1 1
gorup

solarno.hr - akumulatori

Recommended Posts

Je li netko u toj firmi kad kupovao akumulator i je li sve bilo ok?

Imaju bosch 75ah za 450 kuna. I schnaider, kakvi su ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo pazi da nisu stari dva mjeseca i više na policama. Max mjesec dana može proći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto?

mislim da niti jedan akomulator nema problema ako duže stoji u skladištu na polici

kad se prvi put "aktivira" onda je problem ako stoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašto?

mislim da niti jedan akomulator nema problema ako duže stoji u skladištu na polici

kad se prvi put "aktivira" onda je problem ako stoji

 

Dečko sa drugog foruma je bio u tom shopu i veli :

 

 

I ja sam zainteresiran za te akumulatore i bio sam u njihovom ducanu na velesajmu prekjucer ali ono kaj sam tam videl ja nebi kupil. Akumulatori imaju prst prašine na sebi i vidi se da stoje mjesecima. Bum još pogldal u nekom drugom njihovom ducanu pa možda uzmem ali ove sigurno ne.

 

 

Copy/paste sa drugog foruma

 

Pa prvo pitaš. dobar dan - dobar dan.

 

-Koliko je ovaj aku tu na polici...

 

trgovac kaže,

 

-ma evo nema niti tri dana...

 

-Ok, a dajte da na akumulatoru vidim datum proizvodnje!

 

I onda ili sam vidiš, svaki ima ili diektno datum ili kodirani datum, za koji trgovac MORA imati šifrarnik.

 

Recimo na primjer, 3314 znači 33 tjedan 2014 godine.

 

Ili E14, gdje je E mjesec, abcde znači svibanj...

 

ako ti počme izmatanje, kako ovo ono.... onda se okreni i reci doviđenja.

 

Najčešće, u centrima kada počne sezona jesen zima, pa na policama osvanu hrpe novih čistih sjsjnih akumulatora, znači da su novi, ili u specijaliziranim trgovinama AKUMULATORA (ne auto dijelova, nego akumulatora) možeš biti siguran da je aku relativno nov, bez gledanja datuma...

 

No kada vidiš da aku stoji na zabačenoj polici, i da je na njemu prst prašine, zaboravi...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da dignemo prasinu s ovog...jel itko na kraju kupio aku tu?

Vidim da imaju dobre cijene i kao originalne akumulatore u ponudi

Bosch 74ah je 450kn...skoro duplo jeftinije nego u nekim drugim trgovinama

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja nekad u 1-2 misecu

al ne za auto nego za traktor

oko 100ah 700-750kn ne sićam se

ali ima samo Schneider

to sam uzeja u poslovnici u Šibeniku i tamo ima samo Schneider i ne može ni naručiti druge!?

niti ulje ništa, a na webu reklamiraju sve i svašta :ne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da sam bio u jednoj njihovoj trgovini u Dubravi samo što je tamo bio i Beren pa su valjda dijelili prostor ili što. Gledao sam Vartu Silver Dynamic 77Ah 780A ali mi je bila preskupa, nešto iznad 1000 kn dok sam ju u TopStartu uzeo za cca. 850 kn. Baš gledam i isti bi me sad koštao 944 kn, hmm dosta. TopStart_(http://www.topstart.hr/)

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam Schneider kod njih i akku je mjesec dana prije isteka garancije riknuo. Trebala su im tri tjedna da utvrde da je akku mrtav. Naravno, morao sam kupiti drugi akku

jer mi auto treba svakodnevno i nisam htio uzeti drugi, jer što ću pobogu s njim. Zahvaljujući susretljivosti lika koji radi u poslovnici na Velesajmu gdje sam ga i kupio dobio sam pare nazad. Uglavnom, na osnovu svog iskustva ne bih ih nikome preporučio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam na velesajmu isto kupio i evo 3 zime izgurao bez problema...

kad sam kupovao aku je bio star mislim 2 mjeseca...

cijena bila smjesna 450 kn 75Ah schnaider*

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam se susreo sa schnaider akumulatorima ali radim u jednoj firmi kao elektricar i gotovo sva oprema profesionalna u elektricnim instalacijama je njihova marka valjda onda znaju napravit i aku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Rade se u Hungary i kazem meni ok s tim da auto se vozi na jako kratke relacije i po 5 puta dnevno svega 1km cca tako da za mene ok valjda ga neću ureknuti...

može ti biti i do alternatora problem ili čak da ti je tako pao grah

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmem dva Schneidera za jednu Vartu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzmem dva Schneidera za jednu Vartu. :)

Meni je varta bila 6 godina i krepala prek noći Ona serija plava 75Ah

Na ovaj garancija 2 godine i ako das stari aku jos godina gratis... pa jbg valjda ce durati jos...

