2 2
limp19

xenon farovi golf 5

Recommended Posts

sve oem? nisi bi xenon spajao? samo adapter i plug and play? bas su mocni

Da sve oem, ne jos, cini mi se da je i bez daptera plug and play.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li probati da ne kupujem adapter bzv? I sta si kodirao u vcds?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Može li probati da ne kupujem adapter bzv? I sta si kodirao u vcds?

U vdcs sam ukljucio xenon without shutters, tokom da cu probat bez adaptera spojit (trebalo bi radit predpostavljam).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Upravo probao spojit bez adaptera i konektor nezeli da sjedne na mjesto do kraja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ok znaci ne ide bez adaptera

Dalo bi se nesto i bez adaptera nesto iskemijat jer koliko vidim da su konektori jako slicni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Normalno da nejde bez adaptera, jel da ide nebi ih trebalo. Halogeni farovi imaju konektor sa 10 pinova a xenon sa 12 tako da nejde bez adaptera ili se kupe konektori sa auta koji je imao xenon pa se prepina. Ja sam kupio adaptere jel je najjednostavnije. tako da znam o cemu pricam jel sam stavljao xenon farove spojio bixenon i sve radio sam.

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa!

Ispricavam se ako je negdje odgovoreno,ali proveo sam sate citanja i to ne samo na ovome forumu,od silnih informacija mozak mi je zbunjoza,a oci kao u vampira.Pa da ne otvaram novu temu,podizem ovu.Ujedno molim moderatore da prebace moj upit negdje drugo ako to smatraju potrebnim.

 

Kupio sam oem xenon farove za golf 5 sa balastima,sijalicama,adapterima i propaljivacima. Imam perace farova i highline bordnetz. Mislio sam kako sam na sigurnoj strani,jer sve je oem i nema greske.

Razgovarajuci sa frendom iz grada koji je to vec odradio na svom autu saznajem da su mu na tehnickom pregledu htjeli raditi atest. Nije problem ni to,nego izmedju ostalog sta su mu nabrajali,spomenuo je i senzor nivelacije koji ja nemam. On je svoj problem rijesio sa "evo na kavu". Ja bih to ipak odradio kako spada,jer tehnicki je svake godine,pa mi "malo na kavu" nema smisla,ali nemam pojma sta sve tocno jos trebam .

 

Ako ima netko saznanje i malo raspolozenja da mi napise-pomogne.

Edited by dakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bez autonivelacije nisi legalan (tu su me neki i prije napadali kad sam o tome pricao da sto ja sad pametujem a evo ga sad). Ako slozis i autonivelaciju onda ne znam kako bi te rusili jer cisto sumnjam da imaju popis opreme koji se ugradjivao u tvoj model a svi djelovi su ti homologirani vec tvornicki.

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 hours ago, projektilski said:

Bez autonivelacije nisi legalan (tu su me neki i prije napadali kad sam o tome pricao da sto ja sad pametujem a evo ga sad). Ako slozis i autonivelaciju onda ne znam kako bi te rusili jer cisto sumnjam da imaju popis opreme koji se ugradjivao u tvoj model a svi djelovi su ti homologirani vec tvornicki.

Slozit cu sve po ps-u. Moram priznati da i meni ide na zivce sto hoce praviti problem,nije mi do 250Kn(atest),ali kad je vec sve orginal i tvornicki ugradjivano,ne vidim svrhu,osim treniranja strogoce i profita. To mi je prvo palo napamet,zacudio bih se,ako imaju mogucnost provjeriti kakav je bio stock. Nadalje,zar nije moguce da to netko sve kupi i odradi u ovlastenom. Pa zar i tada opet atest. Al eto puno je toga nelogicnog,pa me nista ne cudi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 hours ago, Pope said:

https://shop.ahw-shop.de/vw-teile/golf-5-1k/elektrik-lichtanlage?p=1&o=4

Baš sam sada na ovoj stranici bio pa sam našao šta tebi treba. Listaj stranicu pa ćeš na sredini naići na senzore autonivelacije ili po njihovom niveausensor. To su original dijelovi i pun k su skupi, a sada dali ima kakvih aftermarket to ne znam.

Hvala kolega. Nego i dalje mi je problem,jer ne znam tocno koji uzeti i kako kuzim postoje 2,jedan nazad,drugi naprijed. Nadalje ne znam trbam li i odakle vuci kablove-struju,te ako ih ima kupiti,koji tocno. Narimjer prilikom promjene na Mf volan mora se dobro paziti koji ces modul uzeti,inace corak. Dakle oem brojevi bi mi jako pomogli.

