0
16v.turbo

premjestanje kocionog bubnja i cilindra

Recommended Posts

dali je moguce premjestiti ili odstraniti (ako ima neki drugi sistem) kocioni cilindar i bubanj kocioni sa svoga standardnog mjesta kod Golf mk2 ?

 

meni su ljudi na stranim forumima pominjali da je bez problema izvedivo i da je to vec radjeno, da se to zove nekako sa "remote servo" sistem, nisam siguran. da je moguce sa tim postaviti bubanj i cilindar bilo gdje po zelji.

 

ako ima taj ili bilo koji drugi nacin molio bi da se to iznese.

 

ako ima ikakav kit, koji u sebi sadrzi potrebno (ili makar vecinu) da se to uradi, molim link, nebitno dali je roba u USA ili EU ili negdje trece, ja lako sve nabavim. hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidjao sam to po wortexu cesto...neki premjeste komplet dobos i cilindar unutra,a neki stavljaju neke male cilindre direktno na pedale...pokusat cu naci koju temu pa zalijepiti ovdje...uglavnom izvedivo je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavit dva cilindra,jedan za naprijed jedan za nazad, i spojit ih na jednu pedalu,konopek je sebi tako na audia slozio

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bmw ga stavljaju gdje dvojka ima akumulator pa se povuce sipka od pedale.

Mozes tako

Ili kupi trkaci kit pedala koje idu na pod.

Samo onda nema serva ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

vidjao sam to po wortexu cesto...neki premjeste komplet dobos i cilindar unutra,a neki stavljaju neke male cilindre direktno na pedale...pokusat cu naci koju temu pa zalijepiti ovdje...uglavnom izvedivo je...

 

 

daj sve sto ima :)

Stavit dva cilindra,jedan za naprijed jedan za nazad, i spojit ih na jednu pedalu,konopek je sebi tako na audia slozio

 

 

to ide sve unutra, pod pedale ?

 

i onda netreba bubanj ?

Na bmw ga stavljaju gdje dvojka ima akumulator pa se povuce sipka od pedale.

Mozes tako

Ili kupi trkaci kit pedala koje idu na pod.

Samo onda nema serva ...

 

 

nemam ja ni servo ni ABS ni nista, niti mi treba :)

 

nebi tako kao na BMW jer mi treba svaka mrva prostora za novi motor, a iskreno nije ni samo to u pitanju vec bi zelio napraviti bas da se izgleda cisto i uredno a taj bubanj mi je nekako ruzan i glomazan.

samo da napomenem. meni i kvacilo i kocnice uzimaju tekucinu / ulje tu sa iste posudice, koja je nataknuta na cilindar. sad kako to sve da rijesim da ostane da radi a da se premjesti odatle.

u svakom slucaju dao bi prednost nekom sistemu koji se manje vidi i koji se moze negdje zavuci, iza pedala, instrument table, ili na neki deseto mjesto :)

 

ovo sa vise cilindara zvuci dobro moram samo saznati vise detalja oko toga.

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ovim trkacim pedalama nema bubnja (servo) nego je kao tebi kvačilo (sa pedale direkt na cilindar

 

znači jedan cilindar za kvačilo na pedalu kvacila

i dva cilindra na pedalu kočnice

 

svaki cilindar ima svoju posudicu za ulje.

 

tvoje predale , buban i cilindar mičeš i ide ovo sve na pod

Share this post


Link to post
Share on other sites

na ovim trkacim pedalama nema bubnja (servo) nego je kao tebi kvačilo (sa pedale direkt na cilindar

 

 

 

pa hoce li to moci adekvatno kociti bez bubnja ?

znači jedan cilindar za kvačilo na pedalu kvacila

i dva cilindra na pedalu kočnice

 

svaki cilindar ima svoju posudicu za ulje.

 

tvoje predale , buban i cilindar mičeš i ide ovo sve na pod

 

 

zvuci super. imas li neki link za primjer ili sta da kucam na ebay ili internetu da nadjem kit za kupiti.

 

znaci pedale od kocnice i kvacila dobijam te nove. od gasa mora ostati moje jer sam bas nesto uzimao sto ce raditi sa elektronskom velikom klapnom gasa.

 

i mora li se to posebno stelovati onda? da nebi nazad prejako kocio u odnosu na naprijed.

Cista mehanicka sila bez pomoci vakuma :)

 

 

ma samo neka dobro koci a da zauzima manje prostora i da se nevidi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

jeli pametnije da kupim verziju samo sa pedalama za kvacilo i kocnicu? jer sto da dajem jos vise novca za gas kad to vec imam i pravio sam si sa senzorom za elektronsku klapnu. nije meni problem to sve povezati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

koje tocno cilindre treba kupiti za kocnice?

 

iskreno ne razumijem se u vrijednosti koje se navode uz cilindre koje Tilton prodaje. pa ako mi moze netko savjetovati koje cilindre, koja snaga, koji promjer, sta vec je stavka.

 

i drugo pitanje, dali ti cilindri, radeci bez pomoci bubnja, mogu kociti "normalno" ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
0