8 8
RoMario44

Karte RH za RNS 315

Recommended Posts

M3 tebi sad sve radi super? Karta hrvatske je ba u novom stanju,jesi probao?

Ba me zanima to će moj imenjak na ovo reći on je inače stručnjak za rnsove i ostale iz familije R

Share this post


Link to post
Share on other sites

M3 tebi sad sve radi super? Karta hrvatske je ba u novom stanju,jesi probao?

Ba me zanima to će moj imenjak na ovo reći on je inače stručnjak za rnsove i ostale iz familije R

Vozim se 4 dana s mapama, navigiram se tamo gdje znam doc, za sad apsolutno nikakvih problema sve radi kak treba.

 

6f2b97ae594ebcbefe0d123e5690792f.jpg

db9695e5cad2e3b026de71696977bd50.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

odradio sam i ja kod sebe na RNS310 prema slicnim uputama kao ove sto je dao -m3 power-.

mora samo biti samsungova evo sd kartica. pokusao sam koristiti druge, ali ne ide.

 

sada je v8 verzija karte u autu. sve su ulice tu i njihovi nazivi, ali nema kucnih brojeva.

uredno prikazuje i ceste i nazive mjesta po bosni.

na istoj kartici su i mp3-ice po folderima.

 

evo copy/paste uputa prema kojima sam ja radio:

 

_________________________________________

Ovo radi samo na microSDHC_SDXC karticama:
Samsung EVO 32/64 Gb,
Samsung EVO PLUS 32/64 Gb,
Samsung PRO 32/64 Gb,
Samsung PRO PLUS 32/64 Gb,

- kartica mora biti formatirana u FAT32 modu

- kreirati "cryptnav" folder i u njega ubaciti karte

1. pokrenuti Linux (Ubuntu) na racunalu sa integriranim SD card citacem.

2. otvoriti file manager i kopirati datoteku "mmc" i "mmc32" na desktop unutar Ubuntu-a.
ako se radi o 64bit-nom linuxu koristiti "mmc", a ako se radi o 32bit-nom linuxu
koristiti "mmc32".

3. pokrenuti "TERMINAL"
u gornjem lijevom kutu Ubuntu-a stisnuti ikonu "search", ukucati "terminal" i stisnuti na ikonu.

4. omoguciti administratorske ovlasti komandom:
sudo -s

5. ukucati rutu do "mmc" komandom:
cd /home/ubuntu/Desktop

6. dati ovlast za izvrsenje aplikacije "mmc" komandom:
chmod +x mmc

7. promijeniti CID kartice za "Eastern_Europe" komandom:
./mmc prog_cid /dev/mmcblk0 0941504146205344021349037f00fa00

ili za "Western_Europe" komandom:
./mmc prog_cid /dev/mmcblk0 0941504146205344021383518c010100

ako je sve bilo OK terminal mora izbaciti poruku:
"Success! Remove and reinsert SD card to check new CID."

8. izvaditi i ponovno ubaciti karticu

9. provjera da li je promijenjen CID se dobije komandom:
cat /sys/block/mmcblk0/device/cid


UZIVAJTE U NOVIM KARTAMA! :)


NAPOMENE:

- komande se unose tocno kako i pisu, bitni su razmaci tamo gdje postoje

- SD card BUS lokacija mora biti mmc0: 0001
ovo provjeriti komandom:
ls -l /sys/block | grep mmc

- komandom "df" se provjerava koja je SD kartica u pitanju, u mom slucaju
rezultat te komande je glasio:
/dev/mmcblk0p1

- kod komadne promijene CID-a koristi se samo "mmcblk0", bez ostatka ("p1")

Share this post


Link to post
Share on other sites

odradio sam i ja kod sebe na RNS310 prema slicnim uputama kao ove sto je dao -m3 power-.

mora samo biti samsungova evo sd kartica. pokusao sam koristiti druge, ali ne ide.

 

sada je v8 verzija karte u autu. sve su ulice tu i njihovi nazivi, ali nema kucnih brojeva.

uredno prikazuje i ceste i nazive mjesta po bosni.

na istoj kartici su i mp3-ice po folderima.

 

To sto nemas kucnih brojeva mi smrdi da je file koji si skinuo/stavio na karticu u banani. Meni rade brojevi kucni.

 

Edit:

Sad se sjetio tko ce probavat ako ce. Nemojte sd samsung evo plus kupovat na ebayu. Zato kaj tamo ima tona fake robe na kojoj necete moc CID promjenit. Kupite je kod nas u ducanu. Nasao sam 32gb micro sd sa adapterom za 120kn na mall.hr

Edited by m3 power

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dva pitanja.

 

Dal netko hoće sa mnom uzet sa njuskala popola tu karticu?

 

I dal to kad sam radi mogu odraditi na laptopu u windowsu vidim da se spominje neki Linux no medutim to mi nije najjasnije.

 

P.s možda bi se i ja okuao al me strah da ne sjebem uredaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imam dva pitanja.

 

Dal netko hoće sa mnom uzet sa njuskala popola tu karticu?

