1 1
RoMario44

VW PASSAT ili JETTA 2011?

Recommended Posts

Pozdrav ekipa, auto jos nisam kupio sto duze odugovlacim vise razmisljam i premisljam se.

Kako rekoh u prethodnom postu idem u Svabiju po auto, gledam po oglasima i mislim si.

Dal je bolje uzet PASSATA ili JETTU, s obzirom da za novce pasata i s obzirom na puno km koje imaju i nisu comfortline, vec trendline obicni, mogu uzeti jettu i to sportoprema sa puno manje km i puno opremljeniju koja mi vrlo ljepo izgleda.

 

A sada kad kupujem gledam da mi za te novce auto ima sto manje km i da je bolja oprema s obzirom da je gornja granica koju mogu dati za auto tamo cca.12 000 €

 

Zanima me i Vase misljenje sta bi bilo bolje napraviti s obzirom da je sve isto VW i da je motor malte ne isti.

 

P.S.

Pokušavam stavit link ali mi ne dopušta.

Edited by RoMario44

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sjedni u jedno i u drugo i vidi sto ti vise odgovara. Ja sam u Austriju otisao po Citroen C5, vratio se s Passat Variantom b6. A platio sam ga gore 4,900€.

Share this post


Link to post
Share on other sites

vec prozvakana tema... puno km ne znaci nista, isto kao sto i malo km ne garantira da je auto pazen. ako ga je recimo vozila neka starija zena po gradu, i ako je od 60000km (uzmimo za primjer) sigurno 50000 naravljeno u prvoj ili drugoj brzini, auto je u kurcu. a ako imas auto sa 200.000 koji je vozen po autoputu ici ce bolje i trajati ce dulje.

 

tak da bez pregleda i test voznje je ovo sve beskorisno.

 

a osim toga, radi se o razlicitim klasama auta. passat je puno udobniji i luksuzniji auto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj je imao 270tis kad sam ga kupio prije god i pol. Sad je na 300tis. Osim izmjene tekucima, morao sam pumpu goriva zamjenit i to je tomod velikih popravaka. Da kucnem u drvo. Svakako provjeri broj km kod njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma razumijem sve za km al jebemu mu opet ako ima manje km, manje je vožen, manje su istrošeni ostali dijelovi auta, manje je pohabana unutrašnjost auta, auto je vjerojatno očuvaniji..ili se varam...

 

Ali gledam tu JETTU dosta mi je onako neobičan auto nema ih puno bar u mojoj Požeško slavonskoj županiji, izgleda dosta lijep autić, je da je passat luksuzniji tim više mi se čini da je i skuplji za održavat u odnosu na jettu iako su ista godišta..

 

Sad sam našao neku evo link čini mi se ok, 140 ks, 99 000 km, kraj 2011 proizvedena, iz auto kuće prave VW oglas:

 

http://vtp.audi.com/apartner/i%7Cc,DEU79731/s%7C9,BQ%7C10,BQAU%7C1010,GOG/l%7C10,1,STAT_GWPLUS,U/d%7CDEU221511885/controller.do


a usporedbe radi koliko novaca kosta ovakav passat koji nema toliku opremu ko jeeta:

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-1-6-tdi-trendline-bmt-navi-shz-pdc-alzenau/204721409.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&maxPrice=12500&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=160000&categories=Limousine&noec=1

 

ili

http://suchen.mobile.de/auto-inserat/vw-passat-1-6-tdi-trendline-bmt-navi-shz-pdc-alzenau/204721409.html?lang=de&pageNumber=1&__lp=1&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=25&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&fuels=DIESEL&minFirstRegistrationDate=2011-01-01&maxPrice=12500&ambitCountry=DE&negativeFeatures=EXPORT&maxMileage=160000&categories=Limousine&noec=1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne mora biti. Kazem ti, moj je imao 270tis kad je kupljen. U vwu provjereni servisi, mehanicar ga pogledao rekao da je sve u redu. Unutrasnjost kao nova, nikad puseno u njemu, nema znakova pohabanosti ni istrosenosti. Tapicirung citav. Jedino su ona rebarca na ventilaciji malo razbijena jer pretpostavljam da je sa necim zakacio, ali to se zamjeni i ko novo.

