2 2
vw_maki

golf 2 1.9tdi

Recommended Posts

Poštovanje društvu s foruma. Evo da i ja predstavim svoj kramp iz 90' ... Švabo original, kupljen prije 2ipo godine od čaletovog frenda za 1200 eura... pod haubom besni 1.6dizlo s generalkom prije kakvih tada 125iljada, singerica :) ...

 

139m.jpg

 

Za tada sami početak svojih čunerskih koraka odlučio sam se za enđlse, kristalne farove, masku bez znaka i nekakvu tek tolko da mi svirucka muzikicu jer se nisam htio previše trošiti oko starog krša :))

 

140m.jpg

143m.jpg

 

pa sam za koji mjesec s kojim promilom u krvi skršio felge pa sam se odmah i odlučio da bi ih mogao promjeniti i usput malo čučnuti auto, jer mi je to keksiii

 

146m.jpg
147m.jpg
148m.jpg
eee, onda sam vidio par dujkana s dubokim branicima, pa sam si dao truda, i za male pare nabavio OEM duboke branike s hella žutim žmigama i promjenio enđls ringove u odurno plavkasto led osvjetljenje :)
149m.jpg
150m.jpg
151m.jpg
152m.jpg
153m.jpg
a onda sam popušio posao i vozačku na 6mjeseci pa se oko auta nije radilo ništa, pa je uglavnom zgubidanio skupa samnom...
154m.jpg
... kroz koji mjesec sam uspio naći posao, vozačka je bila u džepu, pa se s radovima moglo i nastaviti... napravljen je servis na čađavom i stavljena protočna cev od ulaza do izlaza ...
155m.jpg
156m.jpg
157m.jpg
zbog silne snage vr 1.6 zvuka, malo sam prečerao pa mi je prdnuo dihtung glave, koju sam odmah dao generalno urediti...
158m.jpg
159m.jpg
kroz koji tjedan kasnije kupljene su maglenke, neke sitničave plastike, stavljene pozicije u žmige, vraćeni žuti enđls ringovi i kupljene nove felge... ats cup gay ljučibaste ...
160m.jpg
161m.jpg
162m.jpg
onda je došlo proljeće, procjetalo cvijeće, a i vozačeva vrata... usput sam nanovo složio instalaciju na maglenkama i kupio zadnji spojler i dugo, dugo, dugo očekivane gewinde ćuning art...
163m.jpg
164m.jpg
165m.jpg
166m.jpg
pa sam se za koji tjedan poigrao i sa setom kvačila pošto je staro proklizivalo nenormalno...
167m.jpg
168m.jpg
iiiii, onda... sam shvatio da više nema stajanja... pa sam samo trošio pare na auto... i našao si siceve koje sam oduvijek htio...
169m.jpg
170m.jpg
nabavio sam i centralno s daljinskim, i ovim putem se zahvaljujem drugarima što su mi ga poklonili i nisu mi htjeli uzet kune za ugradnju i set :)) ... pa sam uspio nabaviti i 1.6td motor 51kw jer sam i ja htio fučkati :))
171m.jpg
172m.jpg
kroz priču sam se lagano zasitio kristalki koje ima svaka šuša i kupio si kristal smoked štopove i odmah uz njih stavio toyo proxes t1 gume 195/45/15
174m.jpg
175m.jpg
176m.jpg
onda je to sve izgledalo ovako nekako... paparaci uhvatili čađavog na putu za vwts ka :))
178m.jpg
i tako sam mislio da sam za ovu, 2014 godinu gotov i da ću polagano skupljati lovu za registraciju... aliiii, pružila mi se prilika koju ne odbija nitko pa tako nisam mogao ni ja... 1.9tdi 90ks kompletan motor s instalacijama, papučicama i svime potrebnim za ugradnju... radili smo nepunih tjedan dana, izvadili dva 1.6dizla, mog ugradili u kupčev auto, rastavili kompletnu trojku teđei i uspjeli posložiti i pripasati sve po špagi ( usput sam si stavio i mekanu tastaturu da ne rondam:))
181m.jpg
182m.jpg
183m.jpg
184m.jpg
185m.jpg
186m.jpg
187m.jpg
188m.jpg
189m.jpg
190m.jpg
191m.jpg
i dosad sam eto da se pohvalim, uspio osvojiti jedan,ali meni vrijedan pehar... prvo mjesto za best german style na molydonu u sesvetama :)
192m.jpg
eto toliko od mene za sada... hvala svima koji su mi sve ovo vrijeme pomagali slagati auto jer bez njih bi i dalje bio apšis crveni 1.6 :))... u planu imam još podosta toga, od bodykita, lakirisanja i tako svega nečega :))
LP... i svaki komentar je dobrodošao.
Živwjeli ;))
Edited by vw_maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto me doma iz Vrbovca s nekakvim novitetom za dujku :)) ... uglavnom otišao sam pregovarati za felge i vratio se doma s prednjim i zadnjim kompletnim mostom od Gtia... malo ih treba dotjerati, a i slika nije bog zna kaj pošto je slikana upravo sad :)

