1 1
silverline

Ovlašteni servis - izmjena ulja

Recommended Posts

S obzirom da se bavim prijevozništvom, imao sam prilike vidjeti uvozne cijene nakon plaćenih svih davanja, i mogu reć da servisi uzimaju extra profit na ulju.

Pogotovo jer uzimaju bačve minimalno od 208L .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato je jasno da stranka hoće donijeti svoje ulje. A oni odmah ograđuju sa filozofijom da će riknuti bilo što. Lažnih ulja ima u Metrou i Konzumu po smiješnim cijenama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je ok da ne nosiš svoje ulje dok traje garancija, jer to je isto kao i da mjenjaš neki dio vozila pod garancijom koji si kupio kod nekog x prodavača i isti taj zamjeniš i očekuuješ da ti i dalje teče garancija.

Al poslije garancije je već druga priča....

Ja sam sa svojim servisom zadovoljan, susretljivi su dosta, dobijem popust, savjete što i kako, i kod njih mi je svaki servis napravljen od samog početka tj. prvi mi je bio kod Jasenovića gdje je i kupljen.

Ali dobro neću ih previše hvalit da ih ne ureknem. ;-)

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu rec da su lanjaci al definitivno ima razlike izmedju kiporovog i ovog iz ovl servisa... Bar je tako bilo prije god dana... Ovlasteni uvozi od drugog zastupnika za hr i ns deklaraciji sve pise...

Org ulje bas v.a.g il audi je bez oznaka tko je proizvodjac....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Necu rec da su lanjaci al definitivno ima razlike izmedju kiporovog i ovog iz ovl servisa... Bar je tako bilo prije god dana... Ovlasteni uvozi od drugog zastupnika za hr i ns deklaraciji sve pise...

Org ulje bas v.a.g il audi je bez oznaka tko je proizvodjac....

 

Koja je razlika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dobio danas ponudu za servis iz jednog ovlastenog u Istocnoj Slavoniji :)

 

Znaci ovako:

 

Servis zamjene ulja - kolicina 0.5, cijena 65kn

Demont/montza filtera goriva - kolicina 0.3, cijena 77kn

GFS vodjena funkcija - kolicina 0,5, cijena 130kn

Ciscenja filtera cestica (DPF) - kolicina 0,5, cijena 130kn

Sitni materijal - 28kn

Filter ulja - 80kn

Cep kartera - 12kn

Filter goriva - 280kn

Castrol Edge LL3 5W30 5lit - 561kn

 

Sve to s radom i plus PDV = 1689kn

 

Sve su cijene u akciji 4+!!!

 

Ok, trazio sam i filter goriva i da se pokrene prislina regeneracija DPF-a. To dvoje je 410kn + PDV.

Znaci sam servis zamjene ulja bi bio negdje oko 870kn + PDV..sto je oko 1100kn.

 

Ako idem sam zamijenit ulje i filter, izaslo bi me oko 600kn s rukama. Znaci da me pecat u ovlastenom kosta oko 500kn. ?

Ok razumijem da i ovlasteni mora nesto zaradit i pdv je tu isto.. Ali brate i na ove cijene rada i materijala u akciji 4+, i na tome ovlasteni ima zaradu.

Ali dobro, jos se nisam cuo s gazdom radi popusta, to cu kad dodjem kuci. Vidit cemo onda koja ce cifra bit. Zasad toliko.

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam sta je skupo jer eto taj rad s uljem je ok jer racunaj da nije 4+ gdje bi cifra bila. Ivan je rekao da mnogo troskova servis pokrit a usput svojim poslom daju garanciju na rad i djelove 2godine te ovisno kakav je servis i mobilno jamstvo.... Cjene djelova dirigira uvoznik i jedino se da kalkulira s rabatom..al na nekim tj tim sitnim djelovima servis i nema neku marzu osim na ulju.