 

I dal to kad sam radi mogu odraditi na laptopu u windowsu vidim da se spominje neki Linux no medutim to mi nije najjasnije.

 

P.s možda bi se i ja okuao al me strah da ne sjebem uredaj

Nemre se to samo u winu. Jer u win nemres promjenit CID kartice sto je kljuc price. Nemoj kupovat sd na njuskalu jer opet ne znas da li si kupio original. Po meni se sd treba kupit u ducanu. Jednom kada to napravis i potpises preko RNS-a karticu ta kartica je samo za to vozilo i nemres je selit. Da bi je preselio moras je formatirat u uredjajima koje boli patka sta je na kartici i kako je podpisana. Ima popis uredjaja tj. mobitela na linku kojeg sam stavio ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

odradio sam i ja kod sebe na RNS310 prema slicnim uputama kao ove sto je dao -m3 power-.

mora samo biti samsungova evo sd kartica. pokusao sam koristiti druge, ali ne ide.

 

cek, od kad se moze na rns310 nesto kopirati? nije to rns315 ili 510 sa internom memorijom ili hdd/ssd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio karticu preko njuškala, tada kada sam kupovao bilo je za 600kn i bio je oglas za 400kn, kupio sam tu za 400kn od nekog tipa iz Dugog sela. Nisam trebao vracat karticu jer vrijedi samo za moj radio. Do sada sve super funkcionira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

-m3 power- i meni su karte cudne bile kada sam ih ubacio u auto jer u popisu zemalja nemam HR, BIH, nego neke gore sjevernije istocne zemlje meni nebitne.

vjerujem kako je netko mozda izbacio ono sto mu nije bilo bitno, a ja sam na gsm.underground uspio naci samo tu verziju karata.

volio bih kada bi se mogla nabaviti detaljnija karta.

osim ove postoje i karte zapadne europe, ali to zahtjeva jos jednu karticu tako da se drzim ovih istocnih po kojima se uglavnom vozam, a garmin je u pretincu

kao backup solucija.

 

ovu samsung-ovu karticu s kojom sam isprobavao sam kupio bas preko ebay-a, ali iz francuske. cifra bila oko 70-80kn za 32gb. bio sam skroz skeptican dok

nije stigla i dok ju nisam ubacio u laptop, ali kad je soft potvrdio autenticnost odahnuo sam. :)

 

-rs g60- rns310 nema internu memoriju nego mozes ubaciti bilo koju sd karticu i ako imas karte na cd/dvd prekopiras ih na tu sd karticu ili ubacis sd karticu sa

vec gotovim kartama odakle ih navigacija cupa.

 

do tada nikada nisam koristio ubuntu tako da si svako moze ovo sloziti ako ima malo volje i strpljenja.

 

meni najblesavija stvar je sto kad vozam kartu odzoom-iram jer zelim vidjeti kakva me cesta ceka i koja mjesta, a navigacija ju nakon oko 30sec. ponovno zoom-ira.

opet ju odzoom-iram pa se nakon istog vremena opet vrati na staro.

trazio sam gdje to iskljuciti, ali nisam uspio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao si srece sto si dobio original karticu. Sad kad je krenula ova pirat shema sigurno ce kroz neko vrijeme bit za skinut i normalnih mapa i svega kaj ti srce zeli :)

 

Imas na postvkama navigacije autozoom opciju. To ugasi ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

nisam skontao tu opciju, a svasta sam isprobavao.

bas pogledam danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas sigurno na rns315 autozoom opciju. 110% sam ziher. Tj. ziher sam 110% da je ja imam. Ali svakako bi je trebao imati i ti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Posto koristim. Puno linuxe ovo mi se cini jako jednostavno za napraviti. Kako ne vozam trenutno vw ako kome iz Osijeka treba neka se javi pa pokusamo sloziti. Btw jos do subotue samo jel u ned napustam HR...

Share this post


Link to post
Share on other sites

-m3 power- moja je RNS310, ne 315.

Eeee za to ne znam. Rns ima tu opciju. Bas sam je probao danas kada sam jse prema doma i funcionira. Dakle ako imas na ekranu mapu. Stisnes setings i odmah tamo ti je autozoom. Kad je upalje autozoom onda se priblizava konstantno. A ako je uhasen ostaje zoomirano kako zelis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

iako je 310-ka ipak ima tu opciju autozoom-a!!!

 

sad kada sam isao po malu u vrtic to pronasao i iskljucio.

e jesam pravi biser kad to nisam vidio ranije.

 

hvala!!!