 

236.jpg

 

 

http://www.vwclubcro...0-golf-2-19tdi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

ats cup su danas prodane pa sam bio prisiljen staviti nekakve momo 14ice dok ne ubodem nešto drugo, pa me čisto zanima vaše mišljenje... koje od ova dva seta felgi uzeti? g60 širene 8 i 9 jota, ili holzel 8x15 et 18...

 

Edited by vw_maki

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo ipak sam se odlučio za ove felge, poslužit će do kraja ove sezone pa ćemo skupit neku bolju lovu za nešto extra dogodine... btw riječ je o Holzel mc8015 8x15, et18... danas ih montiram pa ću piknut i koju sliku ;)

 

15.jpg

 

http://www.vwclubcro...0-golf-2-19tdi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se pohvalimo s još jednim peharčekom ... 3mjesto german style na Mičevcu prošle nedjelje, event u sklopu drifta... nitko sretniji od mene :) ... i u međuvremenu nabavio nove bočne emblemiće za blatobrane, i još neke sitnice. update za koji dan, a zasad eo par slika s eventa. pusica :)

 

 

41.jpg
42.jpg
43.jpg
44.jpg
45.jpg

http://www.vwclubcro...0-golf-2-19tdi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvaljen Isus.... kupljeni smoked farovi s krstom ( i dalje sam u potrazi za malim smoked farovima s krstom pa ako netko ima nek bude druželjubiv i proda mi ih :) )... i stavljeni GTI emblemi od trojke na zadnje lajsne... da budem malo drugačiji od ostalih... navodno sam s znakićima dobio 11ks (10 plus ja kad sednem u kola) ... budite mi pozdravljeni i čujeme se uskoro :)

 

260.jpg
261.jpg
262.jpg
263.jpg
264.jpg

http://www.vwclubcro...0-golf-2-19tdi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

iiii još jedan peharček rješen. još jedno treće mjesto za best švabu u nizu :) ... nabavljen grudnjak za haubu, promjenjen remen i rolica jer je cvilila ko svinja pred klanje, nove šelne za crijeva turbine i dihtung poklopca jer topranko nije izdržao ni 4 iljade km... sad stat na loptu i skupljat za regu koja ide za točno 16 dana... lep pozdraf

 

228.jpg
229.jpg
230.jpg
231.jpg
232.jpg

http://www.vwclubcro...0-golf-2-19tdi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

dignut za regu, prošao tehnički "bez" greške, nazad spušten, ispoliran i ishemijan. spreman za nove pobjede! Btw tražim čeličane od trojke 14 s gumama zimskim pa ako netko ima nek slobodno ponudi ...i na prodaju je zadnji kompletni gti most za duju pa ako ko želi ili treba... pusa i do viđenja ;)

 

219.jpg
220.jpg
221.jpg
222.jpg

 

http://www.vwclubcro...0-golf-2-19tdi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

stavljene nove pločice jučer jer na starima nisam imal s čim zakočit, al to mi se nije dalo slikat... al sam zato slikao iznenađenje svog frenda Markeca s foruma koji me ušokirao da još nisam došao k sebi. Čovjeka sam zamolio da mi na gredelj donese lajsne vrata jer su moje popucale, dođem tamo, a on me dočeka s kompletnim gti bodykitom za kojim patim odkad sam kupio čađaru... bez riječi sam i dalje i moram mu se ovdje zahvalit i odužit mu se duplo za ovaj potez... svaka čast markeđani :)

 

168.jpg

 

http://www.vwclubcro...0-golf-2-19tdi/

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo stigoše i taj povezivač muldi prednji... felge oprane i sad za koji dan idu rubovi na poliranje...prislonio ih na auto čisto da vidim kolki bude to sesss na autu za koji mjesec :D

i za kraj malo stretcha :D 195/40/16 na 9J i 165/45/16 na 7.5J :D

 

260.jpg
261.jpg
262.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2