Stekanje na komp i taj rad..to je cak i jeftino jer je rjec o servisu i skupoj diagnostici (licenca itd)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, kuzim sve. Ko sto sam napiso, 1100kn i nije neka ogromna cifra s obzirom ajde da imas tu garanciju od 2g. u slicaju bilo cega. To je ok. I uvijek cu platit 200-300kn vise za tako nesto, to je najmanji problem.

Samo eto npr. to sto pise montaza i demontaza filtera goriva..77kn, 20min posla..to mi je smijesno. ?? jbm mu m., kakve su to gluposti?! Sitan materijal??? Jel zna neko sto je to? Koji sitan materijal? Krpe sto ciste ruke s njima? To su tako neke sitnice koje me zivciraju.

Jbg reci, ulje ti je 600kn, ruke 300 + pdv i to je to, amen. A ne tako te gluposti sitan materijal i to. Isto ko da ti kaze moram ti naplatit 5kn struje sto mi je dizalica potrosila.. Smijesno mi je to..nista vise..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po tvornickim naputcima kad se mjenja filter na cr dizelu... treba odzracit sistem pomocu diagnostike..... a vremenske jedinice odredjuje proizvodjac...

Garancija je na rad i djelove koji su ugradjeni i neposredne losljedice uzrokovane zbog tih djelova....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da su vremenske jedinice odredjene od strane proizvodjaca..ali jos ne kuzim te stavke sitni materijal? Sto Ivo ti koristis od tog sitnog materijala kad radis servis zamjene ulja?

 

A ovo da treba preko dijagnostike odzracit sistem nakon zamjene filtera goriva, to nisam znao. Eto i nesto novo sam naucio ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaki CR diesel ti ima električnu dobavnu pumpu koju kad promjeniš filter goriva upališ preko dijagnostike. Pumpa radi neko vrijeme, cirkulira gorivo i sistem se odzrači. Nakon toga ti kresne od prve, nema verglanja i štucanja,kao da si ga pred minutu ugasio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gfs to dobis ispis protokola sa svim procesorima koji su u autu i ako imaju eventualno greske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uskoro planiram mjenjati ulje i filter uljni te sam imao u planu i filter od nafte. Dali moram i ja se spajati na dijagnostiku radi ozracivanja..... rijec je o mk5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemora ni mk6 , passat jer nakon stavljanja novog uloska treba nalit ciste nafte otprilike do 2cm od vrha... I pali ki i do sad. :)

 

Sitan materijal.. neznam na sta se odnosi al koristenje krpe...pokojeg spray-a (cleaner wd ..) itd... mozda to je to

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebih ulazio puno u polemike i veliku diskusiju glede pojedinih stvari i činjenica koje su tu iznešene...ali evo da krenem redom:

 

Sitan materijal je stavka koja postoji u svim servisima i ona pokriva dio potrošnog materijala koji je korišten pri servisiranju vašeg vozila.Automatski je generirana programski te nekad je nije oku ugodno za vidit.Realno govoreći tko bi trebao platiti Brake Cleaner,sredstva za podmazivanje,start spray.a ,odvoz i reciklažu starog ulja,odvoz+ pranje + dovoz krpa za brisanje,amortizaciju dizalica,alata,itd da ne nabrajam ?

 

Za postupak regeneracije mo traje minimalno 1 sat,a prije toga postoje preduvjeti da bi se regeneracija započela,ali zašto bi se koristio ako se auto vozi normalno i lampica "check engine" ne postoji,ne postoji unos u memoriju grešaka,filter nije napunjen??Zašto ne uštediti tih 260 kn + PDV ?

 

Vlaho bi li ti promjenio ulje nekome za 80 kn kod sebe možda da imaš automehaničarsku radnju?

Možeš li razumjeti da novi ODIS program sa laptopom košta oko 40 000 kuna + dodatna mjerna tehnika + licenciranje svaku godinu?

U slučaju kvara na cesti koliko bi platio šlep službu do servisa i zamjensko vozilo?

 

 

Radim u ovlaštenom servisu i ne branim ga,ali samo hoću naglasiti da uvjek postoje dvije strane...stanite malo u kožu vlasnika istog pa razmislite o svemu ovome.