Odrzavanje ti je isto. Jetta je izmedju golfa i passata tj spoj jednog i drugog.

Mislim da jos uvijek ima tvornicki zamasnjak, do neki dan je imao i tvornicki akumulator. A osim pumpe, ici cu popravit cetkice kod alnasera ili di vec i to je to. Ovo sto je nikki napisao stoji. Zavisi kako i di je vozen, sa 50tis km moze bit razjeban do jaja.

 

Nisam linkove vidio. Osobno bih uzeo passata. 150tis km mi se ne cini strasno nimalo. To je oko 25-30tis godisnje. Taman fino razradjeno. Ali sjedi u oba pa ces znat najbolje.

Edited by jurajbar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije pravilo ali u vecini slucajeva bude tako.

malo kilometara vecinom bude voženo po gradu razhebani izunutra i izvana

uredi se pa onda prodaje.

veca kilometraža a budu isti kao novi to je voženo autoputem

vidio sam stare po godinu- dvije sa 300.000 to su vec ekstremi

Share this post


Link to post
Share on other sites

U tima sa 300tis u 2 godine su valjda zivjeli i radili i sve.

Jos ako je bio sluzbeno vozilo, znaci da je redovito bio servisiran. U vecini slucajeva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jedan Audi a4 talijanske tablice star godinu i koji mjesec

preko 300.000 odvrtio redovito servisiran i bez ikakvog kvara

stanje nov doslovno, jedino se malo ali malo izlizala lijeva strana sica od vozaca.

svugdje dobri auti koštaju tako da nemoj ocekivati da je netko kupio auto,

držao u garaži mazio, pazio i cekao da ga kupiš.

govorim to jer kod nas ljudi tako vecinom misle.

mala kilometraža kod auta ti su po gradu voženi lupi tamo, lupi onamo

netko nasloni vrata, pogrebe

99% su razbijani farbani sta nije ništa loše ukoliko je dobro napravljeno,

također najviše strada u gradu i unutrašnjost izađi, uđi

sa 3 vrata auto rashebeš siceve od bezbroj podizanja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

nasao sam neku jettu al mi nije jasno sto znaci nesto pise

baterije 61 ah baterije motor 2,0 ltr 103 kw TDI KAT CFFB pogreske i prije prodaje


to je navedeno u karakteristikama, sto to znaci neka greska ili kvar?

a nikad nisam gledao te novije jette i sad mi se pravo svida...cini mi se da ima obicne zarulje za razliku od pasata koji ima ksenone


sto znaci da je jeftinije bar u tom smislu odrzavat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemaju ti svi passati ksenone. Svi imaju lece, ali u neke idu halogenke u nekima su ksenoni. Oni koji imaju obje lece u faru su ksenoni, oni koji imaju samo vanjskio dio fara sa lecom su halogenke.

Ovo sa pogreskama ne znam, probaj ih u google ubacit pa vidi sta izbaci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probao sam no medutim nista google ne izbacuje.

zanima me slijedeće, jetta nije bluemotion dok pasat je pa me brine dal je onda brine kakva je razlika recimo jeta 2.0 140 ks i pasat isto toliko snage s obzirom da je pasat bluemotion

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bluemotion je koliko znam samo neki sustav pohrane energije od kocenja ili pokazivanje kad promjenit brzinu, ako sam dobro razumio na wikipediji. Vjerovatno nema nikakve razlike sto se tice toga.

Stvar je samo sta ti vise treba, passat je veci, udobniji, komforniji, i po meni da biram, jettu ne bi ni gledao. Klasa ispod je.

Imam karavana i nije mi nimalo zao sto sam ga uzeo, cura i ja imamo psa, za putovanja dusu dao koliko stvari stane, svima je udobno i ugodno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na bluemotionu su zadnja sva stupnja prijenosa drukcijeg omjera tak da je ista brzina pri manjim okretajima i imaju posebne gume sa manjim koeficijentom trenja i jos neke sitnice da je bolja aerodinamika.

Share this post


Link to post
Share on other sites

A u biti nista prespecijalno....da samo sam na pocetku zaboravio napisati da je kod mene isključena mogucnost kupnje karavana,jesu lijepi al ne idu u moj djir

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1