2 2
silverline

Okvir za tablice - KROM (CHROME)

Recommended Posts

Zanima me da li netko mozda ima neki savjet gdje uzesti okvire za tablice KROMIRANE . ... nesto da je kvalitetno.

 

Vidim da na Njuskalu ima dosta oglasa ... ali ajde sad ti znaj ...

 

Prijedlozi su dobrodošli ...

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio sam te u Intersparu za 99 kn,odlicne. drze tab.dobro i sto je najvaznije ne hrdjaju,sto me iznenadilo al hey.. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kromirane okvire izunutra i na stražnju stranu odmah

zalijepi obostrano ljepljivu traku

jer inace grebu po haubi i braniku

grebu lak na haubama i pojavi se hrđa na coškovima

gdje je okvir bio prislonjen uz haubu.

a izunutra zalijepiš da tablica ne lupka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

"Na kromirane okvire izunutra i na stražnju stranu odmah

zalijepi obostrano ljepljivu traku

jer inace grebu po haubi i braniku

grebu lak na haubama i pojavi se hrđa na cokovima

gdje je okvir bio prislonjen uz haubu.

a izunutra zalijepi da tablica ne lupka."

 

 

Kakvu ljepljivu traku?

Mozes malo pojasnit?

 

 

Inace... bio do Tokica ... i ove za 129 kn mi se ne cine tako lose.

Edited by silverline

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobra ideja ovo s trakom..

Ja se sjećam da ih je bila jebada stavit. Ja kad bi zavidao do kraja ovaj zadnji okvir on bi se priljubio uz karoseriju i nema šanse stavit onaj donji dio onda, morao sam malo popustit i iskriviti okvir pa mi nekad zna zazvonit zadnja tablica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo ovu http://www.edigital.hr/ljepljive-trake/3m/scotch-obostrano-ljepljiva-traka-p296729.html?gclid=CIS9uqGh0MMCFWfItAodmwMAVg

obostrano ljepljivu traku za lajsne i te gluposti

zalijepiš sa stražnje strane okvira drugu stranu sta ide na branik ili haubu netreba odlijepiti ako neceš da se zalijepi

i zašarafiš normalno okvir na auto

a izunutra ili na tablicu zalijepiš da ti tablica ne lupka zvoni

također zalijepiš samo jednu stranu da danas sutra ako trebaš skinuti da ide lako.

 

Dobra ideja ovo s trakom..

Ja se sjećam da ih je bila jebada stavit. Ja kad bi zavidao do kraja ovaj zadnji okvir on bi se priljubio uz karoseriju i nema šanse stavit onaj donji dio onda, morao sam malo popustit i iskriviti okvir pa mi nekad zna zazvonit zadnja tablica.

moraš tako ako hoceš da bude kako treba

koliki su mi vec rekli da nisu dobri okviri i da im baca hrđu na haubi zbog okvira

normalno kad montiraju da rubovi okvira žuljaju po haubi.

sta se tice takvih okvira na pvc branicima isto staviš traku

jer kad ti se netko nasloni na tablicu ukoliko nema trake ostane ti otisak okvira za tablicu na braniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

recimo ovu http://www.edigital.hr/ljepljive-trake/3m/scotch-obostrano-ljepljiva-traka-p296729.html?gclid=CIS9uqGh0MMCFWfItAodmwMAVg

obostrano ljepljivu traku za lajsne i te gluposti

zalijepiš sa stražnje strane okvira drugu stranu sta ide na branik ili haubu netreba odlijepiti ako neceš da se zalijepi

i zašarafiš normalno okvir na auto

a izunutra ili na tablicu zalijepiš da ti tablica ne lupka zvoni

također zalijepiš samo jednu stranu da danas sutra ako trebaš skinuti da ide lako.

 

moraš tako ako hoceš da bude kako treba

koliki su mi vec rekli da nisu dobri okviri i da im baca hrđu na haubi zbog okvira

normalno kad montiraju da rubovi okvira žuljaju po haubi.

sta se tice takvih okvira na pvc branicima isto staviš traku

jer kad ti se netko nasloni na tablicu ukoliko nema trake ostane ti otisak okvira za tablicu na braniku.

 

 

Htio sam to napisato ali mi se nije dalo jer golf 6 ima mjesto za reg. oznake na plastičnim branicima i naprijed i natrag, no ako okvir ide na lim kao kod dvojke, trojke i sličnih auta velika je vjerojatnost da će se izgrebati lakirana površina ispod ali se u velikom broju slučajeva pojavi i hrđa koja je posljedica galvanskih struja.

Zavidaj pleh vijak u lim i pored njega jedan u plastičnu niplu u istim uvjetima i ovaj prvi će brzo prohrđati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

kakav god stavljaš okvir

normalno je da nikad neide direkt

ispod šarafa ide gumica ili stavljaš traku.

meni je to normalno.

ako vec nema predviđeno za ušarafiti i mora u lim onda šarafe obavezno stavljaš inox.

