5 5
ljubobj

Udobnost (tvrdoca) sportskih opruga H&R/ Eibach

Recommended Posts

A nije uopce tvrdji nesto.. pogotovo sad na zimskim, naginje se u zavoju ko govno (na 18'' je ok, al nije ok) :)

Neznam kako se zovu.. crni su i od eibacha, a slika ti je na profilnoj mojoj

Jel na serijskim amortizerima imaš te opruge ?

 

Nije ok, jer kraće/tvrđe opruge bez odgovarajućeg amortizera (tvrđeg) su pola posla, ili bolje rečeno ništa. Tvrđa/kraća sport. opruga na serijskom amortizeru je kao da i nemaš amortizera. Ok je za ravne ceste poput biljarskog stola. Amortizer je taj koji drži kotač uz podlogu, ne feder.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite o rezanju Eibach Pro Kit opruga za pola kruga? Nisam zadovoljan visinom i zanima me mogu li se malo ošišati bez posljedica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta mislite o rezanju Eibach Pro Kit opruga za pola kruga? Nisam zadovoljan visinom i zanima me mogu li se malo ošišati bez posljedica?

ako odrežeš pola kruga opruga više nece ležati kako treba

a ako odrežeš cijeli krug previše ce pasti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo najjeftinije rjesenje ko ne zeli jako spustit auto. 169f900d7abd823558e1049c6ebb63e0.jpg

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ako odrežeš pola kruga opruga više nece ležati kako treba

a ako odrežeš cijeli krug previše ce pasti

A izgleda da je sranje jer nema baš onih mrtvih krugova taj pro kit...

 

Kakva je ovo kuka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa tim nategneš krugove opruge :lol2

Deane probaj pitati Robija sa Velog vrha on ce ti znati rješiti

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vidjet ću, možda i njega pitam...ali ako nije sigurno šta će ispast onda ništa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel na serijskim amortizerima imaš te opruge ?

 

Nije ok, jer kraće/tvrđe opruge bez odgovarajućeg amortizera (tvrđeg) su pola posla, ili bolje rečeno ništa. Tvrđa/kraća sport. opruga na serijskom amortizeru je kao da i nemaš amortizera. Ok je za ravne ceste poput biljarskog stola. Amortizer je taj koji drži kotač uz podlogu, ne feder.

Da na serijskim.. Frende tema su Federi.. a i lose si objasnio/usporedio

Gewinde idu sljedecu sezonu, a ja Hrvoju nudim swap.. on ce sa mojim biti zadovoljan, ja cu svog sa ovim njegovim zavaljat u pod.. svi sretni.. do sljedece godine bi trebali amortizeri izdrzat.. s obzirom da auto nema ni 45 000

Šta mislite o rezanju Eibach Pro Kit opruga za pola kruga? Nisam zadovoljan visinom i zanima me mogu li se malo ošišati bez posljedica?

Imaš čovjeka u Zagrebu koji preša federe (ima vjerovatno i kod tebe negdje)... 1, 1.5cm dobis na visini, a nisi nista rezao niti prepravljao

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa tim nategne krugove opruge :lol2

Deane probaj pitati Robija sa Velog vrha on ce ti znati rjeiti

Tako je hahaha

I spustis ga za 1 ili 2 cm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imaš čovjeka u Zagrebu koji preša federe (ima vjerovatno i kod tebe negdje)... 1, 1.5cm dobis na visini, a nisi nista rezao niti prepravljao

A vraga nisi prepravljao, to je još gore ja mislim. Jbg, šteta što ove pro kit nemaju onih mrtvih krugova, bude par istih pri dnu koje bez problema možeš odrezat, tako kažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

sa tim nategneš krugove opruge :lol2

Deane probaj pitati Robija sa Velog vrha on ce ti znati rješiti

Robi traži 800 kn za grijanje jednog kruga na oprugama da malo padnu...kralj :lol2 :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robi traži 800 kn za grijanje jednog kruga na oprugama da malo padnu...kralj :lol2 :lol2

Robi zna tocno gdje treba zagrijati oprugu i koliko ce legnuti auto kad montiraš

i naštima ti tvrdoću amortizera kakvu god hoceš.

Da nisam vidio nebi vjerovao

donesem opruge i amortizere

kažem želim prednji kraj neka bude niži 4 cm

straga 2.5 do 3 cm, stupovi skraceni narezani novi navoji i neka bude jedno 30% tvrđe od serijale

pokupim amortizere montiram na auto legne tocno kako treba.

Cjene necu komentirati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Robi zna tocno gdje treba zagrijati oprugu i koliko ce legnuti auto kad montiraš

i naštima ti tvrdoću amortizera kakvu god hoceš.

Da nisam vidio nebi vjerovao

donesem opruge i amortizere

kažem želim prednji kraj neka bude niži 4 cm

straga 2.5 do 3 cm, stupovi skraceni narezani novi navoji i neka bude jedno 30% tvrđe od serijale

pokupim amortizere montiram na auto legne tocno kako treba.

Cjene necu komentirati.

Ja sam ga pitao samo da skrati ove sportske opruge, on je predložio to grijanje. A ne znam koja bi budala dala 800 kn za bilo kakvo obrađivanje opruga, prije ću kupit Eibach Sportline za par sto kuna više i vozit se ko čovjek. U ovo drugo ne ulazim, možda se isplati to što kažeš da ti sve skupa sredi po želji...

Iako moram reći da sam se ja dugo vozio na amortizerima koje je on punio navodno na tvrdo, nekako su mi brzo oslabili...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne može se skratiti zato je predložio grijanje,

ne puniš ih na tvrdo nego se podesi tvrdoca u amortizeru

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne može se skratiti zato je predložio grijanje,

ne puniš ih na tvrdo nego se podesi tvrdoca u amortizeru

Pa nebitno, rezao ili grijao ja mislim da ne može takav posao vrijedit skoro kao nove opruge, ne možeš reći da nije pretjerano. Ako se već odlučim na takvo "uništavanje" Pro Kita ipak ću ja to jeftnije odradit!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nekome je 100 kuna puno a

nekome je 1000 kuna malo

ako kažeš da je pretjerano onda je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima tko iskustva sa original sportskim oprugama što se nude u ovlaštenom?

Cijena im je cca 1500kn.

Zanima me jel tko stavljao njih ili ipak ima i kvalitetnijih?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proizvođač tih opruga je Eibach. Blago spuštanje i nešto tvrđe od OEM, cca 10-15%. Linearne opruge, za serijske amortizere. Nemaju veze sa Eibach Pro Kit oprugama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je blago spuštanje, onda mi nekako ne zvuči dobro :D

Ima što bolje za to lovu, cca 1500kn,a da nebude ''blago'' spuštanje.

Radi se o Golfu 6, diesel, sad je na gewindama, al bliži se tehnički pa će se stavljat opruge , samo je pitanje koje će najbolje ''spustit'' a da bude blizu gewindama,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Te opruge spuštaju cca 25mm , maksimalno 30mm. Eibach Sportline 45-50/30-35 ako želiš nisko

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5