accessories.volvocars.com/AccessoriesWeb/Accessories.mvc/en-GB/SE/C30/2012/D2/Manual/all/ShowDocument/VCC-449159

 

I niko nije spominjo da bi koristio maglenke kao dnevna svjetla. Po meni je to bzvz. Ali ako neki proizvodjaci umjesto maglenki ubace led dnevna u istu rupu, ne vidim u čemu je problem. Ima i Mercedese sa nekom bluetech opremom ili neto tako i oni imaju 2 kruga dole u dnu branika. Jedan je maglenka a drugi dnevno svjetlo. Tako da ima hrpa tih varijacija na temu i ne vidim problem za zamijenit maglenku sa dnevnim led setom. Spojis sve kako treba i sve je po zakonu. Postoje upute s dimenzijama i udaljenostima na koja se moraju dnevna svjetla postavit. Ako to napravis, onda si sto posto legalan.

http://www.theaa.com/motoring_advice/safety/daytime-running-lights.html

 

Mislim da i dalje moras na atest, ali pritom ako ti ta dnevna svijetla imaju one neke bitne oznake i ako je po pravilu na kojem dnevna svijetla smiju biti ugradjena (min visina, maks visina, razmak, kutevi itd...) onda nemas problema da nece proci atest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A kako znaš kad neki imaju 90 / 100 wati žarulje u maglenkama? Nije to neka nauka. :)

Prednje meni ne smetaju osim kad je mokra cesta, onda je odsjaj gadan. Bole oči od toga, nevidiš bar 2-3 sec od njih. Ipak vidim da nisi doživio.

 

Po danu MORAJU biti upaljena najmanje kratka odnosno normalna svjetla - znači ne maglenke umjesto kratkih.

 

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/339713.html članak 108.

 

Uostalom, radite što vas volja. Nitko vas ne brani. Svašta sam čitao na socijalnim mrežama kako neki vozače prozivaju seljačinama sa upaljenim maglenikama. Uglavnom, cijeli internet bruji o tome i nećete promašiti komentare.

 

Razumijem za štednju xenon žarulje ali to nije prava izlika za korištenje maglenike.

 

Prvo dnevna svijetla su svijetla koja gore sama za sebe a ne u paru sa klasicnim oborenim ili dugim svijetlima. Dakle ne pricamo o ljudima koji pale i kratka i maglenke paraleno. Po kisi rijetko tko ima samo maglenke upaljene a oni kaj pale maglenke i kratka svijetla po kisi/noci/danu i po meni nisu bas nekaj inteligentni. Samo maglenke po danu, kao nekakva kvazi zamjena za dnevna, to mi je ok.

 

Drugo, po danu NE MORAJU biti upaljena nikakava svijetla osim u zimskom periodu racunanja vremena i tada mogu biti upaljena ili kratka ili dnevna svijetla, ne zajedno.

 

Trece ovaj clanak 108 nema nikakve veze sa onim sto pricamo jer jasno i glasno definira samo obaveze za vrijeme magle i kazne za nepostivanje tih obaveza.

U prijevodu, i po zimi i po ljeti nema kazne za upaljene maglenke ali ima kazne u zimskom periodu ako nemas upaljena dnevna odnosno kratka svijetla. Posto maglenke nisu dnevna, dobivas kaznu kao da nisi upalio svijetla.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

ukratko cu vam

objasniti kako se radi i sta se kažnjava..

 

sve sto na vozilo nije tvornicki ugradjeno moze se kazniti novcanom kaznom ili se vozilo salje na izvanredni tehnicki.. i sve zavisi ko vas zaustavi i kakve je volje i koliko zeli drkati.. ima i onih koje to ne jebe nego se drze osnovnih stvari brzine,pojasa,svijetala,dokumenata itd itd..

 

znaci.. ako neko ubaci ta svijetla u maglenke normalno alo pali po magli da ih nece niko kazniti.. ja sam se uvjerio par puta kako se pise kazna nekome ako po kisi pali maglenke jer one nisu predvidjene za to.. kao i za kojekakve led trake i dodatke koji nisu orginal.. po meni ovo sto Vlaho pise.. normalno da ce ih koristiti po magli.. seljo beljo paliaglenke i vozi tako po danu i noci kada nisu potrebni a pogotovo neko ko pali samo maglenke..

