5 5
fakefucker

Restauracija felgi

Recommended Posts

Fala dečki.

Miješana po lak kodu od OZ Aristo a po nazivu Brillantsilber je isti i za Speedline felge pa sam ju uzeo jer i po slikama je ta nijansa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kristijane pa to super izgleda :)

Kad mi bude gužva sad znam di ću preusmjeravat felge :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Fala Danijele. :)
Joj nemoj, ne zavidim ti nimalo a znam da posla imaš, kako samo izdržiš, ne znam.

Već me čekaju OZ Aristo pa se nadam uskoro krenut, samo moram gume skinut pa povremeno kad imam vremena bacit se na njih i pripremat ih kako bi bile spremne slijedeće jer imam nekih neodgodivih obveza pa neću stići ove. Hvala na savjetima, ne radim to često pa mi je pomoć oko količine utroška materijala i postupka da vidim kako radiš stvarno dobro došla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čekam odgovor od Krky-a dal ima interesa moje sredit od nule jer su u jakom lošem stanju, pogotovo iznutra.

Bubri boja na sve strane, očito se neko doma igral lakirera.....

">http://dqxav.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Lice ne izgleda loše, ovak na prvu a ovo malo oštećenje po rubu će se riješit, iznutra ne vidim ali tu će filer odraditi svoje. Sad će se Danijel javit, baš mi se požalio kako mu je nestalo posla pa ćeš ga obradovat. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dogovorili smo deal, iznutra su trulez teski. Zato hoću da se srede max kvalitetnu iznutra i izvana. Cijena mi ne igra ulogu ako se posao napravi kako hoću u što ne sumnjam da bude ;-)

 

Ak ne bude dobro ti ćeš popravljat, malo sam produžim od KC prema VT :lol2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da, ako ništa barem navratiš na kavu do mene jel haha.

Ma, bude to Danijel sredio, ne brini, da imam viška vremena uzeo bih i odradio poneki set ali sad baš nemam vremena a i već me čekaju R18, da njih nemam rado.

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Hvala ti Bero :)

Ako će bit kakvih nezgoda do kraja ljeta budemo kroz zimu sanirali :)

 

Jbg, ureknuo si me s ovim postom

 

Jutros sam ih dobro sredio, bit ce posla za tebe :zid Prednja je bas grdo dobila, zadnja malo. Jebeni rinzoli :ne

 

felga1.jpg
felga2.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome si ih dobro sredio, f..king rinzoli jel.
Srećom da ima alu kita pa će bit špahtlanja, ako mu nestane imam ja jednu čitavu piksu. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da, a osjecaj je, bas sam rekao frendu, kao da me Roberto Carlos punom snagom opalio u jaja :gleda

Share this post


Link to post
Share on other sites

:( :(

Ali ne brini, budemo sanirali.

Vozi sad jo mj dana pa kad stavi zimske, sa te dvije felge skine gume pa ih pokupim.

Koliko vidim samo je jak, baza i filer otečen, nije dublje u alumini ulo, ako je tak nebude ni malo kitanja trebalo, ali aki i je budemo sanirali sa alu kitom.

Pa ti cijelu felgu oped stavimo u bezbojni mat.

Ba brusim lice na Bathurist OM vw sa nove gt jete.

 

5nA2Oxb.jpg

 

J2AIlv6.jpg

 

MjERXsW.jpg

 

 

Evo kak ja to popeglam.

fmbKclu.jpg

 

Ba9ozg7.jpg

 

vhIgjIb.jpg

 

XAd8I6G.jpg

Edited by Krky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danijele,

zar ti nije bilo jednostavnije samo tu udubinu prekrit sa alu kitom i onda sa ostatkom poravnat, jer sad skidaš aluminij od felge izdaleka da bi ju mogao poravnat, pa neće imat više onaj tvornički rub il se varam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danijele,

zar ti nije bilo jednostavnije samo tu udubinu prekrit sa alu kitom i onda sa ostatkom poravnat, jer sad skidaš aluminij od felge izdaleka da bi ju mogao poravnat, pa neće imat više onaj tvornički rub il se varam?

