2 2
NoOne

Gdje kupiti Golf V?

Recommended Posts

Večer svima,

 

nakon 8 godinja "guslanja" u Golfu III, roditelji i ja odlučili smo se za kupovinu Golf-a V (u planu je već dulje vrijeme).

Stavio sam prijašnji Golf III na njuškalo i otišao je u roku 30h od postavljanja oglasa, te tek sada dolaze problemi, gdje, šta i kako.

Ono što nas zanima je Golf V 1.9 TDI, 77kw (105ks) i htjeli bismo da bude minimalno 2005 godište, a cijena do koje bi maksimalno išli je 50.000kn, možda 2-3 tisuće više.

Listam njuškalo svakodnevno i ima stvarno svega, tata ima poznanike koji se bave uvozom/švercom automobila i naravno svi žele nešto zaradit.

Ne bismo se htjeli zalijetat i kupiti nešto bezveze, u planu je možda ići i u Njemačku s nekim, pa vidjeti što se tamo nudi. Na nekim forumima kažu da je za tu cijenu bolje kupiti npr. Seat Ibizu ili Ford Focus, no eto mi smo baš zaljubljeni u Golf. :D

Da ne duljim, zanima me imate li kakve savjete i što biste vi napravili da ste na našem mjestu.

 

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima i komentarima. :)

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, ovaj je čak dosta dobar, jedino bi možda bilo bolje da ima 5 brzina.

 

Po broju prikaza oglasa, auto stoji već dugo, dugo na njuškalu, pa mi sad opet nije jasno zašto auto od prvog vlasnika, sa servisnom knjižicom i svim ostalim pozitivnim stvarima koji su navedeni u oglasu još uvijek nije prodan.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

Nije prodan iz razloga jer ljud za dvije tisuce eura vise kupe golfa 6 ili golfa 5 odličnu opremu....to ti je tako....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da je stvar do cijene, fakat je skupa petica, sad malo prije vidio jednog za 8500 eura 2005g, auto ima 115tkm i kupljen kod nas i prvi vlasnik.

Ali mislim da to samo lud moze dat tu lovu za golfa V

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nikako mi nije jasno zasto ne 6 brzina?

 

Jer sam ovdje nedavno našao jedan komentar baš vezano za to, a sad ga ne mogu pronać.

 

Uglavnom, zamolio bih vas da se držimo teme i da ne pričamo o 1.2 motorima jer ja pokušavam pronaći 1.9.

Znam da bi trebao kupit Golf 6, pa i Golf 7, no trenutno je situacija takva da nam je Petica vrh i onda ćemo na tome stati.

 

EDIT: Našao komentar :D

 

RAZZOR

Provjeri sve ovo sto je kolega rekao. Moja preporuka ti je 90 ks i 5 brzina.. I sebi sam ga uzeo zato sto na 105 konja voli kvacilo otic, a 5 brzina zato sto voli pucat osovina seste brzine (ovo (ili tako nesto slicno(nisam pazio) mi je reko tip u servisu kroz koji mjesecno prodje 30-tak petica)

 

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

MarioIV

Vjerojatno ciljas na mene :P

Sta fali 1.2 TSI motoru?

I btw nisam dao ni priblizno 18 tisuca eura ni blizu i to jos prije godinu dana.

I ja sam mislio,ako me nisi dobro shvatio, tko ce dat 8500eura za 2005g golfa, pa kupis 2008 za te novce

Edited by dacerovs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne varam auto je do prije godinu dana bio u Sisku. Lakirani su svi rubnjaci na novo i to je bilo šlampavo napravljeno, tako da je sve trebalo raditi na novo. Odostraga mi se činilo da je kompletan vezni lim mijenjan. Plastike oko kotača potrgane. Jedino što je bilo zamijenjeno su ručke za otvaranje na vratima. Cijena je bilo 7200 ak se ne varam.

Da, ovaj je čak dosta dobar, jedino bi možda bilo bolje da ima 5 brzina.

 

Po broju prikaza oglasa, auto stoji već dugo, dugo na njuškalu, pa mi sad opet nije jasno zašto auto od prvog vlasnika, sa servisnom knjižicom i svim ostalim pozitivnim stvarima koji su navedeni u oglasu još uvijek nije prodan.

Supruga ima MK5 1.9 tdi sa 6 brzina, a ja istog sa 5 brzina. Razlike u krajnjim brzinama nema (2000 okretaja, cca 100km/h), tako da je jedina razlika što imaš jednu brzinu više za šaltati ispod zadnje brzine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma ok, slobodno vi mene ispravite. Samo sam napisao što sam pročitao na forumu, još sam premlad i nemam toliko iskustva s autima, pa onda moram čitat svašta i vjerovat svemu. :D

 

Što kažete za Njemačku, isplati li se i koliko?

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isplati se. Imaš pm.

