8 8
RoMario44

Karte RH za RNS 315

Recommended Posts

Eto ja uspio

Na zutu samsung evo sd karticu ( ne evo+ i ne micro sd )

Na starom aceru nekom

Promjena cida prosla otprve i stavio karte u rns310 i rade

Sutra mi stize evo+ micro sd pa cu da probam i na njoj

Sad ko je blizu cakovca da probamo na rns315 nek se javi

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto Rapajicu pratim tvoje postove nisam blizu Čakovca al kad uspijes javi pa da poslujemo..

Sve ti radi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bravo decki! Bas mi je drago da je netko uspio napravit si nesto korisno a da sam ja bar malo pomogao :) super!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

da zaboravio skoro.. hvala m3 power ..krenulo sve od tebe..pošto sam imao karte neke nisam pratio forume jel ide to.. ti si pokrenuo..

 

@RoMario44

 

karte rade..ubacio karticu i pojavile se karte..vidim da ima i sve lokalne puteve označene pa i neasfaltirane..ko renault carminate..

za rns310 je lako..ne moraš zaključavat sd karticu pa ne trebaš kasnije symbian za formatiranje..tako da mislim da ako ubacim sad sd karticu u drugi rns310 da bude radila, bez obzira što je sad u mom..

 

kod rns315 je malo kompliciranije čisto radi potrebe symbian telefona..ali onda možeš ubaciti karte valjda na disk pa karticu formatiraš i koristiš je za drugo nešt.. ako ima 315 disk..310 nema pa karticu moraš stalno imati u radiu..

 

uglavnom je najveća caka pronaći laptop sa tim pci_e sd čitačem (stariji od 5-6 godina) , noviji su kao usb spojeni na matičnu pa zato ne možeš ništa s njima

Share this post


Link to post
Share on other sites

da li si probao kako radi glazba sa iste kartice?

ako ju stavis zajedno s kartama i ako kasnije formatiras karticu pa ju ubacis samu krcatu mp3-icama?

Share this post


Link to post
Share on other sites

za rns310 nebreš formatirat kasnije jer karte su uvijek na sd kartici..nema disk da prebaciš karte sa sd na disk..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde neka netko tko zna stavi kako izgleda drvo foldera na kartici....

Znaci bilio bi ovako nekako :

 

SD KARTICA

|

OSNOVNI FOLDER ( ili ono sto se otvori kad kliknes na karticu )

|

I STA ONDA DALJE

|

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam dali je moguce ovu promjenu CID napraviti na Samsung micrSD PRO 64gb verziji. Takvu imam doma. To je sliver edition i znam da je Made in Korea.

Zao mi na njoj isprobavati. Platio ju prije dvije godine 700kn.

 

Hvala i LP !

 

64_GB_PRO.jpg

Edited by dxdandy

Share this post


Link to post
Share on other sites

nemaš kaj zeznuti

 

kad ju formatiraš u fat32 u winsima pokreneš linux i uštekaš u sd čitač katicu

 

odmah vidiš ako ju je prepoznal kao sd a ne kao sd/usb ..

 

i probaš zamijenit samo cid..ako uspiješ staviš karte gore i ideš opet cid mijenjat

 

al mislim da budeš teško na toj promijenil cid..a možda i ide..

 

ja isprobal more kartica od raznih proizvođača..

 

a sd kartica za 310 izgleda ovako:

 

sd/cryptnav/ ....

znači skinul si karte na netu i u raru ti je folder cryptnav..skopiraš ga na sd karticu koja je fat32 i ideš na linux korake..

Edited by rapajic.st

Share this post


Link to post
Share on other sites

@rapajic.st

 

hvala za info. Mislim da se malo folder tree razlikuje u odnosu na rns310. Mislim da kod rns315 u osnovni folder ide samo folder naziva " navpsf_update " a da se sve ostalo nalazi u njemu.

