2 2
golf4tdi2001

problem sa turbinom

Recommended Posts

Pozdrav, ovako imam problema sa turbinom, imam golfa 4 1.9tdi 74kv..turbina se sama od sebe pali i gasi, neovisno i obrtajima..kao da gubi pritisak negdje al opet mi nije jasno kak bi se upalila onda..prva radi, druga radi, treca radi e onda u cetvrtoj neradi, al presaltam u petu i opet radi..vratim u cetvrtu radi, pa vratim u treću neradi i tako u krug..znaci nevezano u kojim obrtajima i u kojoj brzini..svaki savjet dobrodosao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zamjenjen senzor protoka zraka i bilo dobro dva dana i evo opet problemi..turbina sr gasi u cetvrtoj na 3000rpm i u petoj na 2500rpm, crijeva sva promjenio, n75 ventil zamjenio, westgate zamjenio cak je i turbina skidana i ciscena..vise nemam pojma sta gledat..jel ima netko ideju sta bi moglo bit!?

 

Cuo sam da postoji nekakvo reprogramiranje turbine, tj kompjutera valjda..dal to stvarno postoji il sam majstor oce uzet novce i dal ce to pomoc, mozda!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

spoji cukicu na turbinu da vidis koliko tlak ima turbo kad auto normalno ide a koliki je tlak kad neide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pogledaj da li je ispušno kučište turbine poplavilo i da li je jako uzareno nakon voznje. Ako je,trebas je skinut i dat reparirat. Nije dobro postelana i zato ti se dogadaju takve stvari. Da li je turbo ikada raden prije? Radio sam dosta turbina koje su imale takve simptome,nisu bile dobro podesene. Samo pogledaj prvo boju ispušnog kučišta. Pa se javi,možeš i u inbox. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio sam kod majstora jucer, i turbina slina dosta, izbacuje greku tlaka punjenja, tj prefilava ju i zato mi baca u safe mod..za vikend budemo probali drugu turbinu stavit gore al izgleda da je turbina prdnula :-(

 

Turbina otkad je kod mene auto nije radena..

Share this post


Link to post
Share on other sites

tj prefilava ju i zato mi baca u safe mod..

 

A zašto prefilava? Zar nije logično da ne fila ako je otišla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Šta zašteka, ventil?

Šta ne može prefilavati zbog kvara na nekom od seznoza i elektronike opčenito? Hoče to kod VW.

Ovdje mislim na utvrđivanje kvara "na pamet" bez gledanja/rastavljanja.

Meni prepunjava čini mi se jednom sam i mijenjao crijevo od turbine ali bilo je i staro pa je možda zato puklo.

Trenutno čim se stisne jače gas trokira kao na 3 cilindra, ima video negdje.

Nemam pojma šta mu je. Možda sam ga zapalio taj put na autoputu, cca 1ipo sat na oko 3500 okretaja prosjek. I kad sam se skinuo s autoputa osta je na 3 cilindra Ali nije gašen. Kao da je kapalo iza katalizatora, onda je i ona fleksibilna cijeb bila probijena, to sam znao. Hebiga, vozilo se tako jer nikad napraviti lol.Sad je fleksibilna nova ali i dalje trokira nekad 3 nekad 4, čim je opterečenje radi na 3 cilindra. Strašno.

Edited by Cotovd

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prefilava jer zasteka ;)

Da opet upitam, šta zašteka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zašteka varijabilna geometrija.

I jel se moze to slozit bez da se radi komplet reparacija od 2000 kn ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa di je reparacija za te novce meni su tu neki (da ne ispadne da prozivam nekog) tražili preko 3000 kuna za reparaciju tdi afn turbina.

konkretno u mom slučaju sam se raspitiva za čišćenje,ali pošto auto ima na satu 350 tisuća,pa da se usput napravi komplet reparacija, al na kraju sam otjrija uzrok safe moda (malo neuobičajen kvar) bija je probušen vakum rezervar/spremnik

Share this post


Link to post
Share on other sites

I jel se moze to slozit bez da se radi komplet reparacija od 2000 kn ?

 

To si sam ocistis ako se kuzis malo u mehaniku! Hocu reci da vise posla ima sa skidanjem turbine nego sa samim cicenjem osim ako zacvika pa je treba silovati da je razdvojis :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

samo polako kad ju razdvajate da nebude vise stete nego koristi!