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

A ne znam, izgleda da ću i ja prijeć na ove jeftinije akumulatore jer Varta je preskupa, pogotovo srebrna serija koju sam uzeo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja stara vrata je izdržala 7 godina i jo vrti janjce i odojke ? . Kupio sam opet vartu istu samo 74 ah plave boje. Za sad dvije zime je presla bez greske a minusu su bili veliki. Da izdrži pola od prve ja sam sretan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u firmi se akumulatori mjenjaju non stop i uvijek se uzima varta silver ali nije ba sjajna jedva dvije godine izdrži. Dva komada po 225 ah ali opet nemogu. Ako izdrže dvije godine to je vrh

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene u firmi se akumulatori mjenjaju non stop i uvijek se uzima varta silver ali nije ba sjajna jedva dvije godine izdrži. Dva komada po 225 ah ali opet nemogu. Ako izdrže dvije godine to je vrh

Stalno se pale vozila pa gase na kratkoj relaciji ili ?

Akumulator najvise ubijaju kratke relacije ( pali gasi pa nekoliko km ... pali gasi ) + k tome nitko ih ne puniti niti provjerava barem svake godine prije ljeta. Vecina njih ima cepove pa se tekucina unutra malo "izgubi" jer ispari nakon ljetnih vrucina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobra je varta, ja ne mogu ništa prigovorit i po karakteristikama je sa najjačom startnom strujom, pogotovo Silver serija ali cijena joj nije jača strana a svaki aku treba imati minimalno održavanje, ovdje mislim na nadopunjavanje da se vrati potrošeno i ako je krug u redu onda svaki traje, neki dulje neki krače jel.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stalno se pale vozila pa gase na kratkoj relaciji ili ?

Akumulator najvise ubijaju kratke relacije ( pali gasi pa nekoliko km ... pali gasi ) + k tome nitko ih ne puniti niti provjerava barem svake godine prije ljeta. Vecina njih ima cepove pa se tekucina unutra malo "izgubi" jer ispari nakon ljetnih vrucina.

Ma jok, to su kamionski akumulatori i pune se ono max. Relacija od osijeka do splita. Pa crni vrag bi se napunio ali dabe kažem ako izdrži 2godine vrh. I onda reklamacija i uredno ju priznaju. Tako da nisam ocaran vartom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto tu stima jer ima dosta ljudi na forumu koji su imali vartu i zadovoljni, pa i ja sam ju na kraju uzeo na preporuku nekoliko kolega.

 

Mozda lose drzanje pa su stari po nekoliko godina na policama Gore ima nekoliko primjera a mogu i osobno potvrditi kako neki drze akumulatore u izlogu da ih cijeli dan tuce sunce po njima a datum od prije dvije godine, nikad nadopunjavan i takav direktno u vozilo, sto vise rec.

 

Moja je sad tri i pol godine i dobro se drzi, sad je pala na 650A od 780A pocetnih a neki akumulatori toliko imaju kad su novi. Meni samo cijena smeta na drugo primjedbi nemam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nesto tu stima jer ima dosta ljudi na forumu koji su imali vartu i zadovoljni, pa i ja sam ju na kraju uzeo na preporuku nekoliko kolega.

 

Mozda lose drzanje pa su stari po nekoliko godina na policama Gore ima nekoliko primjera a mogu i osobno potvrditi kako neki drze akumulatore u izlogu da ih cijeli dan tuce sunce po njima a datum od prije dvije godine, nikad nadopunjavan i takav direktno u vozilo, sto vise rec.

 

Moja je sad tri i pol godine i dobro se drzi, sad je pala na 650A od 780A pocetnih a neki akumulatori toliko imaju kad su novi. Meni samo cijena smeta na drugo primjedbi nemam.

Slažem se, neko ima pozitivna iskustva i nisam gledao ali mislim da čak i ja u passatu imam vartu ali kažem svoja iskustva s posla, a nije jeftin i ide dva komada. Ostale marke neću ni spominjati.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1