5 5
fakefucker

Restauracija felgi

Recommended Posts

A hladenje? Hlade se na zrak a ako ga zatvoris u kutiju...

Najbolje 20m crijeva i gurnut ga u garazu ili podrum i eto :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se radi zatvorena kutija ugradjuju se ventilatori za cirkulacuju zraka, ako se ide u kut sa kompresorom ne treba ni to samo oblaganje okolo sa spuzvom a sa dogradnjom filtera za zrak se dobije nesto dodatno utisavanje.

 

Crijevo od 20M je predugacko za nase kompresore tako da to nije dobra opcija, to stoji u uputama, barem kod mene.

 

Imam podrum gdje je hladno tako da mi je to OK za stavit i odradit ali nema svatko tu opciju a za utisavanje treba ipak poraditi na tome.

 

Vijcani bi bila dobra alternativa ali nisam nista povoljno nasao pa sad treba vidjet sto se i gdje nudi a da zadovoljava cijenom i karaktristikama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ipak sam uzel obični uljno hlađeni a ne vijčani.

Jučer ga dofura, danas sastavio i proba upravo usljedila :)

50l je pa mu planiram pripojiti još jednu bačvicu sastrane ako zatreba...

I meni je u podrumu u kutu na stiropolu i 8m crijeva mi je dosta.

 

EM0hjkq.jpg

 

pzf1gFr.jpg

 

EfKiSFO.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Morat ćeš spojit jer 50L je jako malo iako ovaj sa dvije glave brže puni od mog onog Fiaca od 50L ali ovo što ti piše na etiketi to je usis a izlaz na špricu je uvijek daleko manji, no zanimljivo ima vrtnju od 2800 o/min to je fanj brzo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Piše u prospektima da je motor 3200W a izlazna 420l/min

Neki poljski Boxer X serija.

Gledam nešto da preselim glave i motor skroz na trudbenik 200l, ili ću samo ga prebrikat da mi šiba na ulaz u 200l i glavi sa 200l skinem onda pa bude 250l a izlaz si spojim na 200l bačvi, neznam da li bi to tako funkcioniralo...

Meni je to stalno na istom mjestu u podrumu nigdje ne selim pa bi za improvizacija možda funkcionirala...

Da mi je od autoplina nabavit 50l jednu to bi mi čak bilo i ok, da ovu starudiju u mirovinu pošaljem :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi skužio da imamo iste elektromotore samo što je kod tebe direktno a kod mene preko remenice spojena pumpa koja ima upola manju vrtnju baš zbog nje. Da, specifikacije su baš nabrijane pa ga isprobaj u praksi a pošto imaš manometar na šprici odmah se vidi konstatni volumen na izlazu i koliko dugo. Lako ga kasnije trančirati i složit nešto od ovog što si spomenuo ali sad ga je možda žao pa pokušaj vidjet ako te zadovoljava u poslu ovakav kakav je.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jesi skužio da imamo iste elektromotore samo što je kod tebe direktno a kod mene preko remenice spojena pumpa koja ima upola manju vrtnju baš zbog nje. Da, specifikacije su baš nabrijane pa ga isprobaj u praksi a pošto imaš manometar na šprici odmah se vidi konstatni volumen na izlazu i koliko dugo. Lako ga kasnije trančirati i složit nešto od ovog što si spomenuo ali sad ga je možda žao pa pokušaj vidjet ako te zadovoljava u poslu ovakav kakav je.

Tak sam i mislil, tjedan dva ostaviti kak je...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa da, isprobaj ga u praksi i odmah ćeš znati kakav je.
Javi nam kada ga malo bolje upoznaš, ima zanimljive specifikacije pa da čujem dojmove. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na kavici...
Kolega bio u prolazu kroz Viroviticu pa me se sjetio i tako se našli u obližnjem kafiću te malo popričali o felgama i lakiranju :) U gepeku naravno... a što drugo očekivati od felgen majstora haha.

2018-08-0313.27.13b5ezn.jpg

2018-08-0313.57.059qiz2.jpg

2018-08-0314.03.05uoi4l.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eeee bilo je to ugodno druženje koje budemo ponovili :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto, sad svi znaju haha.

Svakako, kad si u blizini slobodno me trzni da se malo ispricamo. :) Fali mi to jer ovdje nemam nikoga pa mi je bas bilo ugodno.

 

A i ostali kolege sa foruma ako se zapute na ovaj kraj a znamo se skoro svi vise manje dobro preko foruma, slazemo pa i pomazemo jedni drugima tako da kad god stignem rado cu se odazvat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravio sam pripremo na ovim tomasonkama kaj sam si kupil za svoj golf i u fileru su...

Dvoumim se koju boju da ih udarim??

Nekak mi silver prevladava??

 

n8xPIJB.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je ovo bila originalna stavi nju, dobro izgleda s njom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Glasam za rozu

:) :)

Mislim felge prodavati pa ih budem lakše prodal mislim ako budu u silver varijanti...

Imam dobre Nexen 225/40/18 2015g dot pa bude to ljep kompletić :)

Guštat ću par tjedana pa u oglas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Zato sam i glasao za srebrnu varijantu jer sm znao da nece bit dugo kod tebe. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Candy red :)

 

Ovak :)

tPYkP8Q.jpg

 

LFUd5mm.jpg

 

 

 

 

Ipak u silver :)

Danas baza i bezbojni :)

bL9G5Zi.jpg

 

iu37PM6.jpg

 

Mr2rYcF.jpg

 

nMK9hXR.jpg

 

 

Stigle danas i gume Nexen 2015g 225/40/18

WI7YRG0.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je dobra boja.

Je l' imaš kod boje ili samo tražim Silver? Trebao bih izlakirati moje felne.

 

I da li je neko lakirao felne u Hyper Silver?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za felge je teško ili nemoguće naći podatak za lak kod, jedino sam našao za OZ Aristo gdje u kataloškom na kraju piše o kojem se radi a za druge felge ne znam da li imaju taj podatak tako da se zamiješa slična ili ako se baš želi ta originalna koja je prethodno bila onda lepezom ili skenerom. Kao i u svakoj boji tako i u srebrnoj ima velik broj nijansi iako na prvu izgledaju sve isto, nije baš tako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako je dobra boja.

Je l' imaš kod boje ili samo tražim Silver? Trebao bih izlakirati moje felne.

 

I da li je neko lakirao felne u Hyper Silver?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Baza je Lechler.

Izmješam dvije silver baze, sa grubim i sa finim zrncima perlama, tako da nebude pregruba a ne oped ona normalna metalik silver.

Jedna je

Lechler 93 a druga 98.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima Lechlera kod nas u trgovini.

2016-01-1410.09.15m7kdw.jpg

2016-01-1410.09.19glkhu.jpg

2016-01-1410.10.1059k3f.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Opa, već su gore.

Lijepo stoje, bolje nego one koje si imao na autu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5