0
Goxi

polo mk2 ugradnja druge mašine

Recommended Posts

ja bi u pola stavio iskra motor

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam pobrkao ništa

na mjenjac od golfa 1.3 ide audijev 1.8. 2.0

neznam koja je oznaka motora

samo me interesira koji je mjenjac sad unutra

ali idu i na njega ti motori ako je išao motor od golfa 1.3

Polo Golf 2 1.3 - 084 i 085 mjenjač (4 i 5 brzina)

Golf 2,Golf 3 (1.8,2.0 ranije godine ) - 020 mjenjač

Oba tipa imaju i 4 i 5 brzina.

Na Polu su se ugrađivali na oba motora 1.0 i 1.3 i jedne i druge (vjerojatno ovisno o godini proizvodnje) a u slučaju 020 mjenjača 4 brzine su išle na dizele i slabije benzince,jači su svi imali 5 brzina.

Znači ti si pobrkao dva različita tipa mjenjača,broj brzina (stupnjeva prijenosa) nisi :)

I u tom Golfu 1 si imao 020 mjenjač sa 4 brzine pa ti je i odgovarao na 1.8 ili 2.0 motor.

Edited by Kenny

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petre nije se sigurno vario nosac na kraku šasije

jedino ako je bio takav u orginalu.

Kenny

sad je sve jasno na mjenjac 020 sa 4 ili 5 brzina može ici 1.8, 2.0

a taj isti mjenjac se ugrađivao i na 1.0, 1.3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne kuzim sta si toliko tvrdoglav.

Vi ste u 1.6 d ili 1.6 benz stavili taj motor.

 

Jer 1.3 nosac na kraku ne pase na 1.8 ili 2.0.

 

1.1 i 1.3 du nagnuti za naprijed , a 1.6 i veci su nagnuti za nazad.

 

020 ne mozes staviti na 1.3 blok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Petre :palacg jbg ako kažeš da treba variti

onda je vjerojatno prije bio 1.6 benzin


sad baš razmišljam u papirima je auto bio 1.3 benzin to je sigurno,

vjerojatno je to vec netko prepravio na 1.6

i zato je išao motor na taj mjenjac.

a taj 1.6 sta je bio unutra je išao kao 1.1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je bio 1.3 benzin u papirima onda je imao 084 ili 085 mjenjač i gotovo. Kao što je Petar rekao na 1.1 i 1.3 ne može ići 020 mjenjač.

I ovo sa nosačem je kako je i napisano,nosač od 1.3 trebaš otpunktirati te okrenuti prema gore tj 180° i onda natrag popikati/zavariti da bi mogao staviti 1.6 ili jači motor.

A to što je netko kemijao ili možda krivo piše u prometnoj je drugi par cipela.

Poanta ove cijele priče je da Goxi neće ništa dobiti i bacit će lovu bezveze ako ne misli dirati nosače motora i ako želi ostati na mjenjaču koji ima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sad je sve jasno 1.3 je bio u papirima

netko je prepravio nosac i ubacio navjerojatnije 1.6 skupa sa mjenjacem

i zato je bez problema išao na taj isti mjenjac 1.8, 2.0 motor

a ja sam cjelo vrjeme bio uvjeren da je bio 1.3

možda je i tvornicki bio 1.6 pošto je iz uvoza uvezli ga pod 1.3

tko ce ga znati.

a ja cjelo vrjeme uvjeren da na mjenjac od 1.3 bez problema može ici 1.8 :bam:

ekipa svaka cast :respekt

Share this post


Link to post
Share on other sites

pročitao sve, svaka čast izuzecima, moj mjenjač je org sa pola 5brzina (mada je 1.0bila mašinka) isto neznam dali je kaj slagano ili nije od 89. je promijenil par vlasnika :lol2

znači kratko i jasno moja getriba nemože ostati unutra ako hoću stavit 1.8 ili 2.0?( jer ako nejde unutra ostaje 1.3 koji je sad imam i sa njom nekih manjih problema)

mada mi žice nisu jača strana tako da i da stavim onaj vječni 2.0 85kw ko ga bude spojil :gleda

