1 1
yelman

Golf 3 1.9 TD 55kW velika potrošnja goriva

Recommended Posts

Poštovanje!

Na navedenom autu mi se u zadnje vrime poprilično povećala potrošnja goriva. Imam auto 5 godina i uvik mi je prosječna potrošnja po gradu (Split) bila malo preko 6 litara, znači u rasponu od 6 pa do 6,7. Prije neka tri tjedna sam primjetia da se potrošnja počela povećavati, od tada sam ga vozia-točia do vrha 3 puta , prvo mjerenje prosjek 7.8 na pređenih 220tinjak km, drugo mjerenje prosjek 8,6 na pređenih 170 km, mjerenje jučer prosjek 9.9 na pređenih 380 km, sve gradska vožnja, ali puno i previše za ovaj motor jer ga dugo vozim i znam ga kako radi, a vozim ga normalnim tempom, kao i prije, bez ikakvog ubijanja...

Gorivo nigdi vani ne curi, ne kapi, na diznama sve suho. Koji su mogući razlozi za ovu potrošnju koja očito ne namjerava prestati rasti (do kad?!) ?

 

Unaprid hvala ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda termostat? Ali bez pregleda ti nece nitko moc tocno sa sigurnoscu rec. Jel auto ide slabije ili jednako, jel mu duze treba da dosegne radnu temperaturu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mozda termostat? Ali bez pregleda ti nece nitko moc tocno sa sigurnoscu rec. Jel auto ide slabije ili jednako, jel mu duze treba da dosegne radnu temperaturu?

diže temperaturu normalno i drži je na 90 ko po špagu, mijenjaj je termostat prošle godine, sta se toga tiče radi kako triba. Auto ide možda malo slabije, ništa ekstremno, ali u prve dvi brzine primjetim da je malo tromiji nego inače... ništa strašno, ponavljam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da nema MAF, nije tdi nego td... Turbina tiha, ne troi ulje ni ona ni motor, auto radi skroz mirno kad je ugrijan, hladan je neto bučniji i pri hladnom paljenju izbaci bijeli dim prve 3, 4 sekunde i dalje nita, u vožnji ne dimi nikako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Baci oko na filter zraka. On ako je zaštopan/mokar auto počne nenormalno trošit.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Provjerit fazu, pumpu goriva.

Pumpom goriva otvaras i zatvaras gorivo mozda se rastelala, crkla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sama se nemoze rastelat osim ako je netko prije cackao pa nije napravio posao kako treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pumpa je bila kod Matasa u Hrvacama na kompletnoj reputaciji prije par mjeseci, bilo je sve okej s potrosnjom nakon toga... Filter je okej, do njega isto nije...

Edited by yelman

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da on nije na samrti ha?

Mislis na motor? nije, ima 230 000 i ne troši ulje, ne dimi u vožnji, tehnički eko test prolazi bez "podmazivanja tehničara", radi tiho, mirno i pravilno... motor je stvarno dobar, muči ga nešto specifičnije od samrti :-)

To oni Matas stari ili radi i oni mladji lik?

stari Matas mi je radia pumpu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja TD 5 godina i imao sam i ja takav problem, i prije i poslje reparacije pumpe. Ispočetka je trošio 5,5 litara normalne vožnje (160k km), kasnije je po gadu trošio i 8,5 litara (270k km) :) Tražio sam sve uzroke, obišao hrpu mehaničara, nitko mi nije mogao dati dobar savjet. Čak je i pumpa reparirana, turbina pregledana, sve ok, ali on troši. Riješio sam problem tako da sam ga prodao ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam ja TD 5 godina i imao sam i ja takav problem, i prije i poslje reparacije pumpe. Ispočetka je trošio 5,5 litara normalne vožnje (160k km), kasnije je po gadu trošio i 8,5 litara (270k km) :) Tražio sam sve uzroke, obišao hrpu mehaničara, nitko mi nije mogao dati dobar savjet. Čak je i pumpa reparirana, turbina pregledana, sve ok, ali on troši. Riješio sam problem tako da sam ga prodao ;)

jako optimistično zvuči :-P

Share this post


Link to post
Share on other sites

To oni Matas stari ili radi i oni mladji lik?

ja sam mladji lik a stariji mi je padre :)))

