0
16v.turbo

16V ABF - veci sicevi ventila

Recommended Posts

evo jedan primjer samo vecih siceva ispusnih ventila :

 

http://techtonicstuning.com/main/index.php?main_page=product_info&cPath=2_11_5_399_350&products_id=2253

 

 

no sad je pitanje, jeli "sigurno" stavljati siceve koji su 30+mm vanjski promjer. moze se staviti naravno, ali dali bi to uvelike povecalo sanse sa pucanjem glave jer ce se otanjiti materijal dosta, izmedju svjecice i sica.

 

ako tko ima ikakva iskustva, da cujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moji se diraju , 1 mm veci usis i 2.2 ispuh.. u naj gorem slucaju da glava cikne između suceva , to ti nece nista znacit , ali ukoliko su od kvalitetnog materijala mislim da nemaš nikakog straha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da cikne glava nece nista znacit?

 

da dobar je materijal, provjerio sam sve oko toga.

 

da cikne, mislis na one male pukotine sto mnoge serijske glave imaju (pa i dalje rade bez problema) ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da..misli na njih.... ti s turbom mislimmda.neces.imat nesto vise ks zbog tih milimetar dva... a trajnost svega toga je sigurno kraca neg tvornickog. Koliki je ulog a kolika dobit razmisli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

itekako ima veze glava, ventili, itd., da se slozi dobar turbo motor. daleko i od toga da je rijec samo o brojci "ks". ako ne isli na vece siceve uopce onda nemozemo 100% sloziti tu ono sto je zamisao, onda se moraju raditi kompromisi.

 

hocu reci da vrijedi ici na vece, zato provjeravam, vasa iskustva, saznanja, misljenja.

 

ako je zaista samo problem pukotine (ako mislim na iste te) sto budu izmedju siceva ili izmedju siceva i svjecice, to mnogo serijskih glava ima. na proslom motoru sam sastavio motor koji je imao tu ispucanu glavu pa nikad nije bio problem. e sad dali je to jedini rizik..

Share this post


Link to post
Share on other sites

U starim knjigama se navodi da nije opasno sve do 0,5 mm.

Share this post


Link to post
Share on other sites

itekako ima veze glava, ventili, itd., da se slozi dobar turbo motor. daleko i od toga da je rijec samo o brojci "ks". ako ne isli na vece siceve uopce onda nemozemo 100% sloziti tu ono sto je zamisao, onda se moraju raditi kompromisi.

 

hocu reci da vrijedi ici na vece, zato provjeravam, vasa iskustva, saznanja, misljenja.

 

ako je zaista samo problem pukotine (ako mislim na iste te) sto budu izmedju siceva ili izmedju siceva i svjecice, to mnogo serijskih glava ima. na proslom motoru sam sastavio motor koji je imao tu ispucanu glavu pa nikad nije bio problem. e sad dali je to jedini rizik..

 

 

Da na to sam mislio, i imaš rizik da sic ispane, zato je bitno da to stručna osoba upreša ..

 

Frice- po meni jako bitna stavka i kod atmo i kod prednabijnja je glava .. klpana gasa, usisna grana , kanali , sicevi i ventili, to mora biti srazmjerno i sa što manje restrikcija... napr. nema smisla obrađivat glavu a nemaš za to bregastu ili pak imaš restrikciju na klapni...na koncu ako složiš glavu da ima dobru cirkulaciju ( punjenje/prežnjenje ) dobit ce se dosta snage, pogotoo u gornjim okretakima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

upresat ce svakako i vise od strucne osobe :)

 

ali ne kuzim nesto. ako glava napukne tu, zar nije onda rizik da ispadne sic svejedno, tko god da je upresovao to? nisam bas najbolje razumio taj dio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

upresat ce svakako i vise od strucne osobe :)

 

ali ne kuzim nesto. ako glava napukne tu, zar nije onda rizik da ispadne sic svejedno, tko god da je upresovao to? nisam bas najbolje razumio taj dio.

 

Da ali to su povrsinske pukotine, tako da je rizik minimalan..

Edited by G-Unit

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne smije bit pukotine,jer bi sic inace ispao. Ja sam sad jednom clanu foruma radio glavu i ventili mu se skoro dodiruju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

nama treba 30mm sic ispusni da bismo mogli potpuno postici ono sto zelimo, da sad ne detaljistem i nabrajam.

 

svejedno ja moram mjenjati ispusne siceve, ali ostaje jos pitanje dali ici do 30mm tj., dali je to riskantno radi toga pucanja i moguceg ispadanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ABF glava koju ti obrađuješ je od puno boljeg sastava i bolje termički urađena nego 027 glave.Na njoj rijetko bude pukotina,ali zna ih biti..ali u svakom slucaju ja bi radio izmjenu tih siceva ventila s tim da bi dao to firmi koja je specijalizirana za to.Pukotine također znaju nastati kad se na vruću glavu skine vruca svjećica i stavi hladna nekorištena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pukotina se moze zavarit ako nije povrsinska.

Extremno povecanje ventila i obrada glave mene neinteresira jer vise volim pouzdanost ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

tocno Ivane, vecina glava 027 koje sam vidio bi imale pukotine, dok na ABF nisam. ova glava nema niti jedne jedine.

 

Autofreak - to i jeste sad dilema vaganje izmedju pouzdanosti i zelje za jos boljim performansama :D

Share this post


Link to post
Share on other sites
0