2 2
limp19

xenon farovi golf 5

Recommended Posts

Jel moze neko da mi kaze sta je potrebno da bi montirao oem xenon farove na golf 5 trendline? Oni su valjda sa d2s sijalicom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

D2s je sijalica.. Ja sam ih naknadno montirao, ali neznam ti rec dal je sta brikano po zicama jer nisam gledao.. Nemam ni perace ni nivelaciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod nas u bih perace i nivelaciju i ne gledaju tako da mi to nije bitno... negdje sam nacuo da treba drugi konektor i u vag comu cekirati opciju xenon

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam instalaciju od lampi i ne vidim da je igdje rezano nesto i spajano.. Ja sam u vag-comu samo aktivirao da se svijetla pale na kontakt kljuca i ch/lh.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znaci kod tebe samo je bilo plug&play? Na faru je org balast i sijalica?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja se ovaj tjedan spremam na ugranju, kupio sam oem farove i adapter 10 na 12pinski koji ima jos jednu zicu koja se spaja na cecm za bixenon, zasad mislim spojit bez bixenona a drugi mjesec kupit senzore za nivelaciju pa se igrat sa tim i spojit bixenon.

Jos ti treba vcds za upalit opciju xenon da ti nejavlja gresku i treba provjerit koji cecm ima jer ako nemas highline onda nemozes spojit bixenon.

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako ne zelim bixenon onda moze i ovaj obicni konektor koji mi je sad na farovima? svakako nemam nista highline :)

u tom slucaju kako bi mi radilo dugo svjetlo na odvojenoj h1 sijalici jel?

Share this post


Link to post
Share on other sites

a ako ne zelim bixenon onda moze i ovaj obicni konektor koji mi je sad na farovima? svakako nemam nista highline :)

u tom slucaju kako bi mi radilo dugo svjetlo na odvojenoj h1 sijalici jel?

Na xenon farova je 12pinski a na obicnim je 10pinski tako da mislim da nije kompatilno bez ovog adaptera.

Da dugo svjetlo bi ti radilo normalnoj sijalici (mislim da je h7 ne h1 ispravite me ako grijesim) samo na vcds treba ukljucit xenon without shutter opciju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro taj konektror je za bixenon opciju jel tako? ako zelim samo na kratkom xenon onda moze i moj konekor da posluzi samo bi dugo imao kao i dosad na odvojenoj sijalici?

Share this post


Link to post
Share on other sites

dobro taj konektror je za bixenon opciju jel tako? ako zelim samo na kratkom xenon onda moze i moj konekor da posluzi samo bi dugo imao kao i dosad na odvojenoj sijalici?

Mislim da bi trebalo raditi i sa obicnim konektorom, ali u to nisam siguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je xenon glupost ako nemaš leća... Dakako bolje se vidi kada priđeš s običnih na xennon.ali mi estetski ružno ako nemaš leća

Share this post


Link to post
Share on other sites

Po meni je xenon glupost ako nema leća... Dakako bolje se vidi kada priđe s običnih na xennon.ali mi estetski ružno ako nema leća

Procitaj od pocetka pa ces razumjet da zeli stavit oem cenon na auto a ne neku glupost..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Čitao sam ja dobro cijeli post. Ali riječ xenon ne čini leća i ostale stvari. Ako staviš samo xenon žarulju po meni selo tuning. Ako mislis staviti kako se spada da bude sve orginal onda podržavam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Markotdi procitaj opet, zelim oem farove sa xenonom ma trendline golf.

lima ti imas fabricke farove i balaste i sijalice sve oem? Imas li slika sa upaljenim i kratkim i dugim da vidim kako izgleda moze i na pm... I pase konektor bez prepravki. Jer bi xenon meme i ne interesuje posto nemam taj highline modul

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da imam sve tvornicko, mogu poslikat kasnije ili sutra pa stavim tu sliku..

Share this post


Link to post
Share on other sites

zna li neko cijenu oem balasta za takve farove? sta jos je potrebno da radi osim balasta i sijalice?

Share this post


Link to post
Share on other sites

500kn minimalno za balast.

A treba ti dva balasta, i 2 startera koji dodu na d2s zarulju. Uglavnom gole farove bez iceg se ne isplati kupovat. Za ukljucit opciju xenona mislim da ima svaki.

Edited by Leic

Share this post


Link to post
Share on other sites

ok hvala na odgovorima, onda cekamo bolju ponudu, jer se sve iz orginala ne isplati kupovati definitivno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cca 300 se moglo nac kompletni oem farovi. Ili kupis xenon look i bubnes kit. Al opet te kosta isto jedino ti netrebaju adapteri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ali ne znam koji aftermarket kit canbus da stavim da ne rikne motoric brisaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

E to neznam. A naravno da je oem sigurnije i kvalitetnije, a i jebeno svijetli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam upravo jutros montirao svoje farove i iskodirao preko vcds za sad bez greske sve radi.

 

20150323_101318%20Medium_zpsib5aacyc.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

sve oem? nisi bi xenon spajao? samo adapter i plug and play? bas su mocni

Share this post


Link to post
Share on other sites
2 2