Felge moraju ostati u orginalnom izdanju black&polishet inox.

Nemožeš dobiti polir efekt ako pokitaš, a ako polakiraš te krom dijelove sa nekom krom silver bojom a unutrašnjost crno onda to nije to, lice mora biti obrušeno polirano do čistog aluminija da felga bude originalna.

Sve žive kombinacije su isprobane, ova je estetski najorginalnija.

Izbrušeni dio se nemože više pronači ni vidjeti prostim okom, tak da felga izađe tvornički.

Od oštečenja se uzme ljevo i desno po do 20cm tako da je iznivelirano da tako kažemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je, vidim sad da su sa poliranim rubom tako da onda otpada kitanje, zavarivanje a i svaka druga kombinacija jer taj naneseni materijal je drugačiji od originala pa bi se vidjela razlika tako da nema druge nego ju zbrijat dok se udubina ne poravna. Vidim da je šlajferica imala posla. :)

 

Baci koju fotku kada završiš da vidim rez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

to se lagano navari i odtokari i onda ju mozes polirat ...ovako si skinuo 2-3 mm felge na jednom mijestu i ako ju sad zavrtis vidjet ćeš okom kako "pleše" :-)

Edited by dzinn16v

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan od boljih videa na koji sam naišao kako srediti felgu kojeg svako malo pogledam. Ovaj natpis "VOSSEN" mi se jako sviđa, baš nešto razmišljam da li da napravim slično na svojim felgama samo moram vidjet što paše na srebrnu jer svakako ide originalni lak kod a sad možda na srebrnu staviti antracit ili titan nijansu samo za natpis iznutra "OZ ARISTO". Morao bih samo dati izraditi natpis kod nekog grafičara i isprobati na nekoj podlozi prije lakiranja.

How to paint your car wheels / Paint rims Black & Candy Red with Logo

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni seljačija na najjače... davno je ovaj natpis bio "in" dok je jo onaj mk5 bio aktualan... ali ova kombinacija boja je aka u oko.

 

Plus kad vidim bojanje felgi bez skidanja guma....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pusti izbor boje, lako nju promijeniti, mene je vise zanimao postupak jer ovako sve izgleda mozda jednostavno ali u praksi nije bas tako i ta ideja sa natpisom. Lik se bavi tim visebojnim i airbrash lakiranjem pa se dosta toga moze naucit gledajuc.

 

Bolje je kad su gume dolje ali ako stranka donese bez da skine gume sto ces drugo nego ovako.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljetne garniture su se skinule pa ih treba malo urediti.

 

Zrele za pijeskarenje

 

ILheKD4.jpg

 

jCsIETO.jpg

 

Alu prajmer i filer

 

wnDl1Nl.jpg

 

gfM5rKz.jpg

 

Metalik baza i bezbojni lak

 

Q7w5XLU.jpg

 

4Qe9p4c.jpg

 

 

 

Ove su od kuma, on voli retro, rub izpoliran sredina u silver.

 

Filer

 

YhksEXZ.jpg

 

Baza i bezbojni

 

li0K6yQ.jpg

 

fPp427M.jpg

 

lhb5Dzx.jpg

 

 

 

Jedne u antracit mat varijanta

 

8McGV7O.jpg

 

yni0LP9.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si bio vrijedan. :)

Jel to na jednoj felgi kao stalak poslužio nitro razrjeđivač od 1L. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da si bio vrijedan. :)

Jel to na jednoj felgi kao stalak poslužio nitro razrjeđivač od 1L. :)

Da :) :)

Lakirane su sa obje strane pa sam se moral nekak snajt, to mi je prvo pri ruki bilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da bi riječ reko.

Da sam se barem ja toga sjetio a bilo je potrebe kad nisam imao stalke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možeš se malo raspitati za ove nijanse...

Titanium Gray Metalic VW
Color Code: LB7U/G3

Titanium Gray Audi (LY7P, Z6 C)
Titanium Gray Audi (LVC2 C)


ili ovako nešto...

Grau Metalic VW
Farbcode: Z49

3g0601025kz49-3p7jdm.jpg

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5