0
Zero Cool

Injektori na Passatu, 101 ks, 2003. god.

Recommended Posts

Evo još jednog problema na Passatu, 1.9 TDI, 101 ks, 2003. godina.

Auto poprilično trokira i nakon spajanja na komp otkrio sam grešku na injektoru 4. cilindra.

 

Mehaničar mi kaže da je potrebno zamijeniti i ostala 3 injektora jer oni brizgaju previše goriva u cilindre pa mi mogu izgorjeti klipovi.

Također, kaže da bi trebalo zamijeniti i kablove koji povezuju injektore.

 

Moje pitanja su:

Koliko ta priča drži vodu i da li je potrebno mijenjati sve injektore ili se ovi koji brizgaju previše goriva mogu podesiti?

Da li je potrebno mijenjati i kablove, za koje hoće 800 kn (+4000 kn za reparirane injektore)?

Treba mi preporuka za dobrog majstora koji reparira injektore.

 

Hvala!

Edited by Zero Cool

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako to inače ide, riknuo ti je taj pa će ti u nekom kratkom roku krepat i svi ostali polagano (ne mora značiti). Moj savjet ti je zamijeni sve pa ćeš izbjeći nepotrebno dolaženje mehaničaru i plačanje njemu još dodatno za ruke.

Što se tiče reparacije moja preporuka Purić u Samoboru. Osobno sam bio kod njih u radioni i imaju kvalitetne instrumente i alate.

Share this post


Link to post
Share on other sites

zamjeni taj 1 SLOVIMA JEDAN pa ce mehanicar vidjet kako su cudom ostali injektori ponovno u tvornickim parametrima.

taj je 1 u problemu pa ecu dodAJE goriva ostalim 3 ,gorenje klipova zaboravi ,pricaju bajke i neznaju o cemu se radi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mexx ti je dobro rekao al jos obavezno ako ti je izvadio i ostale injektore nek ti promjeni gumice na njima..struju nemoras mjenjat ako ti nece sjebat kablove kad ce ih odstekavat iz dizni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi se slizio za kabele. Njih bi bilo zgodno izmjenit jer bilo je slucajeva da i zbog njih trokira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bilo je naravno..na mojem starom passatu isto 1.9 tdi 74 kw..al je meni los majstor prije nego sta sam nesto znao uspio shebat to sve i onda sam dao 800 kn u ovlastenom za drugu letvu struje i bilo je sve super..poslje toga riknula dizna i promjenio samo diznu..zato kazem ako smatra da su kabli dobri nemora mjenjat svaki put kako kazu u ovlastenom recimo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pitanje jedno. Passat b6 2.0tdi. Kad se minjaju dizne na garanciju dali se minja i ta strujna letvica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zanima me jer mi je sad otisla instalacija a dizne su minjane prije nesto vise od pola godine pa neznan jel se minjaju samo dizne ili kedno i drugo. Iako mi je cudno da su vec otisli kabeli ako su minjani tada

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod audia da kod vw, skoda , seat ne.

Odakle ti ovo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz svojih slucajeva... sluzbenu verziju neznam al 90% je bilo tako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz svojih slucajeva... sluzbenu verziju neznam al 90% je bilo tako..

Uvik se minjala i instalacija kod bkp, passat.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0