 

Nisam naveo da se radi o 2.0 tdi,sišao sa trake 31.08 2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ekipa ima li netko da moze reci nesto konkretnije na gore postavljena pitanja!? 

Ako nista prijedlog u kojoj rubrici da postavim novu temu,pa mozda netko prije procita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dizem temu iz mrtvih. Da li Golf 5 koji imaju tvornicki xenon imaju samo kratko xenon ili su kao i na Passatu bi-xenon? Ili mozda postoje obje opcije?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dizem temu iz mrtvih. Da li Golf 5 koji imaju tvornicki xenon imaju samo kratko xenon ili su kao i na Passatu bi-xenon? Ili mozda postoje obje opcije?
Imaju obe verzije noviji svi bi xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites
Meni se cini da su samo bi xenon ako su OEM odnosno tvornicki.
Imaju i xenon samo, na oem hella farovima a imaju i na hella xenon look isto samo xenon svi se mogu lako zamjeniti sa bixenonom. Sto te zanima? Mijenjas sebi lece ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam po Etki ali ne mogu se snaci. 

Nasao sam ovo

https://www.my-gti.com/2850/volkswagen-golf-mark-v-headlights-halogen-and-xenon

Tu su samo bi-xenon farovi navedeni i naravno taj xenon look ali to nije to pa me ne zanima. Ne navodi se samo xenon far.

A i ovdje tvrde da su svi golf 5 oem xenoni bi-xenon

https://uk-mkivs.net/topic/51919-how-do-i-tell-if-a-mk5-has-bi-xenon-headlights/

I svugdje gdje trazim nisam vidio da postoji OEM xenon a da nije bi-xenon. 

Zanima me zato jer gledam neke Golf 5 2.0 tdi kao sekundarni auto a zelim ih sa tvornickim bi xenonom (autonivelacija, peraci farova, komplet) a ne nakadno ugradjivano.

Ne znam kako prepoznati farove pa se eto eduricam. Da li su xenon i bi-xenon farovi izvana istog izgleda?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
Gledam po Etki ali ne mogu se snaci. 
Nasao sam ovo
https://www.my-gti.com/2850/volkswagen-golf-mark-v-headlights-halogen-and-xenon
I svugdje gdje trazim nisam vidio da postoji OEM xenon a da nije bi-xenon. 
Zanima me zato jer gledam neke Golf 5 2.0 tdi kao sekundarni auto a zelim ih sa tvornickim bi xenonom (autonivelacija, peraci farova, komplet) a ne nakadno ugradjivano.
Ne znam kako prepoznati farove pa se eto eduricam. Da li su xenon i bi-xenon farovi izvana istog izgleda?
Jesu sve isto dok ne blicnes nes znat iste lece isto sve samo je u bixenon klapna ona sa motorom na leci i tjt. Svi noviji imaju bi xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da li se moze stari tip zamjeniti novim i da uz malo kodiranja radi bi-xenon? Ili zahtjeva jos kakve dodatne preinake?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Da li se moze stari tip zamjeniti novim i da uz malo kodiranja radi bi-xenon? Ili zahtjeva jos kakve dodatne preinake?
Moze bez problema javi se na pm pa ti objasnim sta kako i di da ih uzmes ja sam sebi oem lece zamijenio imas par solucija tako da bez problema rijesis da imas bi xenon, al svakko ocekuj k... Od vidljivosti sa oem lecama ja sam preko ruku prebacio bar 15 pari xenona i svima su sjenila leca bila skoro cijela crna pa i na mojim uzeo nove sa boljim cut off-om nove zarulje i gas. Bi xenon sa svim novim i led na duga kad se po noci upale bude doslovno dan ispred auta. Bas sam sad padji Anti Peki narucio iste lece za a4 b7 sutra mijenjamo, dosta bmw i merc imaju iste tako da su lako dobavljive.

5029de38e647589bd219aa2058081f3c.jpg2cc1d61715c1de476b2afa75e8ebb75f.jpg

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dakle ako uzmem Golf 5 sa tvornickim xenonom upgrade na bi-xenon je moguc. Hvala!

I jos jedna stvar, ako je auto sa tvornickim xenonima, onda mora imati autonivelaciju i perace farova?

Gledam jedan, cini mi se ok, no covjek kaze da nema perace farova ali da nema ni kotacic za podesavanje visine farova sto ukazuje da ima autonivelaciju

 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve OEM lampe na GTIu koji je doso iz tvornice sa xenonom je bi xenon 

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2