 

a nova vozila s dnevnim svijetlima.. zato su i napravljena da rade non stop i da se vozilo uoci.. gledao sam na tvu zasto su se svi odlucili za to.. jer vecina ljudi zaboravi paliti svijetla na vrijeme.. pa zbog toga su dosli na ideju da dbevna svijetla rade non stop..

 

Prvo dnevna svijetla su svijetla koja gore sama za sebe a ne u paru sa klasicnim oborenim ili dugim svijetlima. Dakle ne pricamo o ljudima koji pale i kratka i maglenke paraleno. Po kisi rijetko tko ima samo maglenke upaljene a oni kaj pale maglenke i kratka svijetla po kisi/noci/danu i po meni nisu bas nekaj inteligentni. Samo maglenke po danu, kao nekakva kvazi zamjena za dnevna, to mi je ok.

 

Drugo, po danu NE MORAJU biti upaljena nikakava svijetla osim u zimskom periodu racunanja vremena i tada mogu biti upaljena ili kratka ili dnevna svijetla, ne zajedno.

 

Trece ovaj clanak 108 nema nikakve veze sa onim sto pricamo jer jasno i glasno definira samo obaveze za vrijeme magle i kazne za nepostivanje tih obaveza.

U prijevodu, i po zimi i po ljeti nema kazne za upaljene maglenke ali ima kazne u zimskom periodu ako nemas upaljena dnevna odnosno kratka svijetla. Posto maglenke nisu dnevna, dobivas kaznu kao da nisi upalio svijetla.

Članak 106.

 

(1) Za osvjetljavanje ceste vozač motornog vozila u pravilu, upotrebljava duga svjetla.

(2) Vozač motornog vozila dužan je umjesto dugih svjetala za osvjetljavanje ceste upotrebljavati kratka svjetla:

1) prije mimoilaženja s drugim vozilom na udaljenosti s koje prosudi da svjetlom svojeg vozila zasljepljuje vozača vozila koje mu dolazi ususret, a pri mimoilaženju s drugim vozilom, kad vozač tog vozila prijeđe na kratka svjetla ili kad naizmjeničnim paljenjem i gašenjem svjetala upozorava da mu duga svjetla smetaju, a uvijek na udaljenosti manjoj od 200 m,

2) za vrijeme dok se kreće za drugim vozilom na takvoj udaljenosti i u takvu položaju da dugim svjetlima svojeg vozila zasljepljuje vozača vozila ispred sebe,

3) dok vozilom prolazi pokraj kolone ili povorke pješaka,

4) kad se kreće cestom koja se prostire neposredno pokraj plovnog puta ili pokraj željezničke ili tramvajske pruge ususret plovilu, odnosno vozilu koje se kreće po tračnicama,

5) kad naiđe na stoku te ostale domaće ili divlje životinje.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama stavka 2. ovoga članka.

ukratko cu vam

objasniti kako se radi i sta se kažnjava..

 

sve sto na vozilo nije tvornicki ugradjeno moze se kazniti novcanom kaznom ili se vozilo salje na izvanredni tehnicki.. i sve zavisi ko vas zaustavi i kakve je volje i koliko zeli drkati.. ima i onih koje to ne jebe nego se drze osnovnih stvari brzine,pojasa,svijetala,dokumenata itd itd..

 

znaci.. ako neko ubaci ta svijetla u maglenke normalno alo pali po magli da ih nece niko kazniti.. ja sam se uvjerio par puta kako se pise kazna nekome ako po kisi pali maglenke jer one nisu predvidjene za to.. kao i za kojekakve led trake i dodatke koji nisu orginal.. po meni ovo sto Vlaho pise.. normalno da ce ih koristiti po magli.. seljo beljo paliaglenke i vozi tako po danu i noci kada nisu potrebni a pogotovo neko ko pali samo maglenke..

