1 1
silverline

Ovlašteni servis - izmjena ulja

Recommended Posts

Da li je netko išao nedavno u neki ovlašteni servis u ZG i okolici?

Je moguce donijeti u servis svoje ulje iz doma, pa da mi to stave?

Naravno donio bi isto ono koje i oni stavljaju, npr. Castrol 5w30 507.00 !

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naplate ruke i cep kartera ;) Nije im drago al u nalogu se potpise da je ulje od stranke i ako sta crkne iza njima dobro dodje taj potpis. Sto je ok bar meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

možeš i u garanciji, ako je to ulje koje oni propisuju! ali napišu na nalogu da je stranka dala ulje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo ako ti je auto van garancije onda možeš.

Itekako je isplativije, jer isto ulje kod njih je barem duplo skuplje ako ne i više.

Mislis da bi išao u ovlašteni da mi je istekla garancija ? :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

a na nekaj moraju :)

znam da sam nosio za pola sada je usa u 4+ pa nema potrebe za par kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da i kad klipnjača izleti van (npr.) oni se pozivaju na ulje ;)

Je li to znaci da se gubi garancija ako donesem svoje ulje ?

Po tebi tako to meni zvuči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislis da bi išao u ovlašteni da mi je istekla garancija ? :ne

zašto ne?

ja idem s golfom, servisi do 1100kn cca ulje i filteri! da sam uzimam filtere bolje marke recimo i ulje castrol bilo bi cca 700kn plus da nekom dam 200kn za ruke tu sam negdje! a za 200ak kn razlike imam urednu servisnu ako niš drugo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako mi je servis negdje krajem 9.mjeseca, išao sam malo ispitati kakva je situacija kod razlicitih auto kuća oko servisa.

I poslao sam svima upit (Kovačević, Zubak VG, Zubak Sesvetski Kraljevec, Porsche Jankomir, Porsche Slavonska, Dojkić, Štasni, AutoRad).

 

Svima sam naveo iste ulazne parametre i šasiju vozila.

 

Zakljucak je bio da je razlika od najpovoljnije i najskuplje ponude točno upola.

Necu reklamirat niti kuditi sad nikoga, ali meni nije jasno kako je to moguce, ako svi rade po istim normama i propisima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

i tko je bio najjeftiniji a tko najskuplji? koja je bila razlika?

Nebi to ovdje pisao jer ce ispast reklama ili kontra reklama.

Svakako raspon je od 935kn do 1980 kn !!!

 

Ako hoces mogu ti poslati na PM.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može i meni na pm. Hvala! O kojem se autu i motorizaciji radi?

Edited by Cane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja racunam ovako: 5 litara ulja, Castrol LL, cca. 400kn, Mann filter ulja 70-80kn, cep 20-30kn ili koliko i dam prijatelju koji ima servis 100kn za ruke.. To je manje od 100 eura. Plus jos uzmem i filter goriva.. Koliko je on, 180-200kn? To je onda oko 800kn.

Poslo sam upit u dva meni najbliza ovlastena pa cu vidit koliko oni traze za to. Bas me zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 litara ulja Castrol 507.00 =1002 kn

čep kartera=21 kn

filter ulja cca 120 kn

Rad 210 kn

 

TOTAL: 1350 kn

 

ako je auto starije od 4 godine(akcija 4+) ulje ide na 30 % rabata i satnica ide na 140 kn po satu i to onda sve izadje oko 800 KN

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahahahahhah.. 5 litara ulja 1000kn?!?! ?? jbt oni stvarno nisu normalni!!!

Moj Dario sto juznije ili istocnije to je sve skuplje i skuplje.. Treba tu bacvu dovest do servisa ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

5 litara ulja Castrol 507.00 =1002 kn

čep kartera=21 kn

filter ulja cca 120 kn

Rad 210 kn

 

TOTAL: 1350 kn

 

ako je auto starije od 4 godine(akcija 4+) ulje ide na 30 % rabata i satnica ide na 140 kn po satu i to onda sve izadje oko 800 KN

neznam o kojoj se gradaciji radi,ali cini mi se stravicno skupo,jer se nađe za cca 70kn L-http://www.kupi-ulje.hr/trgovina/castrol-edge-sae-5w-30-1l/

neki dan sam u ULJA DIREKT radio servis:

SHELL HELIX HX7 10W40 5L-170KN

FILTER ULJA-80KN

EKO ZBRINAVANJE-18KN

BRTVILO CEPA KARTERA-5KN

USKUGA IZMJENE ULJA I FILTERA-60KN

UKUPNO-333 KN ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U ED 30 ne ide longlife i to je onda duplo jeftinije.Litra ulja za njega je cca 100 kn bez akcije 4+ .

Treba i servis od nečega platiti licence,software,hardware,i sve ostalo sto spada pod njega..a jbg kome ne odgovara ne mora ni ici u njega,ulje se moze promjeniti i na 100 drugih mjesta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad se servisira po ll terminu onda to ulje otpada i ide ll ulje koje je u servisu skupo... a za malu razliku se uzme orginal vw ll3 ulje i eto mirni ste da nije fejk i da je bas orginal ako je tko picajzla...

Ponude vam nisu fixne... svaki servis ima svoje sheme gdje smanjit i sta smanjit... rabbat na robu il odbit koji sat ruka... a ponuda vam i nije finalna cijena sto mislim da i pise malim slovima. Puno je tu stavki s razlicitim cjenama i zato moze bit veca razlika.

Ugl da odgovorim na pitanje s predhodne stranice... ako crkne turbina il eto razleti se motor normalno da ce se pogledat u povjest i vidit to ulje koje nije islo preko racuna i onda ce se vw servis na tu stvar moc izvuch pa bilo il nebilo ulje krivo... a kako ima dosta fake ulja na trzistu to je i normalno da se serviser ogradi jer on s pecatom i potpisom daje jamstvo na rad i djelove 2god... a ako je auto pod garancijom jos se vise gleda. Al opet kako i u servisima rade ljudi dost toga se moze sredit bez komplikacija tj izlaskom u susret strankama.... Konkretno znam za par slucajeva da npr izgori klip na tsi motoru i proizvodjac daje samo da se mjenja osteceni dio (u ovom slucaju klip) i to je to sto se tice garancije al se uvjek moze i ostetit cilindar da sve to izgleda ki posljedica izgorenog klipa... tako i s otezanjem lanca i cekicanjem iz motora... Poroizvodjac daje samo izmjenu lanca i potrosnih stvari oko njega i to je to... a ako se sredi da klip stigne ventil onda ide kompl tausch motor... Kako radim u vag bransi pa se cuje par takvih slucajeva.. Sve naravno ako je stranka korektna a sve zbog opcenitog zadovoljstva... Hocu rec da ovlasteni nije masinerija koja gleda samo pravo i po knigama..koja je tu da šiša stranke itd itd...

 

 

Edit: 1l

504.00 172kn cca

507.00 185 cca

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hočeš reći da su to lažnjaci? Pa ovlašteni prodaje jednu litru LL za 102 kune.

 

 

Mene stvarno zanima razlika napumpane cijene ulja od ovlaštenog. Lako je nakeljiti vanjsku naljepnicu i prodati kao svoj orginal.

Edited by Dottore

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1