Mislis na motor? nije, ima 230 000 i ne troši ulje, ne dimi u vožnji, tehnički eko test prolazi bez "podmazivanja tehničara", radi tiho, mirno i pravilno... motor je stvarno dobar, muči ga nešto specifičnije od samrti :-)

stari Matas mi je radia pumpu

pozdrav...

kad se pumpa reparira ona ide na ispitni stroj na podesavanja,tako da bez obzira jel ikad itko čačka po njoj onda odlazi iz servisa kao iz tvornice,sa tvornickim parametrima goriva i auto mora trosit normalno.e sada koliko je nromalna potrosnja za taj motor neznam...kako kazes nakon reparacije je trosia ok,znaci engdi ej drugo problem.a da ona ima veliku kolicinu ima bi i crnog gustog dima..nebi bilo lose provjerit i dizne

bijeli/plavi dim na prvo paljenje je isto tako znak da je auto van faze,tocnije u malo kasnijem paljenju,ili neki od grijaca ne radi. ali to nebi smilo utjecat na potrosnju( grijaci)

 

jel uvik livas na istoj benzinskoj? jer na potrosnju utjece i kvaliteta goriva

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

pitanje za Mexxa... koliko dodje reparacija za 1.9 td?... i sto se sve postize time?...

Edited by T.Valjak

Share this post


Link to post
Share on other sites

od 100€ do 1300kn ovisno o tom sta nademo u njoj potroseno i isto tako ovisno o tome jel mi skidamo/stavljamo

 

pumpa se reparira ako pusta naftu, ako vuce zrak na nju, ako auto stvara ikakav problem vezano uz nju ,ostaje gas npr ili ne regulira fazu.isto tako ako je rastelana ili kada odu ležaji na njoj onda remen ne ide ravno vise nego bjezi prema plastici zupcastog remena ,kod nekih se pocme i kidat remen.

 

99% ljudi ju reparira kad propiša naftu,a opet ima ljudi koji nemaju nijedan navedeni problem pa zele da se uredi jer nije radena.

na klasicnoj reparaciji idu novi lezaji pogonske osovine,njihova obrada na tvornicku tolerancu,garnitura svih brtvila(semering ukljucen), poliranje i ultrazcuvno ciscenje svih vitalnih dijelova, mjenjanje ležaja(čaura) osovine gasa i podesavanje kolicne goriva i regulacije faze

Edited by Mexx

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam mladji lik a stariji mi je padre :)))

pozdrav...

kad se pumpa reparira ona ide na ispitni stroj na podesavanja,tako da bez obzira jel ikad itko čačka po njoj onda odlazi iz servisa kao iz tvornice,sa tvornickim parametrima goriva i auto mora trosit normalno.e sada koliko je nromalna potrosnja za taj motor neznam...kako kazes nakon reparacije je trosia ok,znaci engdi ej drugo problem.a da ona ima veliku kolicinu ima bi i crnog gustog dima..nebi bilo lose provjerit i dizne

bijeli/plavi dim na prvo paljenje je isto tako znak da je auto van faze,tocnije u malo kasnijem paljenju,ili neki od grijaca ne radi. ali to nebi smilo utjecat na potrosnju( grijaci)

 

jel uvik livas na istoj benzinskoj? jer na potrosnju utjece i kvaliteta goriva

 

Livam uvik na ini u ST, al svejedno ne bi kvaliteta goriva tribala pravit razliku od 50ak% u potrošnji... Grijači nisu jer su dva bila otišla oko Božića, teže je palia, nakon izmjene pali na zub, ali dimi svjetli dim na hladno paljenje prvih par sekundi... Crnog dima nema nikad... Kažem, šansa da je do pumpe je nikakva jer je prije koji misec bila u vas na kompletnoj reparaciji, sve je prominjeno i nakon toga je radia ko sat... ovaj tjedan će ić na veliki servis, ako se pokaže da nije do faze ide na pregled dizni...

 

Današnje mjerenje - 45 litara goriva na 610 km, kombinirana vožnja, dakle 7.4, za kombiniranu svejedno više nego ikad u prošlih 5 godina otkad ga imam... prije tjedan dana je trošia 9.9 u prosjeku na 380 km čistog grada...

 

Još neki potencijalni uzrok ako znaš? :-)

Edited by yelman

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da javim, Golf je bio na kompletnom velikom servisu, minjenjani su svi filteri, svo remenje, natezač, semerinzi, brtve i nakon toga potrošnja se vratila u normalu, oko 6,5 po gradu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1