2 2
ljubobj

Golf VI 1.6 tdi gubi antifriz

Recommended Posts

A ovih 3000 sam vidio u akciji 4+. A ne znam da li treba mjenjati i mikro remen i remenicu alternatora..kada se to inace mijenja?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se mjenja i gotovo ako hoces to kako treba odradit...i meni je ove ogine procurila vodena na 120 000km 1.6 tdi.

Sve promjenio i gotovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ne kuzim kak su tak slabo kvalitetni oem ugradjeni dijelovi?

Gledam u manualu za svoj 2.0 tdi pise da se razvod mijenja na 200000 km..

Kak pumpa procuri na 120000 km pa to je nevjerojatno..

Kakav je onaj Neostar servis, mislim bile su isto ok cijene..

Edited by ivanm

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je na 115000km majstor na moj zahtjev mjenjao set zupčastog i svih popratnih dijelova i vodena je slinila ali malo tj 1dcl na 5000km ali vidi se rozi trag antifriza.

Neostar trpa sve naj jeftinije dijelove barem po priči poznanika tako zaključih

 

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve se mjenja i gotovo ako hoces to kako treba odradit...i meni je ove ogine procurila vodena na 120 000km 1.6 tdi.

Sve promjenio i gotovo.

Koliko te sve došlo? I da li u ovlaštenom ili? Jesi mjenjao i drugi remen i remenicu?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam naručio kod Lagerosa dijelove mislim da su bili oko 2100 kn s dostavom i odnio svom majstoru da odradi servis.

 

Poslano sa mog PRA-LX1 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko te sve dolo? I da li u ovlatenom ili? Jesi mjenjao i drugi remen i remenicu?

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Kupio sam coninental set u inter carsu s dobrim rabatom,i mikro remen i remenica antifriz znaci sve...mislim da je bilo oko 1700 iki 1900kn ali se ne sjecam tocno pa nemoj uzimat zdravo za gotovo...majstor mi je uzeo 600kn za ruke to se sjecam.

Pa ne kuzim kak su tak slabo kvalitetni oem ugradjeni dijelovi?

Gledam u manualu za svoj 2.0 tdi pise da se razvod mijenja na 200000 km..

Kak pumpa procuri na 120000 km pa to je nevjerojatno..

Kakav je onaj Neostar servis, mislim bile su isto ok cijene..

Lose su vodene tj semering ne moze izdrzati nema sanse...

Inace glavni remen koji je skinut kod mene izgledao je jako dobro(dayco) i vjerujem da bi mogao jos dugo voziti al jbt sve se mjenja i gotovo...ali mi je mikro remen bio los i spucan ( 2011god auto i 120k km)

Edited by ljubobj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam coninental set u inter carsu s dobrim rabatom,i mikro remen i remenica antifriz znaci sve...mislim da je bilo oko 1700 iki 1900kn ali se ne sjecam tocno pa nemoj uzimat zdravo za gotovo...majstor mi je uzeo 600kn za ruke to se sjecam.

Lose su vodene tj semering ne moze izdrzati nema sanse...

Inace glavni remen koji je skinut kod mene izgledao je jako dobro(dayco) i vjerujem da bi mogao jos dugo voziti al jbt sve se mjenja i gotovo...ali mi je mikro remen bio los i spucan ( 2011god auto i 120k km)

Hvala ta info.vec sam razgovarao sa serviserom i on radi sa Continentalom, vjerojatno cu i ja mijenjat sve.

Kaze da je continental prva ugradnja valjda je onda ok! :)

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kazem mecu i dayco i conti sta im padne pod ruku nije pravilo..i ina je super

Neces s nicime pogrijesiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci oem procuri na 100000 km. Doduse na mom prijasnjem renou meganeu mijenjao sam na 90000 km jer je bio remen star ko auto, 8 godina. Takodjer je pumpa imala curke od antifriza ali nije gubio u voznji. Mizerno je pustalo valjda. Tad sam stavio Gates renault pakiranje a pumpa vode je bila Graf. Na VAG Original bi trebao biti sa natpisom VW, Skoda, Audi. Moguce conti. Na mojem je sad Ina remen bas sam gledao i izgleda ok. Ovaj prije mene je na cca 160000 km mijenjao. Mozda isto procurila pumpa bila.. vanjski remen se mijenja cesce, ne tak rijetko kad i zupcasti..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je sad u servisu, pa cemo vidjeti. Ali sad je gubio vodu pol litre za pol ure voznje!

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma i 1.6 i 2.0. Cijela ekologija ne valja.. neznam sta im je to trebalo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ga, da zakljucim, propisala pumpa na semeringu na 130000km..sad je promjenjena kompletna distribucija i micro remen. Conti od continentala, valjda ce izdrzati bar jos 130000km :)

Iako je servisni trebao biti na 210000

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa popustom 2000kn

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2