2 2
tibor987

Koje gume ?

Recommended Posts

Mislio sam da se rade minimum u 17 diemenziji, jer tako viđeh na tyrereviews.co.uk.

 

Ali ih nema ni u 205/55 16,ni u 215/55 16, ali su zato u 225/50 16. Dobre će biti da se montiraju na 7.5J ET35 felnu.

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde narode malo pomoci treba se uzet ljetne gume nove medutim neznam koje a razlog sto neznam su dimenzije i izbor

dakle u dimenziji koja mi treba 215/40/r16 nema bas neki izbor vise manje sve nesto kinesko a to ne zelim a od onog sta ima za izbor sam nekako izdvojio ove

 

falken ziex ze914

kumho ecsta hs51

vredestein ultrac satin

nexen n fera su1

 

eto ako neko ima uskustva ili preoporuke za navedene ili koje druge gume u toj dimenziji(i da zna di ih se moze nac) slobodno recite i da napomenem auto je golf 3

isprike ako je kriva tema

Edited by Bruce_2005

Share this post


Link to post
Share on other sites

bog ekipa,

na koliko bara pumpate svoje gume?

jucer sam za tourana uzeo 225 45 r17 gy f1 ass3 i vulkanizer ih je napumpao na 2.5 ali evo jutros se pojavilo upozorenje da provjerim tlak u gumama.

 

na poklopcu rezervoara pise 2.8 al ne znam da li je to samo za 16ke zimske ili?

da li je 2.8 puno ili je ok ostaviti ih na 2.5 i kako iskljuciti upozorenje onda (drzim onaj set za tlak ili)?

 

hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ako ti je javio senzor da je pao tlak, da li je stvarno pao? Si provjerio da ti ne pusta? Tek ako si siguran da ne pusta mozemo raspravljati koji tlak treba biti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Možda je koji ventil malo zaštekao, pa lagano pušta. Jučer sam isto stavio ljetni set gore i lik mi je napumpao prednje na 2.5, a zadnje na 2.8. Na poklopcu pise 2.8 za sve ili zadnje na 3.2 ako je auto pun.
Nisam ni sam pametan na kolko da ih napumpam, dal onako kako piše na poklopcu, da li malo manje ili mozda cak malo više.
Na kolko ih pumpate vi vlasnici Passata na dimenzijama od 17 cola? Pitam jer je vjerojatno masa auta slična kao i na touranu.

Edited by Petar_Kc

Share this post


Link to post
Share on other sites

provjerio,gume su bile na 2.5-2.6

otisao do vulkanizera,napumpali na 2.8 prema naljepnici i resetirao/setirao pa cemo vidjeti (nisam siguran na koliko ih je prijasnji vlasnik drzao pa cemo vidjeti)

ono sto me cudi je da se senzor javio 12h poslije al ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde narode malo pomoci treba se uzet ljetne gume nove medutim neznam koje a razlog sto neznam su dimenzije i izbor

dakle u dimenziji koja mi treba 215/40/r16 nema bas neki izbor vise manje sve nesto kinesko a to ne zelim a od onog sta ima za izbor sam nekako izdvojio ove

 

falken ziex ze914

kumho ecsta hs51

vredestein ultrac satin

nexen n fera su1

 

eto ako neko ima uskustva ili preoporuke za navedene ili koje druge gume u toj dimenziji(i da zna di ih se moze nac) slobodno recite i da napomenem auto je golf 3

isprike ako je kriva tema

evo ponovljeno posto vidim da u temi ima i offtopica na koje se dobije odg a ja svoj jos nisam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo Falken ili Kumho. Ove druge dvije bih ja zaobišao.

A Falken i Kumho su dosta dobri i dosta slični po testovima. Možda bi ovdje prevagalo na Falken, jer mi je dizajn gume ljepši.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

ajde narode malo pomoci treba se uzet ljetne gume nove medutim neznam koje a razlog sto neznam su dimenzije i izbor

dakle u dimenziji koja mi treba 215/40/r16 nema bas neki izbor vise manje sve nesto kinesko a to ne zelim a od onog sta ima za izbor sam nekako izdvojio ove

 

falken ziex ze914

kumho ecsta hs51

vredestein ultrac satin

nexen n fera su1

 

eto ako neko ima uskustva ili preoporuke za navedene ili koje druge gume u toj dimenziji(i da zna di ih se moze nac) slobodno recite i da napomenem auto je golf 3

isprike ako je kriva tema

Vredestein je inace odlicna marka i od ovih bi bio moj prvi izbor...