Share this post


Link to post
Share on other sites

svejedno masa njih trune, sama od sebe, npr passat b5 i b5.5 kao pocincani pa se pojede oko svjetala za regu i tablice da nije normalno.

postoji neka ljepenka, neznam tocan naziv, limar je to stavio velicine okvira tablice, smanjio je pola cm sa svake strane da se ne vidi, to je samoljepljivo i 5mm debelo, i tu izmedu nema korozije niti onog plehnatog zvuka kad udaris vratima gepeka.

inace na dodir gepeka i chrom nosaca nakon godinu dana pocelo je hrđati

Share this post


Link to post
Share on other sites

inox ne trune, pocincano je druga stvar

imaš samolijepljivih ploca koje služe za zaštitu od vibracija i buke

ima ih raznih debljina 5 mm je recimo za na podove

Share this post


Link to post
Share on other sites

struganjem inox okvira i gepeka od auta se stvara korozija. a dosta vw-a samo od sebe trune oko tablice, znaka i tamo oko svjetala za regu

Share this post


Link to post
Share on other sites

rekli smo sta da se napravi pa nece doci do toga da trune zbog okvira.

to sta auto trune oko znaka, oko svjetala za regu, lajsni i spojlera

posljedica je soli na cestama možeš prati koliko god hoceš sol jednostavno radi svoje.

za auto koje je puno voženo po soli

najbolje da nema lajsne, plasticne pragove i takve gluposti

jer to su mu dodatna mjesta u koja se zavlaci sol i radi koroziju

najveca smrt mu je nakon vožnje po takvim cestama da se auto stavlja u grijanu garažu

bolje mu je vani jer ne grize ga toliko na nižim temperaturama.

Koliko soli vidi na cestama u Osijeku ili Požegi u jednoj godini

toliko nema u Puli kroz 10 godina

kod nas je jedan drugi problem ovi sta su baš blizu mora imaju sol u zraku

tako da kod nas vecinom auti trule sa strana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

struganjem inox okvira i gepeka od auta se stvara korozija. a dosta vw-a samo od sebe trune oko tablice, znaka i tamo oko svjetala za regu

 

Ne trune radi struganja nego radi razlike potencijala dva različita metala.

 

 

rekli smo sta da se napravi pa nece doci do toga da trune zbog okvira.

to sta auto trune oko znaka, oko svjetala za regu, lajsni i spojlera

posljedica je soli na cestama možeš prati koliko god hoceš sol jednostavno radi svoje.

za auto koje je puno voženo po soli

najbolje da nema lajsne, plasticne pragove i takve gluposti

jer to su mu dodatna mjesta u koja se zavlaci sol i radi koroziju

najveca smrt mu je nakon vožnje po takvim cestama da se auto stavlja u grijanu garažu

bolje mu je vani jer ne grize ga toliko na nižim temperaturama.

Koliko soli vidi na cestama u Osijeku ili Požegi u jednoj godini

toliko nema u Puli kroz 10 godina

kod nas je jedan drugi problem ovi sta su baš blizu mora imaju sol u zraku

tako da kod nas vecinom auti trule sa strana.

 

 

Ali je kod vas zrak suh upravo radi blizine mora i tolike soli u zraku a prvi uvjet za koroziju je vlaga u zraku, Fe2O3 x XH2O.

Koliko god se pričalo "bio auto na moru, stalno u blizini soli" to su bajke jer činjenica je da kod vas ima oldtimera koji su napunili 30-40 godina pod prvim lakom i svakodnevno na cesti dok su kod nas trojke bile trule još krajem devedesetih.

 

Dobar primjer ti je upravo ispušna grana/auspuh koja je stalno izložena sumporovim spojevima i drugim produktima izgaranja goriva, a sumpor je jedan od 7 najreaktivnijih elemenata u prirodi pa opet ispušna grana ne hrđa koliko brzo prohrđa zadnji lonac u kojemu se skuplja i kondenzacija i koji nije nikad toliko vruć/suh kao prednji dio ispuha.

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites

istina za koroziju treba vlaga u zraku

ukratko receno sta vjetar donese sa mora to i odnese.

dok sol na cestama je sasvim druga stvar

da bi ostala na cesti koristi se emulzija kod posipavanja

inace bi bilo isto posipaš a vjetar odnese sol.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bok, nadam se da se mogu uvaliti u ovu temu vezano za krom odnosno inox okvire za tablice.

Da li mozda znate ako netko iz Rijeke ili okolice prodaje inox okvire?

Hvala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da ne dizem novu temu.

Dao sam polakirati branike na g4, a prije toga mi je limar plastikom popunio rupe od sarafa za tablicu.

Sad mi je zao busit branik radi okvira za tablicu pa sam mislio samo priljepiti tablicu na branik s necim.

Ali cujem da 2016. dolaze nove registracije za hr, pa me zanima postoji li neko rjesenje za zeljepim tu tablicu( i da drzi dobro), a da jednog dana mogu skinut i zamjenit tablicu necim drugim ili da stavim inox okvire i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2