5 5
ljubobj

Udobnost (tvrdoca) sportskih opruga H&R/ Eibach

Recommended Posts

prednje, zadnje? cemu to sluzi? jed ta to promjenim kad sam vec novo dobio?

 

Odbojne gume, on ti drže zaštitnu koja sprječava da prašina i kamenčići ulaze kod brtve i klizača.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo stigle mi danas eibach sportline opruge..montaza ce biti kad malo zatopli pa cu staviti slike i javiti dojmove naspram pro kita koji je vec obecan clanu foruma tomobnm :-)

 

20170110_094902.jpg

 

za sta su ove gume neke unutra?

Di si uzeo i koliko love?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sa ebay de

Ravno 960kn s dostavom

 

Budem onda te gumice nove stavio posto sam ih dobio, samo nisam shvatio jel to za prednje ili zadnje amortizere?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni majstor rekao za te gume da bolje da ostavim svoje original

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemogu bit sigurno ko oem nikad nije isti materijal,al ako je prislo auto malo vise nek ih promine radi opruga,ili nek uzme oem nove pa stavi kad vec skida

 

mk5GT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Original su ti duze zastitne gume, tako da ce ti sa njima auto vise udarat po rupama, stavi ovo sta su napravili za te opruge, a dal su zadnje ili prednje vidjet ces po debljini osovine amortizera, one idu knap na amortizer...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha onda taj stitnik od amortizera lupa kad se auto spusti..zato idu te gore

Sad sam shvatio..

Po nutarnjoj rupi bi prije rekao da je za prednje jer mi se velika cini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam sa H&R oprugama dobio isto to, i islo je na zadnje amortizere. Skinuo oem i stavio te. Tako sam se vozio 77tkm!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha a budem vidio kad cu montirati ako je za prednje stavit cu ove nove, a ako nije necu ih stavljat jer ne planiram zadnje amortizere skidati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

logično onda da su za prednje jer se zadnji amortizeri ne skidaju , a kolko vidim dobio si i neke upute .. treba to procitat piše sigurno unutra

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opruge su za vece osovinsko opterecenje

Vise se ne igram s oprugama za benzince kao sto sam s onim h&r

 

E20-85-014-02-22

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oruge za za vece osovinsko opterecenje

Vise se ne igram s oprugama za benzince kao sto sam s onim h&r

 

E20-85-014-02-22

Takve ja imam na petici 2.0 tdi dsg i auto je pao super. A iste ima i frend na g6 2.0 tdi i nije bas nesto pao. Fali jos 1cm naprijed i pola iza sig da bude kak se spada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je jedan decko poslao slike svoje sestice s motorom ko mojim i ja kad sam vidio doslovce sam poludio i odmah sebi narucio... reko za moj ukus taman :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma meni je jedan decko poslao slike svoje sestice s motorom ko mojim i ja kad sam vidio doslovce sam poludio i odmah sebi narucio... reko za moj ukus taman :-)

Jesi stavio? Imas sliku?

 

mk5GT

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam ih jos stavio cekam koji topliji dan, valjda ce bit...prosle godine sam se u prvom mjesecu vozio na motoru hehe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takve ja imam na petici 2.0 tdi dsg i auto je pao super. A iste ima i frend na g6 2.0 tdi i nije bas nesto pao. Fali jos 1cm naprijed i pola iza sig da bude kak se spada

 

Ja isto mislim da nece biti...jos 1.6 tdi

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5