1 1
silverline

Ovlašteni servis - izmjena ulja

Recommended Posts

On 14. 03. 2019. at 22:11, Jole112 said:

U cemu je razlika  ista radiona druge cijene ? Ulje i filter 419 kn s PDV om radi se o golfu 7 TDI  https://www.neostar.hr/servis

Neostar je poznat po tome da radi sa najeftinijim dijelovima koji postoje na tržištu. Tako da to uzimaj u obzir.

Nemam osobno iskustva s njima, pa nemogu konkretno reći negativnih stvarih osim da rade s najjeftinijim dijelovima.

nekome to odgovara, a nekome ne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baš sam zvao u Štasni da pitam koliko bi me došlo izmjena ulja, filtera ulja ,zraka i kabine sa mojim dijelovima i kažu oni meni samo ruke 600kn, tu je kao i zbrinjavanje starog ulja. Rekao ja njima hvala lijepo.   Pljačka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam uskoro servis pa sam zatražio kalkulaciju troškova da vidim ali do sada nikad nije bilo nešto pretjeran iznos kad sam nosio svoje ulje a filter ulja uzimam OEM u servisu. Za ovo zbrinjavanje prvi put čujem da se nešto specijalno naplaćuje jer je i do sada bilo.

Zašto si sam ne zamijeniš filter kabine i motora, barem to nije neki posao i to uvijek sam radim?

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma imam ja bas dobrog majstora kod kojeg uvijek idem, a sad je baš zauzet još jedno 2 tjedna,a ja volim na vrijeme promjenit ulje, mislim mogu ja pricekat ta dva tjedna , al si mislim idem pitat u ovlastenom pa ako nije neka cijena budem kod njih, a dijelove si uvijek sam nabavim jer imam dobre rabate. poslao sam još u autorad upit pa cu vidjet koliko je kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobio sam ponudu, znači sa OEM uljnim filterom kojeg uzimam samo u ovlaštenom me košta 300 kn, ulje je moje, filter klime i motora sam radim, vijak kartera isto moj, pardon Šime mi ga poklonio. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne otvaram novu temu,danas sam mjenjao ulje i ostale filtere i kupim filter zraka i kada sam ga otvorio ima sta da vidim,neka bjela tkanina je zaljepljena cjelom povrsinom filtera.

Da li je iko vidio ovakav filter zraka?

ap149-1-0790920002443-1j0129620.jpgMANNFILTER-air-filter-C37153-1-for-BORA-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Što nisi MANN-ov uzeo, to ti je ustvari originalni filter koji koristi ovlašteni?
Prvi put ovo vidim a mijenjao sam OEM filter prije nekoliko dana, izgleda kao neki predfilter za prašinu i ne čini mi se kao loša ideja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije imao MANN filter, pa daj sta imas.

Vjeruj da i ja ovo prvi put vidim,pa tako se moze reci neki predfilter za prasinu a ujedno i produzava vijek maf senzora .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Produžuje ako redovito mijenjaš filtere, ako ne, ne pomaže ništa. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj Abro je neki američki brend, ne mora biti loš, stavi pa vidi. Ne mogu na njihovim stranicama ništa konkretno naći jer nemaju opis za taj filtar a mislio sam možda nešto piše zašto je stavljen taj filc ili već što je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Taj filter ti je za hladne uvjete, isti takav samo bez filca je za nasa podneblja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam kad si ja kupujem pa gledam preko intercarsovog ili ciakovog kataloga pa pise za taj da je za hladne klimatske zone a ovaj bez filca je sto mi trebamo, tako da ti je taj 100% za hladne klimatske zone

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nek devera do sledece izmjene,valjda nece skoditi sta motoru.Jesi ti stavljao taj sa filcom ikako?

Na kutiji ne pise da je za hladne uslove,pa moze biti i da jeste.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo gass.... cesto takve ugradjujem i nebrigaj... Ima veze i za podrucja s vise prasine...  nista mu nece stetit.. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa prije para dana mjenjao sam ulje i filter ulja (golf 6) u servisu i oni su mi naplatili 5l ulja a po katalogu ide 4,3-4,6 i oni su natocili svih 5l i provjerio sam na stangici ulje je malo iznad max. Mene zanima jel se moze sta lose dogoditi za motor?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda su ti naplatili 5L ali nisu natočili a pitanje i kako si mjerio ulje, metodom drugi kad odstoji ili kad je motor na radnoj temperaturi pa pričekat 3 min. i onda provjeriti razinu jer ovo prvo ti je pogrešno mjerenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Katalog ili ti ga reklama pise po check listi. Tih 4 i nesto l je dovoljno da bude na pola mjerke... Ja svakom tdi 6 ljevam 5 i tad je na mjerki taman na vrh one "mrezice" Danas se ulje cjedilo nekih uru vremena i 5 l mu nisu bile na max...  Tako da fino ti to upali pa nek radi 15ak sek.i odi vadi mjerku... obrisi i vrni nazad i izvadi i slikaj nam

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1