 

znas mozda kako spojiti kameru na 310-ku koja nema prikljucak za kameru??? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

 

 

znas mozda kako spojiti kameru na 310-ku koja nema prikljucak za kameru??? :)

Samo magijom nemam pojma. Ja sam ti u vw-u manje od godine dana. Tak da ti to bas ne kuzim :) ali sam misljenja da su oni "kvalitetni" kineski uredji puno bolja stvar od ovih oem rns-a. Tak da gledam u buducnosti piknit nesto takvo. Mene kamera ne zamara toliko koliko me zamara nemogucnost spajanja nekog pojacala i woofera i kontrola istih :) tak da cu u buducnosti ic na nekog kineza. Samo ni sam nisam pametan kojeg i kak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

meni je zelja ubaciti tu kameru jer su mi iza 2 sjedalice s visoko dignutim dijelovima za glavu i vrlo mi je slaba vidljivost zbog toga.

radije bih se napatio s kamerom nego izbacio sjedalice i stavio one boostere.

 

ajd nabavljaj onda kineza pa da citam feedback. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

ajd nabavljaj onda kineza pa da citam feedback. :)

Ja sam u braku i moram sve troskove opravdavat kako cu sad rec ajde pa to je samo 2500kn.

:) :) :) :)

Edited by m3 power

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam u braku i moram sve troskove opravdavat kako cu sad rec ajde pa to je samo 2500kn.

:) :) :) :)

Dobraaaa....

Tako mi i samom...

Ja sam se počastio ledicama za unutrasnjost kao ok nije velik trošak hehe...

I sam imam taj 310 i bas mi je muka jer je socijala baš nemrem nista spojit na njega...

Kako mi se čini i da kupim Oem modul za Plavi zub i svu instalaciju mikrofon itd nemrem ju spojiti na rns310

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, cini mi se kako si frisko u braku. :)

kaze mi kolega kako je tih 2.5tkn sica ako sve predocis na pravi nacin. :)

moras to odigrati tako da na kraju ispadne kako ona na ovaj nacin dobiva puuuuno vise nego ti i kako ce njoj to puno vise koristiti, a ti si ionako zadovoljan s postojecim. :)

 

polic, tek sad kad ubacis led-ice pa par puta "primjetis" kako ti zena pod njihovim svjetlom prirodnije izgleda, ne zuto kao pod starim lampicama i da je ti tog trena pala na pamet

neka svirka koja bi to taman docarala, ali na ovome radiju to ne mozes sad iskombinirati i naci jer nema usb, eto ti brzo i novog radia. :)

imam ti ja spojen BT na RNS310 i mikrofon iznad u onome sredisnjem svjetlu pa ako sto zatreba poslikam ti detaljnije.

 

nije ni kod mene drugacije sto se tice troskova, ali u zadnje vrijeme ga vise voza zena pa ipak mora malo i podmazati ako se misli vozati. :) :) :)

 

sutra u auto ubacujem usb uticnice za punjenje mob-a. sve pripremljeno, samo trebam spojiti napajanje na uticnicu od upaljaca i to sve posarafati. idu usb uticnice oem izgleda

na 2 prazna mjesta pored tipke za kontrolu proklizavanja.

ovo je zenina zelja jer nema obicaj paziti na bateriju od moba pa bez toga ne moze.

onda nakon toga ide ono osvjetljenje kada se vrata otvore (padle light) kako si ne bi noge smocila kod izlaska iz auta u nekoj lokvi, samo sto jos nije svjesna kako bez toga ne moze

i kako je to nuzno ugraditi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Izgleda da nisam sam u ovim shemama g16..ja opet ne znam kak bi izmudrovao za karte kad zna da imam dobru navigaciju na mobitelu hah

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, cini mi se kako si frisko u braku. :)

kaze mi kolega kako je tih 2.5tkn sica ako sve predocis na pravi nacin. :)

moras to odigrati tako da na kraju ispadne kako ona na ovaj nacin dobiva puuuuno vise nego ti i kako ce njoj to puno vise koristiti, a ti si ionako zadovoljan s postojecim. :)

 

polic, tek sad kad ubacis led-ice pa par puta "primjetis" kako ti zena pod njihovim svjetlom prirodnije izgleda, ne zuto kao pod starim lampicama i da je ti tog trena pala na pamet

neka svirka koja bi to taman docarala, ali na ovome radiju to ne mozes sad iskombinirati i naci jer nema usb, eto ti brzo i novog radia. :)

imam ti ja spojen BT na RNS310 i mikrofon iznad u onome sredisnjem svjetlu pa ako sto zatreba poslikam ti detaljnije.

 

nije ni kod mene drugacije sto se tice troskova, ali u zadnje vrijeme ga vise voza zena pa ipak mora malo i podmazati ako se misli vozati. :) :) :)

 

sutra u auto ubacujem usb uticnice za punjenje mob-a. sve pripremljeno, samo trebam spojiti napajanje na uticnicu od upaljaca i to sve posarafati. idu usb uticnice oem izgleda

na 2 prazna mjesta pored tipke za kontrolu proklizavanja.

ovo je zenina zelja jer nema obicaj paziti na bateriju od moba pa bez toga ne moze.

onda nakon toga ide ono osvjetljenje kada se vrata otvore (padle light) kako si ne bi noge smocila kod izlaska iz auta u nekoj lokvi, samo sto jos nije svjesna kako bez toga ne moze

i kako je to nuzno ugraditi. :):lol2 tocno tako... ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8