8 8
RoMario44

Karte RH za RNS 315

Recommended Posts

Samo je jeba kaj je pao dogovor da je passat auto za svaki dan a projekt je u garazi. E sad projek pojede gomile novaca pa je to kao opravdanje zasto se kupio auto 3 godine star... da se nemora u njega ulagat nego se ulaze u projekt. I daj ti sad objasni 2500kn u passata koji to netreba a u isto vrijeme je u projektu vec gro novaca ma nema veze... dobar mi je rns315

Edited by m3 power

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo malo pratim temu pa ima pitanje za vas. Kako tocno odrediti dali imam rns 310 ili rns315. Inace uredjaj se nalazi u passatu 1,6tdi 2012 godiste. Ima utor za karticu sa lijeve strane. Moj je auto iz uvoza i ima hrpu karti u sebi ali naravno da nema RH pa mi nista ne znaci a volio bih ubaciti i RH ako je ikako moguce.

 

Onako na prvu rekao bih da se radi o istom uredjaju kao sto je postao sliku na stranicu 2 m3 power.

 

 

Hvala i LP!

Edited by dxdandy

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovako je najlakše skužiti koji imaš:

 

Press "SETUP" and hold about 10 sec … On screen choose "VERSIONS"

The RNS 310 shows 3 information lines:

- Part Number
- Software Version
- System Hardware Version

 

RNS315 have 5 information lines:
The RNS 315 shows 1 to 3 additional lines 'Navigation Data'

- Part number,
- Software versions
- System hardware versions
- Navigation data: part number
- Navigation data: version
- Navigation data: support data

Edited by rapajic.st

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jel ima kakvih nuspojava s ovima to su instalirali...?

Ne znam na sto tocno mislis. Ali ja sa svojim kartama (fake) nemam nikakvih problema. Koristim ih, rade...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vidim da se spominje da je najbolje raditi sa SD karticom od Samsunga. To bi bio onaj mode Samsung MicroSDXC Plus crvene boje ? E sad a koje velicine mora biti ta sd kartica. Dali je dovoljno 16gb ili mora biti vise tj. koliko je minimalno. Mislim da cu se okusati u ovoj izvedbi nadogradnje svog RNS-a.

 

 

Hvala !

Share this post


Link to post
Share on other sites

32 ili 64 gb samsung evo ili evo+

 

i to samo te i nijedne druge s time da ni toj svakoj ne možeš promijeniti CID

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma da, to i je bas bezveze, kupis karticu i nista od nje. Kad bi se barem po nekom serialu moglo odrediti jel dobra za ovaj posao ili nije. ALi hvala za info o velicini koja mora biti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mora biti iz koreje a ne iz filipina... i mislim da sam negdje čitao da mora biti starija od 02/2016 al nisam 100% ..

s time da je najbolje formatirat u nekoj staroj nokii tipa n95 i sl.. i laptop mora imati neki PCIE sd čitač kartice..

---

" It works on most Laptops with PCIE, or on mostly 5 Years old Laptops.

EVO + 32Gb Made in Phillipiens dont work for me, only the Made in Korea "

 

Nadam se da sam ti pomogao.. uglavnom zajebancija svakako..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naletih na par steanih foruma da nekada ne proradi ni ova made in Korea. Ajmo podjeliti troskove nas nekoliko i uzeti karticu i svi inastaliraju i to je to...relativno jeftino i sigurno...nas par od tog lika kupi jednu za 500kn i rijesimo se brige a siguran si da radi...recimo ja na passatu kad sam ga uzeo sam dobio karte ali ove kao zazapadnu EU. Cak su i Slovenci tu...bogamu da su barem nas tu ubacili sada bih bio miran...ali opet dobro bi mi dosla BiH i Srbija...posao je posao i ne bira kuda ides a meni vise treba isticni dio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad sam bas prije minute zvao sa njuskala oglas gdje se prodaju kartica sa kartama za 250kn pa da se vrati ili da kartica ostane u mom vlasnistvu a onda je 350kn. Kao kartica se veze za uredjaj i vise ne vrijedi za nista sem za taj prijavljenji uredjaj. Ne vidi se u niti jednom OS-u kad se ubaci u racunalo i totalno je kao beskorisna. E sada ne kuzim a nisam isao ispitivati zasto onda da im vracam karticu kad je neupotrebljiva nikomu osim meni samome. Znaci karticu oni ipak mogu obrisati i ponovo ju pripreme za novo prijavljivanje na neki drugi uredja i kopiranje mapa. Sto hoce reci da sada bi se mi mogli dogovoriti i uzeti za trajno jednu karticu i onda netko tko se kuzi da nam to odradi. Ili sami da to isprobamo pa sta bude. Tipa jedan si ubaci karte pa onda idemo na brisanje kartice i ponovno ubacivanje na nju svega sto je potrebno.

