1 1
limp19

ne vraca rucna do kraja golf 5

Recommended Posts

danas izlazim iz auta i kao da cujem skriputanje kad je dignuta rucna, dodjem kuci dignem jednu stranu sve ok tocak se vrti normalno, na drugoj strani jedva se okrece bas se mora povuci da se okrene tocak, gledao sam dole ima opruga koja valjda ne vrati do kraja i ne odblokiraju plocice... da li samo tu oprugu da trazim da zamjenim ili sta?

kocnice rade odlicno kao i rucna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rekao bih da je u celjusti problem, tako je i meni blokiralo pa sam legao ispod i rukom pomicao tu polugu i spricao s wd-40, sad je vec oko 12tkm dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

isto sam imao problem sa čeljusti, stalno bilo stisnuto i palilo pakne... promijenio čeljust i sve ok. razgibaj malo ključem 13 il koji je već i špricaj wd-om i obrati pozornost poslije vožnje da li je kotač vruć ili nije da ti ne spali kočnicu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, na taj zadnji dio mislim. Pritisci taj dio koji sajla povlaci i vracaj ga u pocetni polozaj i spricaj s wd-om. Nisam mislio da ce pomoci, ali je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je, taj dio miči i špricaj wd-om... spusti ručnu i pogledaj na oba kotača da li su ti došle u početni položaj te poluge od ručne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da je celjust onda bi blokiralo uvijek kod kocenja a ovako samo blokira kad se rucna povuce i pusti... tako da mislim da je u ovoj opruzi problem

bzv slika da se zna na sta mislim

http://i80.photobucket.com/albums/j191/Spaceliner/Fabia%20VRS/2012-03-17134525.jpg

 

 

NIje točno...tj.nije sama čeljust nego dio koji služi za ručnu, a to opet znači čeljust, ugl da se reparirat cca 200kn/kom

 

Možeš probat malo razradit pomicanjem al to većinom ne uspije...naravno postoji mugučnost i da sajla nije dobra kao što je već netko napisao..

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok a kako se to reparira, vidio sam ima set brtvi u ovlastenom, da li da to uzimam ili da skinem citave celjusti?

samo da napomenem ova opruga na koju pricam je labava, kao da nista ne drzi pa zato sam sumnjao na nju

Share this post


Link to post
Share on other sites

S obzirom da nevidimo dobio si dobre odgovore. Reparacija tj izmjena tih dvaju gumica nije neki velik posao al bez kompl rastavljanja nikad nes bit siguran koliko ce radit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako ce i biti na kraju skinuti reparirati i gotovo, hvala ekipa na odgovorima :care

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjeri sajle a i klizace klijesta.. te podmazi.po potrebi..

Share this post


Link to post
Share on other sites

promjenio sam one opruge i stvar je bila bolja, danas opet se isto desava, ne vraca do kraja te se disk grije... ne puno ali grije se vise nego drugi... znaci Ivo da skinem i zamjenim te 2 gumice i to je to? ima se u ovlastenom uzeti taj set za reparaciju celjusti? znas li kataloski slucajno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

e ovako reparirao sam celjusti sve ok, sad krenem do grada i bzv u mjestu pritisnem kocnicu onako muski i pedala potone kao i obicno tipa 1-2cm i tako kako sam drzao nisam odmah pustio i podje da tone jos malo i zadrzi se taman na mozda pola pedale... to nikad prije nisam ni pokusavao(mislim da drzim duze jako stisnutu pedalu) pa ne znam da li je to normalno ili nije dobro ozraceno... misljenja?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad sam bio na tehnickom, kontrolisao kocnice, rade kao sat... imaju dobru silu kocenja i podjednako koce... tako da valjda je to normalno... hvala svima na komentarima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isti problem imam,reprairao sam zadnja kociona klijesta,ali samo ovih dana otkrio da rucna kad je spustim ne vrati se u pocetni polozaj,to se desava samo na lijevoj strani,i cujem da uvijek skripka pomalo kad vozim,kad malo dotegnem sajle onda se podje grijati tocak,pa sam otpustio sajlu,na desnom se vrati skroz u pocetni polozaj dok na lijevom ostane do pocetnog polozaja 1cm zategnuta.nisam mjenjao sajle samo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nevalja ti celjust ili sajla. Otkopcaj sajlu pa vidi hoce li se poluga na celjusti vratit do granicnika. Ako se vrati, onda ti sajla ne valja. Ako se ne vrati onda ti je do celjusti.

  • Thanks 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda ti sajla ne valja, negdje je struno bužir pa se ne vraća do kraja. A to možeš vidjet i na rasjepki kad spustiš ručnu jel lijeva strana skroz labava u odnosu na desnu.

Edited by Memphis

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1