5 5
ljubobj

Udobnost (tvrdoca) sportskih opruga H&R/ Eibach

Recommended Posts

Pozdrav
Uskoro cu morati uzet opruge te me zanimaju vasa iskustva s tvrdocom sportskih opruga marke h&r i eibach?
Koje su najblize originalnoj tvrdoci znaci da nisu ko kamen?
Ako moze usporedba h&r-35mm i eibach pro kit -30mm.
Kako ste zadovoljni naspram originalnih?
Vozila golf 5, 6 i sl.

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

taj eibach ti je siugurno tvrdji i uopce nius dobre.

 

to je pro kit i to ti svatko tko je montirao na golf 5 moze potvrdit

Share this post


Link to post
Share on other sites

molim za još iskustava jer znam da vas je puno probalo i imalo ove opruge...pa da nije tema bezveze...a i nema takve..bar nisam našao.. :palacg

 

p.s hvala Mario

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo jedna prožvakan tema.. bilo je govora o tome već xy puta.. potraži malo po forumu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eibach Pro Kit - pretvrd i spusta neznatno. Zali boze novca. Puno bolja opcija tvornicke Sportline / GTSport / GTi opruge. Vizualni rezultat isti.

 

Eibach Sportline - super, jako udobne, zadnji kraj malo vise padne. Zbog navedenog bolje uzeti set u kojem su prednje opruge deklarirane na 1040 Kg (E20-85-014-01-22).

 

H&R - izjednacen pad napred-nazad sto znaci da nazad padnu kao Sporline, a naprijed nesto vise (oko 8mm) u odnosu na, takodjer, Sportline. Nesto tvrdje od Eibacha posto su progresivne, a ne linearne.

 

Sparco - oko 1cm manji drop nego H&R. Konstrukcija takodjer progresivna ali mekse od H&R posto su progresivni namotaji manje zbijeni pa ne leze jedan na drugom. Po tvrdoci najslicnije Eibach Sportlineu. Odlicne ako se nekome cini puno -50mm koliko deklarira Sportline.

 

 

Sve iz prve ruke isprobano na Golfu MK5.

Edited by bimi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jo jedna prožvakan tema.. bilo je govora o tome već xy puta.. potraži malo po forumu.

sve sam pretrazio ali na dva mjesta se nešto malo spominjalo i to jedan je reko eibach a drugi h&r a to nije pouzdano...

jer trebam provjerene informacije od ljudi koji su probali i osjetili razliku...a ne ono tipa rekla kazala...

federe cu kupiti nove i ne baca mi se cca 1300kn u vjetar u današnje vrijeme...

bimi znaci ispada da su od eibach h&r još tvrde? ak sam dobro shvatio?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da. H&R je tvrdji od Eibach Sportlinea ali daje ujednaceniji drop tj. nema reverse rakea.

 

Mozda bi Sportline imao manje izrazen vec spomenuti reverse rake ako bi se uzeo set sa nesto meksim prednjim oprugama kako sam gore napisao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E da ali sad smo dosli do usporedbe sportline i h&r.

Sportline nebih zbog veceg spustanja

U igri je pro kit i hr-35mm

Iako sam se zamislio po pitanju tvornickih opruga nizih Ali te su i skupe sigurno

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pro Kit ni za zivu glavu. H&R -35mm nisam probao pa ne mogu tvrditi kako to vizualno izgleda.

 

Mislim da bi ti bilo najpametnije naci polovne OEM opruge sa GTI MK5 i bio bi jako zadovoljan. Od udobnosti do umjerenog dropa. Meni je to osobno sve previsoko ali sve ovisi od covjeka do covjeka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa možda bi i prošlo kod mene, jer mi netreba nizak auto...jer ga koristim u obiteljske svrhe..samo da mi nije puno visok ko original

no moje je vozilo golf 6 1.6 tdi sad ne znam jel mi pasu od 5-ice gti opruge?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mario ok i daj mi sad reci kolika ti je razlika bila naspram original opruga u udobnosti?

to je ta visina koja mi odgovara savršeno.

jer sam alu 18cola probao na svom s original oprugama i to je ko na 15cola skoro udobnost.

znaci kako si zadovoljan razlikom opruga iskreno reci?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Realno...

 

udobnost je niza ali ne puno. Ja kad sam sjeo nakon montaze i probao, ugodno sam se iznenadio. Auto se napokon vozi kako treba a da ne izbija bubrege.

 

I kao sto je napisano. nema reverse rake

 

Jedino sto se meni oko naviklo na tu visinu auta i sad bih normalno nesto jos nize ( jedini razlog radi cega bih ih skinuo)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ekipa ove cu opruge uzet

H&R sifra 29008-2

Bit ce slika kad namontiram

Evo neki video tih opruga

Share this post


Link to post
Share on other sites

imao sam H&R -4cm na Golfu 4 ibio sam zadovoljan,u planu su i na sadašnjeg Golfa opet neke najniže od H&R ili Eibach sportline...provjerena roba

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam uzeo pro kit i nadam se da će auto sjest malo niže s vremenom jer mi je definitvno previsok sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pošto još nisam imao Eibach,a trenutno se jedne prodaju....malo me muči da su H&R Sport Springs 29006 VA i HA deklarirane da više spuštaju po papirima od Eibacha Sportline koje bi kupio

 

Sad sam u nedoumici,jer mi je želja da uzmem opruge da idu što niže moguće.. nekako sumnjam da bi mogo H&R gore spomenuti,mogo ići niže od ovih koje mogu sad uzet !!!!!!!!a opet priča se da je eibach mekši pa u praksi padne malo više

 

 

Našo sam slike i jednih i drugih na Golfu TDI(bitno je da je diesel) ali na 18"-icama...što je ok

 

Mene zanima Eibach sportline na G6 TDI sa 19-icama može netko iskopat kakve slike??????

Edited by tihca

Share this post


Link to post
Share on other sites

još uvijek u planu 19" jer mislim da je 18" premalo za G6.....al se bojim da nebi bilo previsoko a jeftine gewinde isključujem iz igre....

Share this post


Link to post
Share on other sites

još uvijek u planu 19" jer mislim da je 18" premalo za G6.....al se bojim da nebi bilo previsoko a jeftine gewinde isključujem iz igre....

:wow

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5