Jos malo to prostudiram...mislim da bih ja to mogao napraviti bez beda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kartica se formatira u odredjenim nokia mobitelima. Poslije toga je formatiras u pc-u sa card readerom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je rns 315 onda treba karticu formatirati u symbian mobu da ju morete opet koristiti

Jer se ona kod stavljanja karata zakljuca pa se zato poslije nebre koristiti da ju samo prebacujete iz auta u auto

Treba symbian format i opet sve iznova u linuxu slozit i tako za svaki auto posebno

Za rns310 se sd kartica ne zakljucava pa kupis jednu i ubacis u bilo koji auto i radi

 

Caka svega toga je kaj moras imat laptop sa pci card citacem da mores sve slagati

Noviji to nemaju, samo stariji ..

ja imam evo i evo+ karticu i ovih dana cu probat nac stariji latop da vidim na kojoj se bude CID mogel promijeniti

Ako bude uspjesno se javim

Mogu poslozit onda karte i za 310 i 315

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde onda da se neka shema složi da ne dajem ovima 250 kn plus postarina...ajmo ljudiiiii rjesavajte to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam toshiba laptop star cca 9 godina. Odlicno radi cak i za danasnje potrebe pa ga zato nisam ni mjenjao. Kako svi spominju da je potreban stariji laptop da bi se moglo slagati u linuxu kartica nekako sam se nadao da bih onda to odraditi s njim. E sad ajd ti znaj kakav card citac ima. Dali je pci ili nesto drug. Kako to odgonetnuti. Izgleda probas i vidis...ahahaha...Aja ima mi i stari jedan HP laptop isto toliko star, pa ako ne upali na mom, mozda bude na njegovom. Prvo moram nabaviti Evo+ karticu. Sad moram naci gdje ih ima a symbian mob bas trazim. Jer ako budem morao kupiti karticu i neki symbian mob onda mi jeftinije kupiti od ovih i miran.

Ne znam ovi sto prodaju te sd kartice dali su one bas SD ili je microSD pa u SD karticu ugurana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam si krajem studenog prošle preko njuške od lika iz Zagreba IGo Primo 9.6 sa ažuriranom kartom EU do lipnja prošle godine i isto dobio microSD karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja imam toshiba laptop star cca 9 godina. Odlicno radi cak i za danasnje potrebe pa ga zato nisam ni mjenjao. Kako svi spominju da je potreban stariji laptop da bi se moglo slagati u linuxu kartica nekako sam se nadao da bih onda to odraditi s njim. E sad ajd ti znaj kakav card citac ima. Dali je pci ili nesto drug. Kako to odgonetnuti. Izgleda probas i vidis...ahahaha...Aja ima mi i stari jedan HP laptop isto toliko star, pa ako ne upali na mom, mozda bude na njegovom. Prvo moram nabaviti Evo+ karticu. Sad moram naci gdje ih ima a symbian mob bas trazim. Jer ako budem morao kupiti karticu i neki symbian mob onda mi jeftinije kupiti od ovih i miran.

Ne znam ovi sto prodaju te sd kartice dali su one bas SD ili je microSD pa u SD karticu ugurana.

Probas laptop i tek onda vidis

Neki kad drivere za citac instaliras vec pise usb card reader i sl. i ti nisu ok citaci

Evo+ je skupa kartica i zato je to sve risk

A ovi dealeri sa njuskala po meni kupuju na veliko sa ebaya i sl. trgovina ovo:

https://m.alibaba.com/product/60563125025/High-speed-Black-color-8GB-16GB.html?spm=a2706.7843667.1998817009.7.s4uTMg

 

Jer su im karte uvijek na crnim sd karticama a evo+ je crvena

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas me zanima kako ovim karticama sa alibabe mjenjaju CID broj. Ili upute za izmjenu CID-a sa samung evo+ kartice vrijede i za ostale kartice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

danas ubacene karte za RNS310 na samsung karticu koja je kupljena na njuskalu.

ipak se moze naci i neka kartica koja nije laznjak, samo treba imati srece. :)

ne znam detalje od koga je kupljena, vjerojatno se lega javi pa doda detalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

hehehe, ma gdje bi mi bio kraj kad bi sve naplatio. :)

 

ovo je bila usluga legi s foruma koji je zamolio pomoc.

nadam se kako ce i meni netko uskociti kada mi nesto slicno bude trebalo. :)

 

on je probao sam ali nije islo i nije bio siguran da li je problem do kartice s njuskala ili do laptopa.

da i meni nije od prve proradilo ne bih znao gdje bi mogao biti problem.

njegovom aceru izgleda nesto zeza citac kartica pa je na mom dell-u proradilo od prve.

 

RoMario ne znam kako je za 315 jer sam ovo isprobavao na 310 koju imam i jucer isto na 310.

ako hoces mijenjamo se za jedinice, tvoja 315, za moju 310 s kartama, a kad proradi na 315 mogu

jos nekome pomoci tko ima 315. :)

meni je ova jedinica dovoljna, samo mi fali prikljucak za kameru. nepregledan mi je auto iza zbog

sjedalica.

 

NAPOMENA: prije ubacivanja kartice treba izbaciti CD medij s kartama ako je u jedinici, inace ponudi

ubacivanje karata na karticu i pregazi one novo usnimljene. onda samo treba izvaditi karticu i ponovno

snimiti karte nazad. samo presnimiti folder cryptnav nazad na sd karticu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da me zeza laptop

Bas idem na jedan stari probat kasnije

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8