Održavanje vozila u ovlaštenom servisu je najjeftinija varijanta iako ona izgleda skupo,ali nagledao sam se svega i svačega u zadnjih godinu dana...raznih propusta lokalnih majstora koji iza toga samo užimaju ramenima..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas mi je sad zao i krpa i wda i cleanera i svega.

Pogotovo kad znam kak malo novaca imaju svi ti vlasnici ovlastenih servisa i automobila i svega ostaloga :'(

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Radim u ovlaštenom servisu i ne branim ga,ali samo hoću naglasiti da uvjek postoje dvije strane...stanite malo u kožu vlasnika istog pa razmislite o svemu ovome.

Održavanje vozila u ovlaštenom servisu je najjeftinija varijanta iako ona izgleda skupo,ali nagledao sam se svega i svačega u zadnjih godinu dana...raznih propusta lokalnih majstora koji iza toga samo užimaju ramenima..

 

 

E vidiš, a ja bi ti mogao reć da je obrnuto... Radim u "lokalnom" servisu..

 

Da sam se ja nagledao "popravaka" koji su rađeni u ovlaštenom, pa do tog da ljude pošalju doma uz tvrdnju da je auto ispravan(iako se stranka žali)...a nije bio itd

 

Ne možeš pričat da je najjeftinija varijanta kad nije.....jeftinije je samo onda kad neki pametnjaković sam s kumom popravlja auto..ili kad isti ode k nekom ko

 

ne razlikuje cr od pd motora il slično..

 

 

Imao nedavno slučaj s a4 2010g mislim, gdje se dogodio kvar na automatskom mjenjaču zbog pogreške u ovlaštenom, Na kaj su oni tvrdili da nisu oni krivi..

 

Nakon riješenog kvara, imao sam upisanu jednu grešku koja mi se nije dala odmah pobrisat, na kaj su opet u drugom ovlaštenom rekli da nema šanse da taj

 

mjenjač vozi te da je potreban cijeli novi u slučaju takve greške... grešku sam uspio riješit reprogramiranjem..

 

 

Ovlašteni: KRIVI SU i sve zajedno preko 45 000 kn bi koštalo

 

Kod mene: sve zajedno oko 5000kn...

 

 

A da ne pričam da poznam 3-4 "majstora" koji rade u vw ovlaštenom...pa nebi im dao bicikl.. Znanje im je na razini srednjoškolca koji je na praksi, valjda

 

znaju promijenit ulje, filtere i prednje kočnice...

 

Naravno da poznam i ljude koji znaju, da nebi sad ispalo da sao šegrti rade..

 

 

I ne pričam sad samo o vw servisima, nego i o hyundai, kia,..neću ih imenovat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na šta se točno odnosi GFS vođena funkcija...šta je to?

 

 

Gfs to dobis ispis protokola sa svim procesorima koji su u autu i ako imaju eventualno greske

 

Ok ... slazemo se svi što znaci GFS vođena funkcija.

 

Ali meni nije nikako jasno jedna druga stvar ...

 

Kako je moguće da jedan serviser to stavi kao stavku redovnog servisa, a drugi tog nema ?

 

I naravno ovaj koji to stavi opravdava (GFS - vodjena funkcija) da to treba napraviti.

 

A ovaj koji to ne stavlja u stavke servisa, kaze da to ne treba i da garancija uredno ostaje i dalje, i bez toga.

 

Evo na moj upit ovl.serviseru (ovaj koji to nema u stavkama redovnog servisa), dobio sam odg. da je to npr. na mom autu radjeno na prethodnom servisu kad je auto imao 2 godine, i da to sad NE TREBA raditi opet na sljedećem servisu.

 

E to je ono što meni ne ide u glavu i kako je moguce to ... da ovl.servisi koji rade po istim propisima i normama, daju drukcije odgovore i upute.

I naravno da će onda bit velika razlika u cijena izmedju pojednih servisera ...