 

svacim se zna cistiti ali nikad nije to to kao kad se varijabla izvadi i ispjeskari. onda nema greske i neponovi se kvar za mjesec dana.

 

varijabla se bez problema cisti bez diranja turba. ciscenje varijable cca 200kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi otvaro novu temu. g4 1.9tdi PD 74kw

Imo sam problema s vakum dozom na turbini i varijablom. auto je bacao u safe mode.Nakon reparacije turbine vise ga nije bacao u safe mode ali nisam osjetio nikakav pomak sto se tice snage. Ne osjetim tu snagu na kotacima. Isao sam do mehanicara, digao ga je na dizalicu , kaze sve je ispod uredu. Nije nista otvarao nit skidao jer mi je to bio usput pregled. Nisam neki znalac pa nemogu usporediti kako se treba auto ponasat s takvom snagom. Mozda je sve uredu neznam.

Jedan video s turazom , mali gas - https://oload.download/f/k4T-3W0_amQ/VID_20180821_143528.mp4
Drugi video akceleracija 0-100(uzmite u obzir da sam mladi vozac) https://openload.co/f/nbmn38olALs/VID_20180730_200934.mp4

Zanima me dali se moze auto tako ponasat ako je turbina u nekim problemima?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li moze preko 120km/h, da li ti nekada propada gas,to se zna desava na 1900-3000 o/min.Meni je bio slucaj da je propadao gas na 2500 o/min jednostavno nece da vuce,i odem na dijagnostiku kad ima greska maf senzor i odem i kupim senzor u trgovini i stavim ali opet isto nece da vuce,pa sam skidao turbinu i nosi geometriju na pjeskarenje,i stavim i opet isto nece da vuce,zamjenim sva vakum crijeva malo dobijem na snazi ali nije to to.I poslije 4-5 mjeseci vise ko lud odem opet na dijagnostiku kada opet greska Map senzor,pitam majstora kako opet otisao?Uzme on skine maf senzor i one brojeve sa njega ukuca na internet kad ono maf senzor od Mercedesa C220 cdi w203 pa nisam mogao da vjerujem sta mi je prodao,majstor mi donese nov senzor bas od Golfa i kucali smo na internet i bas je od Golfa i stavim ga na auto pa nisam mogao da vjerujem kako moze da ide,razlika ogromna u odnosu na prije,od 1900 o/min poteze ko avion,lijepi za sic,sada je zadovoljsto voziti.

Edited by GTI-VR6-R32

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne , nikad mi nije propao gas nit sam primjetio preko te brzine ikakav problem. Maf senzor sam isto promjenio. Mada bi i cak probao stavit stari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje. što sve treba promjeniti / pripasati da se na 74kw stavi turbina od 96kw? oznaka motora AXR.

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje. što sve treba promjeniti / pripasati da se na 74kw stavi turbina od 96kw? oznaka motora AXR.

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

Nebi li trebalo biti na saraf. Kako ASZ tako i ARL. Probaj otic na stranicu darkside development, engleska firma koja se bavi tuningom vag dizela kolko sam shvatio i do sada bilo da sam trazio asz ili arl turbo uvijek pise u napomeni "Popular direct bolt on turbo upgrade for 1.9TDi Engines"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nebi li trebalo biti na saraf. Kako ASZ tako i ARL. Probaj otic na stranicu darkside development, engleska firma koja se bavi tuningom vag dizela kolko sam shvatio i do sada bilo da sam trazio asz ili arl turbo uvijek pise u napomeni "Popular direct bolt on turbo upgrade for 1.9TDi Engines"

Sa ARL pase na ASZ znaci 150ks na 130ks pase al mislim da ne pase na 101ks

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sa ARL pase na ASZ znaci 150ks na 130ks pase al mislim da ne pase na 101ks

 

Poslano sa mog MI 5 koristeći Tapatalk

Je, istina. Pise na desnom. Znaci da bi trebalo granu pripasat?0b65977b2c295cf617c4a49d54865390.jpg

Ali za 130 na 101 nista nije napomenuto.0d92f6ab5a076bd018709e537d5fcd28.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2