2 2
ljubobj

Golf VI 1.6 tdi gubi antifriz

Recommended Posts

pozz

auto je golf VI 1.6 tdi 105ks iz 2011godine s prijedenih 61000km

mozda panicarim be zveze..ali o cemu se radi..

od kad je auto kod mene 9mj prosle godine napravio sam s njim 6000km i u toj predenoj kilometrazi sam vec tri puta po cca 2-3deci nadoljevao antifriz...citam na par mjesta da su ti modeli imali taj problem s hladnjakom ispusnih plinova...

sad me zanima da li je izgledno da je to i kod mene problem??jer gledam crijeva sve je suho..

da li ce se to gubljenje povecati i koje je rjesenje?

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na motoru visokih perfomansi i niske potrosnje

 

Preorucam da odes do ovlastenog. 150 kn za dijagnozu i miran si

Edited by MarioIV

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene taj problem nije viđen, a bome ni kod brata, njegov(1.6) sada ima 150 tkm, toči i vozi.

Isto bi ti preporučio ovlašteni, da slučajno jednom na cesti ne ostaneš na ''suhom''.

 

A ove koji imaju problema se previskom ''EGOM'' ignoriraj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

uhh..dobro ti vele decki..ovlasteni,pa ces znat na cemu si.. Meni bogme fali moja Duja.. prije Octavie vozio nju sa 1.9 dizlom ubacenim.. traktor bio,al nikad nista..gorivo kontrolirao,ulje tocio i gas :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne znam stvarno..ali izgleda da je taj hladnjak problem..sad da li to ima kakve veze s jacinom antifriza ili sta drugo, jer je moj auto uvezen iz njemacke i kad sam ispitivao bio je do -45stupnjeva, to mi se cini pre jako pa je mozda nesto pojelo, neku gumicu, ne znam stvarno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se je isto to događalo i već mi je bio naručen hladnjak povratnih plinova, da je vjerojatno to i onda nakon daljnjeg pregleda jedva je bilo uočljivo curenje na pumpi vode. Pumpa zamjenjema pod garancijom i sada već 30 tkm voda na istom nivou. Pregledaj pumpu vode. Pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vrlo vjerovatno je pumpa vode...
vise od pola auta sto sam servisirao sa tim motorom je imalo zamjenu pumpe vode do isteka jamstva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

moze se vidit i bez skidanja obloge. mora ostati trag od antifriza

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gdje se nalazi točno pumpa vode? Da pogledam i ja...

U zadnje dvije godine sam 2x morao nadopunit razliku od min do max oznake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dvije godine samo toliko... to ces tesko vidit onda.

 

To:ljubobj

Ako pumpa pusta vidit ces jedno odozdola po tragu natifriza... sto je jaci to bolji trag ostaje... Cr motor je ppre natrpan cjevicama i odozgor nes nista vidit a da neskidas bar zastitu zupcastog i posvjetlis al opet.... ako curi to e sljeva niz blok i doli na karter.... Naravno i hladnjaci povr. isp plinova su im isto probleme zadavali...mada tad bi se upalila check engine lampica...

Edited by AUTOFREAK

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aha budem se opremio dobrom svijetiljkom i trazio trag. Onda je najvjerojatnije vodena. Pa cu se na nju najvise bazirat.

vodenu pokrece glavni remen skupa i sa svim drugim pokretnim djelovima jel tako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

U dvije godine samo toliko... to ces tesko vidit onda

Jel uopce normalno da auto izgubi malo vode tu i tamo ili ako je sve ok ništa nebi trebao baš ništa gubit? Da napomenem, meni je mijenjan hladnjak ispušnih plinova na garanciju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je problem bio sa cjevčicama koje idu na hladnjak ispušnih plinova. Na servisu su prilikom provjere rashladnog sustava vidjeli da na tim cijevima imaju rupice.

To je promjenjeno 1000km nakon kupnje auta, i u tih 1000km nije falilo tekućine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mirage daj mi reci zasto je mjenjan hladnjak?

Koji si problem imao?

Zato što nije radio kako treba...

Počeo mi je izbacivat grešku motora na tabli i bacat auto u safe mode. Mislim da je usko vezano za taj hladnjak bilo i to što auto mjesec-dva prije toga nije obavljao regeneraciju DPF-a kako treba pa mi se često palila žuta lampica od DPF-a i onda bi morao radit ono prisilno čišćenje (4. brzina/preko 80 km/h vožnja dok se ne isključi). Nakon što je promijenjen hladnjak, nije se ni jednom upalila...

Mislim da sam pročitao baš tu na forumu negdje...stvar je u tome da hladnjak pusti tekućinu i onda sistem više ne radi kako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2