 

Npr.

intervalni servis - 252kn+PDV

GFS - vodjena funkcija - 150kn+PDV

 

Samo u 2 stavke se nabere razlika od cca 650kn.

 

I sad ... ako je to stvarno nepotrebno kako pojedini ovl.servisi kazu ...

Zasto bi ja to radio i zasto bi davao uzalud novce ovima koji na tome inzistiraju?

To je najbitnije u cijeloj stvari po meni ...

 

A ovo oko cijene litre ulja ili u sitnom materijalu... to su cijene ovlaštenog servisa, i priblizno su kod svih iste ... i tu nema izbora ...

... ako zelis da garancija ostane mora se ići ... to smo svi dobro znali odma na pocetku kad smo kupovali auto.

Edited by silverline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovlasteni (svih marki) jako jako znaju varati i to je cinjenica. Njima je najlakse sve zamijeniti pa cak i ako nije potrebno i gotovo. Vec tako i onako imaju skupe djelove za koje iz iste tvornice samo bz vw loga dobijes identican proizvod po 3-5-7 puta manjoj cijeni onda jos lupaju i marze. Doslovce nista ne znaju popraviti ako je u pitanju elektronika. Zbog jednog tranzistora oni narucuju citavu centralnu jedinicu i naplate je 4000kn + rad...

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Laky

Ja kad sam ostavio auto za zamjenu ulja, filtera ulja i dijagnostiku jer je dizna stekala bio je u servisu od 8 do 16h.

 

A realno ulje i filter su mijenjani od 10 do 10:45h kad se vec dio ulja ohladio pa je pitanje koliko je starog ulja izaslo iz motora. Dijagnostika je radena 10 minuta ako i toliko a meni se prica kako su testirali ovo ono, testirali koje kakva sranja itd...

Problem je najveci sto se ljudi ponasaju kao da volontiraju. Pare bi svi uzeli a nitko se nebi naradio. Pitam za update softvera i to se nemoze radit. Covjek iz drugog servisa kaze da se moze. Ovlasteni trebaju biti isti a ne u svakom salonu i servisu druga prica. Ja sam takva sranja prozivio da vise nevjerujem nikome. Platit cu zamjenu svih filtera a kako znam da ce ih zamijenit a ne uzet si doma? Limariju su radili i na fakturi su nova vrata dok su na autu stara vrata tako lose kitana kao i rubnjak da je to sramota za ovlasteni servis.

 

Vremenske cinjenice sam skuzio po kameri koja je u autu. Jos mi najbolje kako na snimci majstor zalupi poklopac motora kao da radi jebenog stojadina

Edited by Laky

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

... ako zelis da garancija ostane mora se ići ... to smo svi dobro znali odma na pocetku kad smo kupovali auto.

 

Nije točno...a kad nađem vremena priložit ću zakon..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tema se nasiroko rastegnula sto ustvari i jest bit foruma da se prica o jednoj i drugoj strani medalje. Svastarenja nazalost ima i u ovlastenom jer propust moze bit do samog serv.savjetnika pa i do mestra... svi smo ljudi i svak moze pogrijesit a o lopovluku sam isto cuo pa eto takvi ljudi koji su to i osjetili otisli bi u drugi ovlasteni gdje i sam radim pa bi crtali iznake na poklopcu filtra ulja..pa i na vijcima... Do sad sam bar dvaput otvarao ponovno kutiju zracnog filtera da se stranka uvjeri da je filter orginal i nov... a pritom kad se uvjeri tad ni oprosti nit ista...i tad bi ha naplatio (da me se pita) ponovno ruke izmjene filtra. Pri dolasku u servis imate opciju da stare djelove mozete nosit sa sobom pa ako tko to zeli nece mu nitko zabranit... Na ulju servisi imaju najvecu marzu i zato im nije drago sta nosite sa sobom a dok je garancija drz te se ulja iz servisa jer kvarovi znaju bit skupi i nedooustite da vam nesto odbiju jer ulje bilo vase a vi sami neznate jel fejk il orginal a svi trazite sto nizu cjenu.

