4 4
ljubobj

Golf VI 1.6TDI postizanje radne temperature?

Recommended Posts

26 minutes ago, AUTOFREAK said:

Ako je dsg onda ima jos jedna mogucnost ;)

Nije obicni 5 gange manual getriba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenjen termostat, temperatura se popne na 90 i stoji ko zakucana, temperatura ulja varira od 90 do 100 C. Dok termostat nije zamjenjen u istim uslovima je temperatura ulja isla maximalno do 94 C

Share this post


Link to post
Share on other sites

Regazzoni Dobro sad je zatoplilo vani ali kolilo km mu cca treba da postigne 90 od antifriza?

I koji termostat si stavio?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene na golfu bilo isto. Promjenio termostat i 90°C

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, ljubobj said:

Regazzoni Dobro sad je zatoplilo vani ali kolilo km mu cca treba da postigne 90 od antifriza?

I koji termostat si stavio?

U ovlaštenom servisu, stavili orginal volcikawagen termostat pošto su rekli da je do njega nek se oni zajebavaju sa zamjenom. 

Jedino što mi je sad čudno teško istjerava zrak iz sistema hlađenja prešao sam oko 200 km pa sam morao nadoliti antifriza do sad nikako nisam.

Radnu temperaturu na ovoj temperaturi postiže za oko 3 km, a kad je hladnije biti će i brže jer imam webasto :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li vama kada je vani hladno tipa 0 ili  kad je minustj. po hladnijem vremenu ako se duže vozite dode do 90 i onda kad stojite u koloni ili takvo nekakvo stajanje padne na 70? Kod mene je tako uvijek po zimi a po ljeti bude uvijek na 90.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Najbolje ces provjeriti ispravnost termostata ako se po ovom hladnom vremenu spustas niz brdo 3-4km ako ti pada temp. ne valja termostat,ako drzi na 90 sve je uredu.

Tako je kod mene bilo,cim nizbrdo krenem tem. padne na 0. sve dok nisam promjenio termostat nisam ni imao radnu temp. sad je zakucano 90 stepeni golf 4 tdi

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, stom said:

Da li vama kada je vani hladno tipa 0 ili  kad je minustj. po hladnijem vremenu ako se duže vozite dode do 90 i onda kad stojite u koloni ili takvo nekakvo stajanje padne na 70? Kod mene je tako uvijek po zimi a po ljeti bude uvijek na 90.

Dok sam vozio Golfa 4 tdi, bilo zima bilo ljeto temperatura je stajala ko zakucana na 90 C. Dok kad sam uzeo Golfa 6, 1.6, temperatura je varirala ljeti uzbrdo i po ravnom držao je 90 C, a nizbrdo je padala na 65-70. Jednom prilikom uz prevoj Makljen temperatura motora uzbrdo stoji na 90 C, temperatura ulja 118 C, a nizbrdo temperatura motora 75 C, a ulja 68 C. Zbog toga su ga testirali u ovlaštenom servisu i rekli da je termostat umro :(

Share this post


Link to post
Share on other sites
Najbolje ces provjeriti ispravnost termostata ako se po ovom hladnom vremenu spustas niz brdo 3-4km ako ti pada temp. ne valja termostat,ako drzi na 90 sve je uredu.
Tako je kod mene bilo,cim nizbrdo krenem tem. padne na 0. sve dok nisam promjenio termostat nisam ni imao radnu temp. sad je zakucano 90 stepeni golf 4 tdi

Ovisi i koliko grijes kabinu.. ako ti je grijanje na najjace, po hladnoci motor se ne moze dovoljno zagrijati da bi dosegao 90. Ako smanjis grijanje, dodje do 90 bez problema. Ovo nizbrdo kad motor radi sa par kapi goriva znamo da se toplina oslobadja iz goriva i zna se i kod potpuno ispravnog termostata dogoditi da ti temp padne na 75 stupnjeva jer se antifriz nema s cim zagrijati.
Provjera termostata se vrsi na ravnici, vozi se 120 na sat po otvorenoj cesti da motor proizvodi temperaturu iz goriva, upali grijanje na najjace i tad temp nesmije padati. Niz brijeg bez gasa nije dovoljno relevantno. Pogotovo na minusima i kad ofrljis grijanje. Jednostavno nema se toplina odkud stvoriti. A ionomsto se stvori zavrsi u kabini..

Share this post


Link to post
Share on other sites

nizbrdo bez gasa netrosi nista i ja bas tako cekiram termostat... nekih 2km nizbrdice... auto u brzini bez gasa i nikakvo grijanje... tad vidis da cirkulacija ide kroz hladnjak iako nebi smjelo... Tako sam x dsg termostata checkirao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Također ekipa koja je blindala egr i gasila dpf ima slične simptome da im se auto teze zagrijava. Jer između ostalih stvari egr i ubrzava zagrijavanje motora. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4