5 5
ljubobj

Udobnost (tvrdoca) sportskih opruga H&R/ Eibach

Recommended Posts

Uzet ces nove opruge i pitanje hoce li opet biti to to. Spusio si pare za te opruge, opet mozes spusiti za nove sa kojima mozda neces biti zadovoljan.

Na kraju bolje da si se "strpio" i vidio gewinde. Mozda nisi trenutno pri novcima, ali opet bolje da si malo sacekao isprsio se i kupio njih, nego se jebavao sa oprugama.

Pozdrav

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma joj gewinde mi ne trebaju...ja ne radim od auta bolid nego vozilo za svaki dan...malo ga zelim spustiti i gotovo...

po meni idealno 2-3cm i gotovo..pa ne budem sad skidao s auta original amortizere s prijedenih 60000km i stavljao gewinde ne ne...krivo sve shvaceno..

 

mislim da cu uzet opet H&R opruge ali model za najvece osovinsko opterecenje 29008-2 od 1021kg na dalje i gotovo...onda valjda bude dobro..i kad ih stavim ne skidam ih vise dolje pa kak bilo da bilo..

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi se zale na te pro kit da ne spuste dosta. Frend stavio na golf 5 1.9 tdi i palo taman, na 18 felgama ide mozda prst izmedu ruba i gume.

Uglavnom ni netreba nize, barem po meni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svi se zale na te pro kit da ne spuste dosta. Frend stavio na golf 5 1.9 tdi i palo taman, na 18 felgama ide mozda prst izmedu ruba i gume.

Uglavnom ni netreba nize, barem po meni

a sta kaze koliko je izgubio na udobnosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a sta kaze koliko je izgubio na udobnosti?

Nista. Cak mi se cini da je meksi nego moj na original sportline federima

Share this post


Link to post
Share on other sites

a svi pljuju taj pro kit da je tvrd

onda svako govori ne znam ni ja kako i zasto..

mogo bi ja sebi uzet pro kit i gotovo, bar se jeftino nade

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tvrdica ovisi do pojedinca. Najbolje bi bilo kad bi neko imao pa da probas vozit.

 

Mario tko?

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Leic sta to MarioIV kaze?

Koje onda ima na kraju?

pro kit crni federi

ili sportline crvene federe?

bolje i da je malo tvrd nego da mi struze po podu haha

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

pro kit malo spusta i jako su tvrde. druga je stvar sto pro kit i sportline dolaze u istoj kutiji

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro meni pase da malo spusta, bas sam sve teme procitao na ovom forumu i moram priznat da ima zadovoljnih ljudi s pro kitom..rekao bi 50-50

kopam sad po stranim forumima....

ako se i odlucim opet ne budem znao narucit za koje osovinsko opterecenje mi trebaju...hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz prve ruke mogu reči da je sve to rekla kazala.

Stavio sam osobno na svoj golf 5 1.9 TDI sportline i ja sam zadovoljan sa udobnosti ali mi je auto sjeo samo 35 mm a ne 50 kako se priča ili piše.

Na par foruma sam več čitao da nikome nije sjeo tih 50 mm . Tako da otom potom, rekla kazala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a da svasta je moguce kao sto su i meni H&R opruge odmah sjele previse, ali vise se ne igram i dolazi u obzir samo nesto sto deklarira mali drop..

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu tako, to mi ne pase...

 

gotovo sam 90% siguran da cu uzet pro kit i gotovo.. šifra E10-85-022-02-22 prednja osovina opterecenje do 1120kg

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

necu tako, to mi ne pase...

Stavi ravnalo na gumu i onda si izjeri koliko ti je od blatobrana do ravnala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi ravnalo na gumu i onda si izjeri koliko ti je od blatobrana do ravnala.

budem sutra bas tako izmjerio, iako sam prije od prilike mjerio i bilo je cca 7cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

budem sutra bas tako izmjerio, iako sam prije od prilike mjerio i bilo je cca 7cm

I to ti je to, kad staviš sportline ostat če ti 35mm.

E sad neznam koja je razlika između udobnosti drugih opruga jer nisam druge vozio ali kažu da su sportline udobnije od pro kit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo nakon mnogo mozganja odlucio sam se za H&R 29008-2 model za osovinsko opterecenje od 1021-1120kg auto bi trebao pasti -30mm i gotovo..

hvala svima koji su pokušali u pomaganju u ovom misteriju..haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitaj sutra u H&R: info@h-r.com . Napomeni da ti na vozilu piše 1010/880.

 

Tvoj je fakat na granici težinom, tako da sa ovima 29008-1 (981-1020) bi mogao pasti taman ili malo više, a sa 29008-2 (1021-1120) bi mogao biti nešto viši naprijed, jer ipak su do 1120kg, a tvoji oem federi nose do 1010kg. 110kg razlike je prilično, tako da može pasti manje od 35mm, pa ćeš imat "reverse rake" look.

.

IMHO -> Ja bi išao na 29008-1. Pa makar pao koji milimetar više naprijed, lako ubaciš vreću cementa u prtljažnik da ga izravnaš :D . Na 29008-2 možeš staviti jedino 2.0 TDI da ga izravnaš :lol2

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da na granici je s tezinom
ali ono sto sam gledao je da taj 29008-1 moze i na tsi a oni su opet laksi od mog.
iako sam nasao da eibach kaze ako je dsg da se uzme vece opterecenje, dizel konkretno 1.6tdi s dsg je tezi samo 20kg od mog sto je ja mislim zanemarivo i zato bi isao na taj s vecim opterecenjem.,
i da ako uzimamo tezinu u obzir 2.0 tdi s dsg i 140ks je samo 58kg tezi od mog a ima osovinsko 1110kg sto mi je nekak cudno.
no ako tih 58kg podjelimo na 2 federa naprijed dolazimo do zanemarive tezine. Jel tako?

 

Mislim da je bitnije gledati tezine automobila nego max osovinsko opterecenje...jer tsi modeli koji su laksi od mog imaju neki vece osovinsko od mog tdi koji je tezi, a znamo da je tezina kljucna u spustanju auta, a ne maximalno osovinsko opterecenje...jesam u pravu ili se varam?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzet ces nove opruge i pitanje hoce li opet biti to to. Spusio si pare za te opruge, opet mozes spusiti za nove sa kojima mozda neces biti zadovoljan.

Na kraju bolje da si se "strpio" i vidio gewinde. Mozda nisi trenutno pri novcima, ali opet bolje da si malo sacekao isprsio se i kupio njih, nego se jebavao sa oprugama.

Pozdrav

Dobro ti kaze.. federi ko federi, nikad to nece bit komplet gewind

A nije uopce tvrdji nesto.. pogotovo sad na zimskim, naginje se u zavoju ko govno (na 18'' je ok, al nije ok) :)

Neznam kako se zovu.. crni su i od eibacha, a slika ti je na profilnoj mojoj

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5