 

a nova vozila s dnevnim svijetlima.. zato su i napravljena da rade non stop i da se vozilo uoci.. gledao sam na tvu zasto su se svi odlucili za to.. jer vecina ljudi zaboravi paliti svijetla na vrijeme.. pa zbog toga su dosli na ideju da dbevna svijetla rade non stop..

Članak 106.

 

(1) Za osvjetljavanje ceste vozač motornog vozila u pravilu, upotrebljava duga svjetla.

(2) Vozač motornog vozila dužan je umjesto dugih svjetala za osvjetljavanje ceste upotrebljavati kratka svjetla:

1) prije mimoilaženja s drugim vozilom na udaljenosti s koje prosudi da svjetlom svojeg vozila zasljepljuje vozača vozila koje mu dolazi ususret, a pri mimoilaženju s drugim vozilom, kad vozač tog vozila prijeđe na kratka svjetla ili kad naizmjeničnim paljenjem i gašenjem svjetala upozorava da mu duga svjetla smetaju, a uvijek na udaljenosti manjoj od 200 m,

2) za vrijeme dok se kreće za drugim vozilom na takvoj udaljenosti i u takvu položaju da dugim svjetlima svojeg vozila zasljepljuje vozača vozila ispred sebe,

3) dok vozilom prolazi pokraj kolone ili povorke pješaka,

4) kad se kreće cestom koja se prostire neposredno pokraj plovnog puta ili pokraj željezničke ili tramvajske pruge ususret plovilu, odnosno vozilu koje se kreće po tračnicama,

5) kad naiđe na stoku te ostale domaće ili divlje životinje.

(3) Novčanom kaznom u iznosu od 300,00 kuna kaznit će se za prekršaj vozač ako postupi suprotno odredbama stavka 2. ovoga članka.

 

po ovome clanku se kaznjava za upaljene maglenke ako nisu uvjeti na cesti za njihovo koristenje... tocno pise koja se svijetla koriste i kada..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa nije bas tako. Clanak 108 definira kako se ponasati po magli i koje su kazne za to. Clanak 106 definira kada treba koristiti kratka svijetla umjesto dugih i koja je kazna ako se ne pridrzava toga - laicki ako vozis sa dugim svijetlima kad ne bi smio.

 

Niti jedan od ta dva clanka ne zabranjuje voznju s upaljenim maglenkama. Jedini period kad mozes dobiti kaznu je zimski kad te mogu kazniti da nemas upaljena dnevna svijetla ili oborena jer maglenke nisu ni jedno ni drugo. To NIJE kazna za upaljene maglenke.

 

Treba isto tako znati da je kroz godine, voznja sa maglenkama stvarno bila zabranjenja ali tada je tekst to jasno i nedvosmisleno navodio.

 

I kao sto rekoh, paljenje klasicnih svijetala i maglenki zajedno jest seljacija, paljenje samo maglenki usred bijela dana po meni nije. Skode imaju na par cm u istom staklu svijetla za maglu i dnevna svijetla (nisu LED) i kaj, onda kad imaju upaljena dnevna svijetla, to je seljacizam ili je samo seljacizam ako nisi svjestan da su to dnevna svijetla?

 

SkodaOctaviaDRL.jpg

I jos nesto, ja samo kazem da nema propisane kazne za upaljene maglenke a ne da one mogu i jesu zamjena za dnevno svijetlo. Isto tako, slazem se da svako nakadno ugradjivanje svijetala a da ne postoji tvornicki mora na atest.

 

Isto tako, ova rekla kazala da kaznjavaju za maglenke. Neka mi netko navede po kojem clanku su kaznjeni jer lako se moze desiti da su platili porez na budale. Ni prvi ni zadnji put.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako god.. od svih ovih komentara nita novoga nismo saznali.. svjetla od kode ću najvjerovatnije uzet i ugradit. Za atest i to ako bude trebalo o tome ću poslije..iako ne vidim ama ba nikakvih zapreka da se to napravi, jer dimenzije za naknadnu ugradnju dnevnih svjetala imam, samo trebam premjerit da su unutar tih mjera i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0