1 1
silverline

Ovlašteni servis - izmjena ulja

Recommended Posts

I onda su ovlasteni losi :) Al sad kad je tako onda nemoj donosit svoje ulje...

Ma nisam jos nista odlucio. Kad dodjem doma onda cu jos vidit. Ako budem iso u ovlasteni, onda necu nosit svoje ulje. A ovo gratis je zasluzeno jer gazdi sam dovuko par kupaca u zadnjih godinu dvije, a i sam sam potrosio dosta love na "sitnice" iz VW ducana.. Tako da mi je normalno da i on s necim izadje u susret..

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo jucer (26.09.2014.) napravljen servis.

 

 

156u5wl.jpg

 

 

Dakle, servis prošao (garancija i dalje ostaje) i bez ove 2 stavke:

intervalni servis - 250 kn+PDV
GFS - vodjena funkcija - 150 kn+PDV

 

Pa nek' meni sad rece neko da nas ovlašteni ne šišaju 'ko ovce'.

Edited by silverline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa naravno da sisaju ????

Ajde ti si jos dobro i proso jer si mijenjo i kocionu tekucinu i sve filtere, zar ne?

Jbt meni je na ponudi za manje posla od toga, 410kn rada...hhahahahahaah..

 

Ali te dvije fantomske stavke koje si naveo ?? jbt kostaju ko zlato, a sta se napravi za te pare? Ponisti servis i pogledaju greske.. Bzvz! Greske sam pogledam s onom aplikacijom na telefonu i adapterom.

 

Ja cu vjerovatno sljedeci tjedan na servis, pa javim dojmove ?

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam sto je odi cudno... cak je uracunato 4.5l ulja a mogli su i 5 jer ako je iz kantice mogli su mu je uracunat i visak fino u gepek. Doliven je g13... a glicerina 003 to je manje od litre jer litra je oko 90kn.. A da je iz kantice fino bi mu je cjelu i zaracunali i nalili.... Ovako je iz vas aparata za kočnice i onda koliko je isteklo toliko su razduzili...

Nekuzim sto je ovo skupo tj deračina kad su cijene djelova takve i servis ko servis moze jedino dat rabat kao sto je i dat u ovom slucaju... 6posto al je dat.. mogli su i nedat.

Vlaho neznam jesi li špiko il ne al provjeri slicne stvari i na poslu kojem radis... koliko sto naplacujete i kako je stanje kad vam netko mora nesto na brodu odradit.

Po meni je ovaj gore nalog korektno obracunat...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni u BMW-u servis izmjene ulja i filtera ulja i filtera zraka 600kn ruke sa mojim materijalom ( cca 500kn s tim da sam kupio OEM BMW ulje). Uopce nije skupo a covjeka veseli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ivo nisam spiko, ali isto tako nisam ni neki glupi klinjo kojemu mogu prodavat maglu i pričat priče..

Ja svoju lovu krvavo zaradim i ne pada mi napamet plaćat nekome nesto to ili ne postoji ili nije potrebno!

Edited by vlaho 2901

Share this post


Link to post
Share on other sites

Onda gonis u neovlasteni servis pa vidi razliku. Isto ce ti napravit a djep nije prazan... ;) Takva je satnica i ovlasteni radi po tome... Vuk sit a ovce na broju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam nasao tocnu temu ali slicno je pa da priupitam. Napravio sam izmjenu ulja na mk5 ulio sam 3.8l kao sto pise da ide u njega. Staro sam iscjedio koliko je god islo, takodjer i filter je zamjenjen. E sad muci me jer na sipki imaju one tockice ulje je iznad tih tockica tocnije do onog zuba to je negdje cca pola cm iznad onog iztockanog podrucja. Ako je vrh onih tockica max a dno tockica min po toj logici ima previse ulja? Moze to sto naskoditi ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve je ok.

vjerojatno je filter ulja malo manji pa stane malo manje ulja

ti si ulio 3.8 koliko treba ici pa je preko maksimuma

5 mm nije ništa

Share this post


Link to post
Share on other sites

3.8 ide u 1.4.... Ak je dizel onda ga je ostalo jos u karteru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusteno je da se iscijedi skroz.... sad vjerojatno je ostalo pola dcl do dcl. Ulje je u podrucju a pri vrhu koliko sam uspio naci to je maksimum i netreba nadoljevati.

