2 2
jopa_vr6

Nagib kotača uradi sam

Recommended Posts

Dakle ovako,zanima me jel netko pokusavao sam nastimati nagib kotaca golf 2/3 svejedno.. Problem je u tom sto mi je auto sad spusten da vise ne mogu u brodu nigdje popet se na stol/dizalicu za snimanje trapa.. Vjerujem da se moze nagib nastimat kod kuce,imam neke ideje kako al zelio bi cut vasa misljenja,molio bi damo da se suzdrzite komentara digni auto. Pa snimi trap.. Zelim da mi nagib bude ispravan kad je auto spusten.. Jel tko pokusavao sta slicno. Hvala.LP

Edited by jopa_vr6

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja znam oko pravo seljacki, uzmes spagu, stavis je na zadnji kotac i navuces do prednjeg. S tima da na oba dva kraja zadnjeg kotaca mora biti u milimetar da se dodiruje i onda vidis kako ti trazi da prednji trap otvoris ili zatvoris. A za nagib uzmes level onaj baustelski i stavis auto na ravno pa probas sa njim.

Vjerovatno ima jos puno boljih nacina, ja znam za ovo jer tako nastelam kad nesto radim prije nego odem stelati trap da mi bas ne bude toliko los, i na kraju uvijek bude skoro pa dobar...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa jel nije kod svakog majstora koji radi spur dio posla da slozi nagib po tvojoj zelji ako se radi o nekom vecem odstupanju od standardnih parametara ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moja ideja je bila uzet visak i spagu tanku zidarsku i objesit je da vjesi na necem izmad blatobrana i da pada skroz do poda,onda metrom ili sublerom izmjerit koliko ima do doljnjeg ruba felge a koliko do gornjeg ruba felge, e sad me zanima ako je doljnja mjera bubam 5cm od spage do felge dal stavit gornji dio felge isto na 5cm ili recimo 5.2 ili slicno.jer bitne su mi vozne odobime ne izgled ili neki camber.. Jel kotac stoji 100% ravno ili ipak gornji dio kotaca mora bit malo unutra to malo mislim na milimetar dva.. Hvala na pomoci i prijedlogu andrej ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Zagrebu imas radione za spur gdje se ne penje na nikakve stolove nego samo udjes u radionu ravno kako si i dosao a na zidu ispred tebe su oni infracrveni mjeraci. Probaj naci takvu radionu u blizini. Sto drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas u Pleternici isto bez stola covjek radi iz kanala sa laserskim strojem...ja sam bio kod njega i mislim da bi mogao i ti bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovo penjanje na onu dizalicu sam imao jednom i nikad vise. Meni auto nije nesto spusten ali dovoljno da pri penjanju savinem VR lip. Sto se desilo pri silasku nemoram niti spominjat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimao sam nagib na stolu dok je auto bio normalne visine i sad kad sam ga spustio nije to to,tako da cu u pon pokusat sam ako ne uspijem idem u pleternicu,neni je lip dva prsta od poda, vilice tako negdje,dizalicu nesmije ni vidjet :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad smo vec kod nagiba da upitam za zadnji kraj...jel zna neko koliko mm podloske pravi koliko stupnjeva nagiba...da ne pretjeram a nemam volje skidat i stavljat diskove i sve par puta dok ne pogodim idealno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stimao sam nagib na stolu dok je auto bio normalne visine i sad kad sam ga spustio nije to to,tako da cu u pon pokusat sam ako ne uspijem idem u pleternicu,neni je lip dva prsta od poda, vilice tako negdje,dizalicu nesmije ni vidjet :D

 

 

Kod nas imaš geometriju da se samo navezeš na kanal, odmah pored gostionu i kad si u prolazu za Zagreb nazovi pa da popijemo koju.

 

Ono što mene zanima jest zašto mi na naglo ubrzavanje auto povuče u lijevo ako ne držim volan, na geometriji je sve super. Bio na dva različita mjesta.

Svi seleni u vilicama i kugle su nove, novi krajnici, spone, nosači motora i getribe kao i ležajevi amoritzera. Nemam više šta mijenjati, vuče ulijevo samo kad krećem pod punim gasom.

Edited by Divine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jopa ako se odlucis za Pleternicu javi se prije da nabavim broj jer se kod njega treba naruciti

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Kod nas imaš geometriju da se samo navezeš na kanal, odmah pored gostionu i kad si u prolazu za Zagreb nazovi pa da popijemo koju.

 

Ono što mene zanima jest zašto mi na naglo ubrzavanje auto povuče u lijevo ako ne držim volan, na geometriji je sve super. Bio na dva različita mjesta.

Svi seleni u vilicama i kugle su nove, novi krajnici, spone, nosači motora i getribe kao i ležajevi amoritzera. Nemam više šta mijenjati, vuče ulijevo samo kad krećem pod punim gasom.

Takozvani torque steer, zbog velkog momenta diferencijal salje (ne namjerno) vecu silu na jednu stranu.

A mozda je i nesto drugo, ali ako ne vuce nikako osim pod punim gasom u nizim brzinama onda je to vjerojatno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

tako je meni bilo i na cabriu i na cvrki da vuce u stranu kad dam gas, neznam zasto ali uzasno zivcira

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

Kod nas imaš geometriju da se samo navezeš na kanal, odmah pored gostionu i kad si u prolazu za Zagreb nazovi pa da popijemo koju.

 

Ono što mene zanima jest zašto mi na naglo ubrzavanje auto povuče u lijevo ako ne držim volan, na geometriji je sve super. Bio na dva različita mjesta.

Svi seleni u vilicama i kugle su nove, novi krajnici, spone, nosači motora i getribe kao i ležajevi amoritzera. Nemam više šta mijenjati, vuče ulijevo samo kad krećem pod punim gasom.

 

 

Hvala! Dakle to bi trebalo biti normalno. Jer ne znam više što bih mijenjao, čak sam probavao i sa drugim kotačima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sebi stelao s libelom... auto mora bit na ravnome pa tek onda stelat nagib. Postoje libele s kutevima... e to je ono pravo... Prvo nagib pa onda spur. Spur otvorit 2-3mm ako je pr pogon... ak je zadnji obratno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jopa ovaj u Pleternici ti može napraviti optiku....kolko god bio auto spusten..

ako budes htjeo zvrcni me...

Share this post


Link to post
Share on other sites

jopa čemu komplikacije, odi si kod frendova u auto rettung, ja sam kad i kad tamo radio geometriju i nema nikakvog penjanja, evo ti slika i pogledaj datum i možda ti bude jasno

 

184099_1722103064292_7713598_n.jpg?oh=b9

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2