0
rusina

Svijetli lampica ABS i ESP

Recommended Posts

Pozz, topic iz usluge kolegi,

 

Audi A4 1,9 tdi 96 kw 2004g. automatic, nakon šlepanja auta (četkice na alternatoru istrošene) i popravka, javlja se sljedeći problem:

 

Pale se lampice ABS i ESP istovremeno, dijagnostika pokazuje senzor tlaka kočnica te je isti promijenjen ali problem s lampicama i dalje ostaje.

Zatim je izmjenjeno komplet ulje u sistemu kočnica, problem i dalje ostaje.

Električar je pregledom ustanovio da nema prekida u radu procesora, senzora te samih instalacija no našao je jednu manu... stiskom kočnice signal putuje do abs senzora te lijevi senzor reagira par trenutaka sporije od desnog...

znači desni senzor reagira, učitava se greška, lampice ABS i ESP se upale, zatim signal stiže do lijevog senzora nakon toga on reagira ali s kašnjenjem. To se sve desi u 1-2 sekunde, vidljivo u zapisima.

 

Električar želi probati drugi procesor ili drugi doboš ABS-a, dok se domogne rezervnih dijelova za testiranje molio bih mišljenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko mi je poznato automatic-a nije pozeljno slepat... Nekazem da je to uzrok ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj stric je imao problem a4 b6 tdi o otisao je senzor zadnji lijevi ali on je to platio 400 eura lezaj senzor abs . Davno je to bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nakon šlepanja na automobilu se dešavaju čudne stvari...

 

još da nadodam, kada je auto hladan i prvi start ali samo prvi nakon kretanja i pritiska na kočnicu osjeti se ''kvr'' na papučici kočnice i još jedan problem, priliko vožnje pod tempomatom stiskom na kočnicu auto daje gas i ubrzava 5 sekundi maximalno potom se zaustavlja kako bi trebalo biti odma nakon stiska kočnice, ovo mi se čini kao najopasnije od svega.

 

Zahvaljujem na prethodnim odgovorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Riješeno... probleme je stvarao stop šalter koji je prethodno mijenjan ali nije bio dobro postavljen.

Kvar riješen u Audi servisu u roku keks.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Večeras mi se upalila lampica abs i esp. Obilne su kise bila i voda ne znam ima li to kakvih utjecaja. Uglavnom upalim auto sija samo abs onda se ugasi abs i ne sija nista nekih pola minute minutu i onda se upale abs i esp. Moze mi netko pomoći na sto bih treba obratiti paznju prije nego odem majstoru na dijagnostiku. E da auto se sasvim normalno ponasa ne primjećujem nikakvu razliku nigdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni se nekad tako upali na kediju kad je vlazno vrijeme. Dam ponovo kontakt ugasi se i u voznji se ne pali nikada. Kazu neki senzor tocka ili sta vec. Kad je suvo vrijeme rijetko se pali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko se ja smijem tako voziti? Pretpostavljam da mi abs ne radi, mogu li to drugo zeznuti ako ne odem odmah majstoru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti, pogledao sam osigurane oni su dobri. Budem vrlo brzo skidao zimske gume pa ću malo pogledati te senzore možda je u njima slabi spoj ili slično. Ako nista k majstoru rijesiti to. Ipak je sigurnost na prvom mjestu.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

diagnostika ti bude rekla u cem je problem... pa lakse ic preko nje neg sam istrazivat :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A i to je sto kazes. Moram malo osvježiti čeljusti s bojom pa sam mislio sve pregledati. Ali možda bolje na dijagnostiku pa odmah zamjeniti pri skidanju zimskog paketa.

Ako je slučajno otiao senzor abs-a to je moguće zamjeniti ne ovisno o lezaju kotača? Kolika cijena je novog cca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

senzor je zaseban naravno a on čita s samog lezaja... Diagnostika ce pokazat ako je do njega bilo nekad... sve greske ostanu zapamcene dok ih se s diagn. neizbrise

Share this post


Link to post
Share on other sites

E meni npr dijagnostika ne baca gresku nikakvu a samo se upale lampice pri davanju kontakta...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pri davanju kontakta se upale i dalje nerade.. pa onda u cem je problem... Abs radi kad treba?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne Ivo. Dam kontakt i one se upale i ne gase i pisnu 3 puta i ostanu da svijetle. Vratim kontakt dam ponovo normalno se ugase i sve ok. Nekad par puta moram vracati kontakt da se ugase. Kad spojim na vcds nema gresaka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene cudno... dam kontakt sija samo abs upalim krenem ugasi se abs i nakon minutu se upale i abs i esp i cijaju cijelo vrijeme dok ne uradim auto i tako svaki put.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dečki kupite kontakt sprej kad skinete felge otkopčaš kabel od ABS posprejaš prekidač ,kabel i rešetku na ležaju jer moguće da je vlaga jer se znala meni palit tako kao i vama. Ako ne riješite onda diagnostika .

 

Poslano sa mog VIVAX_Fly_V550 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene cudno... dam kontakt sija samo abs upalim krenem ugasi se abs i nakon minutu se upale i abs i esp i cijaju cijelo vrijeme dok ne uradim auto i tako svaki put.

Meni je tak bilo kad se magnetni prsten ostetio na lezaju.. tek nakon kretanja upali greske. Fag lezaj zadnji je oko 500kn

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je pristup tom magnetskom prstenu. Ako mogu kamencici do njega doći onda je definitivno to. Jer ova zima je ubitacna bila sto se pjeska tiče stalno je neto drobilo iza čim se posipa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njega prije ubije sol pa se odljepi od glavcine i dio padne.meni je falio dio od 2 cm duzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali u vožnji nisi nista kuzio... kao npr da je ležaj otiao pa bruji? Dali se to može kako ispitati da se skine senzor dolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne lezaj je bio ispravan. Vidi se to. Digni auto i vrti kotac. Treba svijetliti kraj celjusti i gledati s unutarnje strane diska između zastitnog lima. Kak vrtis kotac vidi se jel fali koji dio te magnetne trake.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hvala ti... Znači ako se to tako vidi moguće je da je sugavi pijesak usao unutra. Budem pogledao bas pa javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0