Edited by goran1802

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Nano

Njemačka se isplati....ja da nisam imao mrvicu vise novaca za uzet ovaj koji sam uzeo sigurno bi uzeo tsi-a i to 1.2 jer sam imao priliku vozit do mora novu seat Ibizu bijele boje 1.4 tsi zamjensko vozilo auto troši toliko da to nije humano ima 6 tisuća km a troši toliko da je to bolesno....tako da se 1.2 motor sigurno vise isplati i to je cinjenica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas pod temu "Uvoz auta" moj komentar sto se tice uvoza automobila. prije vise od pola godine sam uvezao ga.platio 3600€ tamo.da, priznajem oprema nikakva al mi je hitno trebao auto i sa njime sam i vise nego zadovoljan.poslje zime ce ici na prodaju i lov na malo boljeg, mlađeg i vise opreme.

Edited by markogolf3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam takodjer bio u potrazi za mk5 nekih skoro pola godine. I zakljucio sam da vise nikad necu traziti a kamoli kupiti auto preko njuskala. Sto sam se tamo negledao pacijenata i izgubio novaca putujuci pogledati i nakraju nula bodova. Ljudi su spremni lagati i na svasta samo da prodaju i misle ako prevalis neki put pogledati da ces uzeti bez obzira kakav je.... uzas! Nakraju sam naletio privatno od poznanika i kupio auto za kojeg znam cijelu proslost.

Sto se tice 6 brzine neznam ali prica se da im ta sesta zna otici. Susjed ima s 6 i bas mu je ta esta otisla slucajnos ili ne neznam, imam s 5 brzina. Mislim da bi bilo najbolje gledat 2007-2008 zadnje linije one prve iz 2004 se nisu bas pokazale.

Uvoz iz njemacke... takodjer sam gledao ali auti imaju strasno puno kilometara i dok poplacas sve mislim da te izadje na isto. Plus znaju se dosta i kilometri spustati na autima izvana.

Btw sretno u potrazi limenog ljubimca! ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam sa 6, 2.0 tdi, 2004g. 199tkm na satu, prvi vlasnik, da kucnem u drvo do sad nisam imao nekih kvarova ( osim egr ventila i klapne ), samo redovni servisi i vozi.

Očito je održavanje ključ svega. Ja kad mi nešto napomenu da bi trebao skoro zamjenit to napravim i miran sam.

Eto sad imam napomenu za izmjenit prednje diskove( tvornički još gore ) kroz kojih par tisuća km i desnu manđetu.

Edited by kostolomac_cro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako tako kupujes auto nikad ga neces kupiti. Svaki rabljeni auto je rabljeni auto. Neko ga je vozio godinama i svaki ima neku svoju musicu tj problem. Nema savrsenog auta bez greske, cak ni kad ga uzmes sa 0km iz salona...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedino pravilo za mene je kupovina auta u salonu koji je na dobrom glasu i koji ce ti dati garanciju bar pola godine-godinu ili

kupiti kao sto je kolega tommek10 kupio, auto kojem zna povijest, tj od covjeka kojeg znas.

 

Toliko od mene,

 

LP

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo tata je danas pričao s jednim čovjekom koji uvozi dosta vozila za auto salone i općenito.

 

Ukratko, rekao je da kupuje samo aute od prvog vlasnika, sa servisnom knjižicom i kaže da dobar Golf V 2005. - 2006. godište može pronać za 4800E (oko 37.000kn) + davanja su još oko 7.000kn + sebi uzme 300E.

 

Mislim da je to za sad najbolja solucija i da nema smisla davat kod nas tolike novce za auto koji od drugog-trećeg vlasnika i sa ko zna kakvim održavanjem.

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo mi nije jasna prica o 5 i 6 brzina....

105ks je jako izdrzljiv motor, 6 brzina je must have.

tj dsg je must,ali ako je manualac onda 6.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije ni meni jasna potreba za 6. brzinskim mjenjačem kad bacim oko na tehničke podatke. U praksi kako ih je koristit ne bih znao, i o pouzdanosti istih. Ali...

 

Jedanko su proračunate prva i zadnja brzina kod petobrzinskog i šestobrzinskog . Kod 6. brzinskog su 2,3,4 i 5 kraće, i potrebno je samo više šaltat.

 

5. brzina ima manju deklariranu potrošnju u odnosu na 6. brzina : po gradu za -0.6 l, otvoreno za -0.3 l, kombinirano -0.4 l.

 

5. brzina ispušta 135g/km, 6. brzina ispušta 145g/km . Što bi značilo kod uvoza veću ukupnu cijenu za 150-200€ (po pitanju C02)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Jel zna netko nešto više o ovom autu ili ima nekakvo mišljenje?

 

http://www.njuskalo.hr/auti/vw-golf-v-1.9-tdi-navigacija-oglas-12610482

 

Stvarno dosta opreme, jedino je godište 2004 i onda kad pogledam Oglas prikazan: 10449. :D

 

Ovo je auto iz uvoza, svakako bi provjerio podvozje i koliko ga je hrđa uvatila... Uloženo je dosta u servise, ako je suditi po oglasu ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Osobno mi je čudno što su već amortizeri, a bome i zamašnjak mjenjani na toj km. Pogotovo ako je uvežen iz D, pa nisu baš tamo ceste rupa na rupi.

Treba ga detaljno pogledat i otić sa brojem šasije u servis.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2