4 4
ljubobj

Golf VI 1.6TDI postizanje radne temperature?

Recommended Posts

Ovako. Sedmica uopce nema slican motor. Pa ni rashladni sustav nije jednak... a jos dodajmo da stonse.motor prije ugrije manje stetnih plinova proizvodi i tako ide u jos strozu eko normu... jedan detalj je vodena pumpa koja nevrti kad je.motor hladan..tak da se motor prije ugrije... Tak da ima.tu mnogo razlicitosti. P.s komu je zima nek doplati za webasto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolega Nano :D

Grije golfic ludo i to vec nakon 1-2km dode na 90, a i na mjestu se isto dosta brzo ugrije, tako da hvala bogu sto nemam ove gore navedene probleme.

A jbg benzinac je, to je druga prica.

Edited by dacerovs

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljubobj jesi promjenio termostat? Jel ima kakve promjene u ponašanju?

Meni večeras isto kad sam išao sa Sljemena pala temperatura vode/ulja na oko 70c kad sam se spuštao...u leru ne pada...drži 90

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nisam mijenjao termostat, kažu u servisu da je sve uredu...iako ja mislim da nije...budem vidio sta cu...strah me bacit 600-700kn za novi s (izmjenom) pa da bude isto ko prije..

meni ako ga ostavim da radi na mjestu u roku min dvije počne padat temp..ali mora vani bit hladno..ispod 4 stupnja npr.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

ljubobj jesi promjenio termostat? Jel ima kakve promjene u ponašanju?

Meni večeras isto kad sam išao sa Sljemena pala temperatura vode/ulja na oko 70c kad sam se spuštao...u leru ne pada...drži 90

Hahah izgleda da nas je dosta islo vidjet snijeg na Sljemenu :D .

Btw meni je temp kod spustanja bila 90 i ne mrda, izgleda da samo dizeli zaje s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zato su i makli kazaljku u polu, da se covik ne zabrinjava previse :D

 

inace, prekjucer je bilo 7 stupnjeva navecer, isao sam iz sabunika prema zadru, cca 15km, laganini 80 na sat, grijanje upaljeno, sve pet... do zadra se nije ugrijao na radnu temperaturu...

 

ali opet govorim, auto radi uredno, grijanje radi uredno, da ne vidim na mobitelu temperaturu, ne bih uopce ni skuzio nista...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hahah izgleda da nas je dosta islo vidjet snijeg na Sljemenu :D .

Btw meni je temp kod spustanja bila 90 i ne mrda, izgleda da samo dizeli zaje s tim.

Hehe :D

Ma banalan "problem", ali eto...mene osobno živcira...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema druge nego pomirit se s tim i to je to, jer stvarno na dosta auta je to zamjeceno.

Npr. Kod mene od staraca Merc c220 cdi, znaci novi auto,ljeto, vozis se lagano njemu temperatura na 75 i onda malo zustrija voznja dode na 90, pa opet lagana voznja temperatura padne na 75-80, pitas servis njima je sve to normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ne znam valjda su i oni u tvornici probavali i vidjeli šta se dogada...pa znaju zasto je tako,

ali baš me zanima kad temp odu u minus sta ce biti... :zid

nebude se nikad zgrijao na 90..

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sto je sa drugom stranom? tj kad ga stalno stiskas, kako se onda ponasa?

 

meni se penje do 100, pa i priko... nije bilo ceste pa ga nisam ni stiskao, ali u petak idem u zg pa cu viditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i kod mene. Ni po najvećoj vrućini na autoputu puni gas kazaljka vode ne mrda s 90c.

Što se tiče zime i niskih temperatura izgleda da nam nema druge nego komad kartona naprijed stavit ko na Tamiću i pomalo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

panicarite bevzeze

 

ja svog po zimi vozim lagano 15 minuta, nakon toga se gasira bez obzira gdje je kazaljka.

 

 

A ovo lagano, uvijek ga drzim oko 2000 okretaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto.. prvih 15-20 minuta lagano, do 2000 okretaja, a onda dalje kako treba.. i amen. Ne pada mi napamet jo oko toga se sekirat..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja isto.. prvih 15-20 minuta lagano, do 2000 okretaja, a onda dalje kako treba.. i amen. Ne pada mi napamet jo oko toga se sekirat..

 

tocno tako. ako cu se jos oko toga mislit, radje onda idem pjeske

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma nije da se sekiram nego ono..

Nema veze bitno da je sve uredu, samo tocit i vozit.

Uzivat i odrzavat

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

A evo, zagustilo svima pa se čerupaju ko kokoši ...

 

Nije isto Split i Slavonija. Temperature su drugačije.

Bezveze paničarite

 

 

 

panicarite bevzeze

 

ja svog po zimi vozim lagano 15 minuta, nakon toga se gasira bez obzira gdje je kazaljka.

 

 

A ovo lagano, uvijek ga drzim oko 2000 okretaja

 

Yo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

pozdrav ekipa..

evo da dignem temu s još iskustava

sad je par dana bilo ispod -10 stupnjeva, i auto mi vani stoji...uglavnom poslije prijedenih 20km je tek dolazio na radnu temp od 90stupnjeva (vode) a ulje i manje cca75..

no ono što zelim reci je da kad se dobro zgrije znaci kad je i ulje na 90-tak stupnjeva...niz brijeg i rad na leru nema padanja temperature..

znaci problem je samo kad se hladna mašina zagrijava...onda to traje duže i ako je tek postigao 90 stupnjeva (voda) onda pada...ali ako je dobro zagrijan nema problema.. :grrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni sporo dizao temp promjenio termostat i sad sam se preporodio. Jebes 100 kn...

nisi procitao cijelu temu...kod mene to nije problem..a i termostat original je 430kn plus posao i plus novi antifriz cca 800kn sve..tako da nije bas malo, a gospoda iz vw tvrde da je termostat ispravan...

neko koji si ti termostat stavio za 100kn?

Share this post


Link to post
Share on other sites
4 4