zj7ww8.png

Share this post


Link to post
Share on other sites

Muci me cijelo vrijeme.... imam fobiju da imam previse ulja i da nebi imao kakvih poteskoca. Razina je u podrucju A pri vrhu tocnije tocno gdje je strelica. Moze mi netko potvrditi jos da je to maksimum? Auto mi netrosi kapi ulja pa me strah da do sljedeceg intervala nebi otisao dihtung glave motora ili nesto sl. :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

možda je krivo mjesto za ovo pitanje, ali zanima me pošto već dugo imam ovaj isti šaraf za ulje di se ispušta, kupio sam u ovlaštenom novi za 20ak kuna i nisam ga mogo našarafit, tj možda bi i mogo na silu al onda bi mi pojelo navoj na karteru, šta da i dalje šarafim ovaj isti možda i prvi šaraf dok god se ljepo da zašarafit i dok ne curi, možda malo da pošmirglam vodobrusnim onaj bakreni prsten da ga izravnam i to je to?

Edited by polo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci neka kemija ti je s tvojim karterom. Saraf npr za 6icu je isti ki za pola iz 90ih... samo tad su bile bakrene sajbe a sad je sve na sarafu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci neka kemija ti je s tvojim karterom. Saraf npr za 6icu je isti ki za pola iz 90ih... samo tad su bile bakrene sajbe a sad je sve na sarafu...

a usporedm šarafe i ovaj novi ko da je slabija obrada, inače je promjer i korak navoja isti, samo ko da su nekak tupi ti navoji pa se ne da glatko našarfit a ne bi silio ništa, svog rukom mogu našrafit do kraja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dolazi opet to doba godine. Imao sam neku kompenzaciju pa uzeo sve Mahle filtere i Castrol ulje. Kome da u ZG (preferiram zapadni dio) odnesem to da mi zamijeni platim ruke i svi sretni. Još bolje ako mi može i žig u servisnu lupiti da imam bar neki trag da sam odradio. Auto nije više u garanciji. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Štasni ili Zubak, što ti je bliže, bilo bi dobro da ih prije toga nazoveš i pitaš da li možeš svoje ulje donijet zajedno sa filterima. Uglavnom odobravaju jer ja tako u Štasni servisu radim, donesem svoje ulje, uljni filter preko njih uzimam a filter kabine i motora sam mijenjam jer malo više vremena posvetim oko čišćenja pa nema potrebe da se oni s time zezaju, stavi se napomena u knjižicu da je stranka donijela svoje ulje i to je to.

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neostar je u principu jeftiniji od redovnih servisa ali ga nisam koristio, dobivao sam ponude na upite i vidio razliku, rade sa zamjenskim dijelovima i rade sa svim markama vozilima.

To je ono što znam a najbolje pitat i nazvat još ako te zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Neznam zasto bi platio vise jer set zupcastog INA i Kanalnog sa svim spanerima i vodnom pumpom kosta 2500 kn 12 mjeseci garancija i ovjera u servisnoj auto zubak -neostar !Ulje stavljaju castrol 5w30 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prije 2dana sam radio zamjenu ulja NE kod ovlastenog nekog servisera i prezadovoljan za manje pare a istu sigurno uslugu ako ne i bolji sam pristup u radove dobio kod majstora sto je izvodio radove plus moji naki pod pitanja sto me zanimalo itd...

Slazem se gore sa navedenim pojedincima,zasto bi nesto vise platio samo zato sto kazu da su ovlasten servis stim da ne znas ko i sta ti radi na autu,neko kaze garancija ovo ono,imalo bolji servis ti daje gaancije na svoje djelove koje ti ugradi,proda..

ulje castrol edge,fllter ulja,zraka i klima filter za 120km stim da je sve upisano u servisnu knjigu sa pecatom servisa,po mom misljenju uzeto je samo za ruke oko 20 25km dok u ovlastenom nebi islo ispod 200km a dobijem sve sto me sleduje kao kod ovlastenog.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Jole112 said:

Neznam zasto bi platio vise jer set zupcastog INA i Kanalnog sa svim spanerima i vodnom pumpom kosta 2500 kn 12 mjeseci garancija i ovjera u servisnoj auto zubak -neostar !Ulje stavljaju castrol 5w30 !

Nitko ne kaže da moraš platiti više, zato Zubak i ima tu opciju, ali nema on baš svugdje poslovnicu kao recimo kod mene dok, u Požegi ima a vjerujem da kod njih planiraš servis. Štasni isto nudi uz originalne i zamjenske a odobrava i da si sam doneseš dijelove na ugradnju s tim da se garancija daje onda samo na rad, ne na sami ugrađeni dio ali to je svakome jasno, znači nije potreban Neostar da bi prošao jeftinije, isto to ima i Štasni.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1