 

Samo ne znam zasto takva dimenzija na taj auto?

 

Zasto ne 195/45/16 ili 205/45/16?

 

Koliko je siroka felga?

 

 

Samo Falken ili Kumho. Ove druge dvije bih ja zaobiao.

A Falken i Kumho su dosta dobri i dosta slični po testovima. Možda bi ovdje prevagalo na Falken, jer mi je dizajn gume ljepi.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Zasto nebi Vredestein? Edited by Mouse-RI

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam isto cuo samo pohvale za vredeatein

 

Poslano sa mog FRD-L09 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ljudi koji ne znaju je svrstavaju medju kineze...

 

Europska guma sa tradicijom od pocetka autmobilizma, preko 100 godina proizvodnje, odlicne gume vec duzi niz godina, ali je nisam bas vidjeo na Hrvatskom trzistu, ali uvijek ih je bilo u Italiji za kupiti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Holandska(Nizozemska) firma koju je kupila Indija.

Nisam rekao da je loša guma, ali i nije nešto posebno predobra. Neki prosjek.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iz iskustva govorim.Ultrac vorti imam i guma je top. prije sam ima pilot sport 3 dunlop rt goodyear assy2 i vredestein je za klasu bolja guma od svih ovih navedenih po svim uvjetima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vredestein je inace odlicna marka i od ovih bi bio moj prvi izbor...

 

Samo ne znam zasto takva dimenzija na taj auto?

 

Zasto ne 195/45/16 ili 205/45/16?

 

Koliko je siroka felga?

 

 

Zasto nebi Vredestein?

dimenzija je u prometnoj i na poklopcu goriva znaci mislim da je original iako je neobicna felge su 7Jx16 bbs 722

po ovom sta se govori u raspravi cini mi se da su i kumho i vredestein i falken tu negdje a i gledam po cjeni su slicne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam felne 7.5Jx16 ET35. Trenutno imam sve 4 gume 215/55 16. Planiram uzeti dvije nove gume. Po katalogu sam vidio da je fabrički na tu felnu išla guma 225/50 16.

Razmišljam da li uzeti 225/50 ili 215/55. Slične su sa cijenom. Problem kod 215/55 je to što km sat laže skoro 5 km/h.

Golf 4 TDI je u pitanju. Fabrički trap sa fabričkim sportskim oprugama bez ikakvih modifikacija.

 

Ako je ko vozio na takvoj felni i 225/50 gumi, nek šalje slike. Da vidim na što liči.

68c48b2acec5a661e7674fe32ed3014b.jpg

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by mur3633

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja osobno ne bi uopce razmisljao i isao bi na tvornicki 225/50

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i bilo. Kupljene Barum Bravuris 3HM. Nekako mi se nisu uzimale Continental CPC6 koja košta 125€ po komadu.

Nevjerovatno je kako je rijetka ova 225/50 16 dimenzija, jedva sam dvije uspio naći i to DOT 2116. Dali su mi neki popust, pa sam je platio 79€ po komadu. Neka pređu 20 000km, ja sam prezadovoljan. ae02db973bb85f3f0d40256783c40c84.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni su se javili decki iz tomketa. Javili da je dot guma koji je stigao na skladiste 1418 i da li zelim da mi ih isporuce. Za sad sve super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako je i bilo. Kupljene Barum Bravuris 3HM. Nekako mi se nisu uzimale Continental CPC6 koja kota 125 po komadu.

Nevjerovatno je kako je rijetka ova 225/50 16 dimenzija, jedva sam dvije uspio naći i to DOT 2116. Dali su mi neki popust, pa sam je platio 79 po komadu. Neka pređu 20 000km, ja sam prezadovoljan. ae02db973bb85f3f0d40256783c40c84.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Sta si ti sad napravio?

 

Naprijed imas 225/50/16 a iza 215/55/16?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tako za sad. Ubrzo će još dvije 225/50 da stignu, pa da se to kompletira.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2