a kad smo kod baze za slaganje, ovaj polo 6n mi je oduvijek ružan, tražil sam audi 50 ali mi je preskup i treba limariju radit kak god a meni treba auto za vožnju a ne da mi stoji kod limara i tako sam se ipak odlučil na polo na kojem hvala bogu netreba radit limariju, i nema struje, serva i ostalih gluposti kao 6n

uostalom o ukusima se neraspravlja ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne,085 mjenjač ne ide na 2.0 motor. Ne odgovaraju rupe,prekratak je (omjeri) i preslab za 2.0 motor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala to bi bilo to, ako neko ima dobar fergazer ali stvarno dobar od golfa 1.3 duplo grlo nek se slobodno javi

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio gledat passata 2.0 8v 115ks i sviđa mi se motor, zdrav je ajmo tak reći, pali dobro radi odlično cijena sitnica

unutra ide toga se nebojim nego neznam kaj sa strujom? dal da mjenjam komplet instalaciju ili? ima neko na forumu da zna oko toga?

i kak riješit poluosovine? getriba bi bila od passata kvačilo preko sajle

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako to mislis "unitra ide toga se nebojim"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas bio gledat passata 2.0 8v 115ks i sviđa mi se motor, zdrav je ajmo tak reći, pali dobro radi odlično cijena sitnica

unutra ide toga se nebojim nego neznam kaj sa strujom? dal da mjenjam komplet instalaciju ili? ima neko na forumu da zna oko toga?

i kak riješit poluosovine? getriba bi bila od passata kvačilo preko sajle

Ne ide to samo tako unutra,imaš dosta posla i zezancije. Pročitaj temu ponovo i vidjet ćeš bolje neke stvari koje si u ovom trenutku previdio.

Nije nemoguće no s obzirom što si do sada pisao bit će ti to veliki problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ja sam taman mislio da smo to i konstatirali i sad odjednom to nije problem? ??

Share this post


Link to post
Share on other sites

imam strujića kojem se da radit na tome tak da struja nije problem, ide između muldi na to sam mislil da ide unutra, da uzel bi cijeli auto zbog instalacije nosača i svega ostalog

znam da je zaje stavit ga unutra i da neče bit za tjedan dana gotov nije to ni bitno

razmišljam konstanstno o tome kaj sa poluosovinama i do kojih bi još komplikacija moglo doć


i da našel sam posel tak da financije neče bit problem tolki

Share this post


Link to post
Share on other sites

na sto ces stavit straznji nosac motora? ako mislis improvizirat neki nosac prema firewallu i muldi, onda je moje pitanje: zar ti nece smetat spona letve volana? ako je odgovor da ces i letvu (ili cijeli most) stavit iz tog passata, onda je moje pitanje: na sto ces ucvrstit takav most?

 

jesi siguran da si to dobro promislio?

Share this post


Link to post
Share on other sites

na sto ces stavit straznji nosac motora? ako mislis improvizirat neki nosac prema firewallu i muldi, onda je moje pitanje: zar ti nece smetat spona letve volana? ako je odgovor da ces i letvu (ili cijeli most) stavit iz tog passata, onda je moje pitanje: na sto ces ucvrstit takav most?

 

jesi siguran da si to dobro promislio?

Možda on misli da je to sve kao kod Golfa i da nema problema sa ubacivanjem.

Čovjek ima volju,neka proba složiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično je što bi imao cijeli odonor auto na raspolaganju, to mnogo znači, ali svojim pitanjem sam mislio na drugi auto za voziti...

 

Ako nemaš, radije prvo to nabavi, makar bilo šta da ne budeš bez auta jer se takve stvari uvijek iskomplikuju, ovo je dobronamjeran savjet iz vlastitog iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa nije vrag da če letva smetati? a nosač bum negde složil na šasiju kad je na njemu letva višlje gore pa ima mjesta ispod letve, nemislim stavljati most od passata

siguran ču bit čim kupim drugi auto, za sad sam još u fazi razmišljanja i savjetovanja

Share this post


Link to post
Share on other sites
0