Pri otvaranju naloga (ivan ce bolje znat) unosom br sasije i kilometara te godine proizv... program automatski daje sta treba kontrolirat..sta izmjenit... na servisnom savjetniku je da sa vama dogovori sta treba a sta netreba iz prethodnog uvida u povjest pooravaka..naravno ako ste isli i prije u ovlasteni.

GFS je funkcija koja bi se trebala radit svako 30tkm (ivan ce bolje znat) a kod.novijih vozila i samo ponistavanje servisa nije moguce bez diagnostike....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledaj Ivane, sto bi ja tvom gazdi trebo placat wd, krpe, sprejeve kojekakve i slicno. Jbt to spada u uslugu ovlastenog servisa, a ne da i struju covjeku naplati za dizalicu koju je koristio! I da, kod svog servisera placam izmjenu ulja 100kn, znaci ruke..rad. I 10 puta sam zadovoljniji nego u bilo kojem ovlastenom. Covjek mi ne maze oci s pranjem auta, usisavanjem i stavljanje "sretan put" ili ti kojekakvih letaka na retrovizor, nego uzme auto, provoza ga, pokaze mi sve sto je i kako i lijepo mi za sve racun izda.

Meni iskreno taj pecat u servisnoj ama bas nista ne znaci. Jer svi znam da se to sve danas moze nabavit ako ti treba. A meni je bitnije da mi je auto 1/1, a ne da se hvalim servisnom knjizicom.

Isto tako sam svog bivseg golfa starog 10mj. doveo u ovlasteni s reklamacijom da mi ne radi trece stop svijetlo, pa su ostavili 2 sebrta da se igraju s tim!?! Pocupali su ave kopce s one plastike od gepeka i onda sam ispalio, otjero ih od auta i trazio da voditelj servisa dodje i da vii sto su napravili. Toliko o profesionalnosti. A ko zna sto se dogadja jos kad nisi tamo pored auta. O tome ne zelim ni razmisljat.

 

Laptop i ODIS program.. Pa sto nas ko stranke boli briga koliko to kosta? Jesam li ga ja tjero da otvori servis ili? Jbt pa bez alata ne mozes ni radit, jeli tako? Sta to znaci, oderi svakoga ko dodje da bi ti mogo kupit licencu i novi laptop i da bi se jos vozo u novom Touaregu ili ne znam cemu. Ma daj molim te..pa to je smijesno!

Jbt kad sam krenio navigat i ukrco se prvi put na brod, nisam trazio od firme da mi refundira 35000kn koje sam potrosio da bi dobio sve brevet. Pa jbt ulazes u svoje znanje isto ko sto vlasnik servisa mora ulagat u alat. Ali to ne znaci da mora od musterija sve to naplatit u par servisa.

 

Slep sluzbu nebi platio ni kune jer vec 10 godina placam clanarinu u HAK-u za cijelu Europu di imam ukljuceno besplatan prijevoz do ovlastenog servisa i zamjenski auto.

 

A to da je odrzavanje u ovlastenom najjeftinija opcija, to necu ni komentirat, nije vrijedno uopce.

Ja tvrdim da 99% ljudi zivi u obmani da je ovlasteni bolji od nekog drugog iskusnog majstora. Svi idemo u ovlasteni dok traje garancija, a poslije toga ja osobno ne vidim neku prednost od odlaska u ovlasteni. Osim eto tog pecata u knjizici.. Meni taj pecat nista ne znaci jer auto moze imat sve pecate u knjizici a bit ubijen samo tako, tako da to nije pravilo da kupujes dobar auto.

 

Kvarovi se dogadjaju na svim autima, bilo da su servisirani u ovlastenom ili negdje drugo, i tu nema pravila. Isto ko sto mi niko ne moze tvrdit da je auto bolji zato sto je servisiran u ovlastenom! Nije i amen! ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1