 

Kazem da mislim da bi tako trebalo biti. Neka me netko tko zna ispravi ako sam u krivu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

da tako je..nisam znao da imaš 315

 

onda ide samo folder naziva " navpsf_update "

 

u 310 samo folder "cryptnav"

 

s time da ti još moraš zaključati sd karticu i poslije ako je želiš koristiti moraš je u symbianu formatirat

Share this post


Link to post
Share on other sites

symbian u nabavci ... zao mi kartice ako ovo uopce bude islo sa mojim laptopom da mi ostane beskorisna a masno ju platio.

Jos mi i stari ima neki hp lapto star cca 8-10g...ako ne ide kod mene mozda bude kod njega htjelo...naravno ako je kartica uopce sposobna za izmjenu CID-a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam kupio klarticu isto kod dečka iz Dugog Sela i sve šljaka. Za uštedu od 100kn mi se uopće ne da zajebavat s tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je istina

150 kartica ako od prve pogodis da je cid promjenjiva

Trebas symbian

Podoban laptop

A za 250 ti svai karte i cao

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo dosao kuci i odmah provjera laptopa. Za karticu nemam vremena sada da vidim dali joj se mijenja CID ili ne. Ajd komentar onih koji se kuze. Po ovome ja bih rekao da je laptop spreman za raditi i da se samo ceka kartica i linux.

 

Laptop.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nije da se nisam nikada sluzio sa linuxom i terminalom ali zapeo odmah na pocetku. Obicno sam koristio linuxe kad bih otisao na mora pa da si omogucim internet sa njim bih se igrao i uvijek uspijesno od susjeda koji izdju apartmane dobio sifru za net. Znaci nisam bas totalni amater za linuxe ali nisam ni neki poznavatelj.

Muci me odmah u startu kako doci do pristupa kartici prekoo terminala...nigdje bas nema postupak step-by-step i kad radim po onom postupku sa youtubea vec nakon par naredbi ni makac dalje...onda uz mmc file bude i text " how tu do " ali nije step-by-step nego kao pogledaj u /dev od kartice ali kako .... ima neko tutorial ali da je pravi pa da ga i neznalica kao ja moze odraditi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas 5 naredbi

Copy na linux desktop mapu mmc i otvori je

Unutra je mmc i mmc32 i sada ide

Klik denim i otvori terminal

 

1. sudo -s

Sada vidi sa naredbom ako ti je sd citac ok tj ako se mem. Kartica prikaze mmcblk0

Tj izlistaju se ti disko i mem kartica sa naredbom br 2

2. df

Promijenis permissions

3. chmod 777 mmc

If you want, read the original CID of your SD card :

4. cat /sys/block/mmcblk0/device/cid

Sada promijenis cid

5. sudo ./mmc prog_cid /dev/mmcblk0 OVDJE UPISI CID KOJI TREBAS ZA RNS 325

After this command will display :

Writing new CID

Success! Remove and reinsert SD card to check new CID.

 

Obavezno izbaci i izvadi mem karticu

Pa je stavi natrag i procitaj cid novi, mora biti ko ovaj prije kaj si ga upisal

6. cat /sys/block/mmcblk0/device/cid

 

Ako je si uspio

Ugasi i odi stavi karticu u auto

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by rapajic.st

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

je, uspio samo...samo nikako vremena naci za odgovoriti. Odmah da ti se zahvalim na ovim koracim sto si napisao. Opet sam imao nekih poteskoca, bio mi bed ovjde opet pitati pa sam jos na netu iskopao sto mi nije bilo jasno i onda sve fino odradio. Cijeli vikend neke lude obaveze tako da evo sada da potvrdim. Uspio sve odraditi sa karticom koja je samsung ali nije ni Evo Plus ni obicna Evo. Znaci sve odradio sa Samsung micrSD PRO 64gb. Kartica sa slike iz mog posta br. 83.

Malo sam se zezao sa linuxom i samom procedurom ali na kraju sam i samu karticu uspio preko linuxa otkljucati. Znaci ne treba symbian mobitel. Sve se moze preko racunala odraditi. Evo kartica veselo radi ponovno u mobitelu i navigacija u autu.

Ma moram priznati da mi i nije nesto. Navigacija malo kasni sa polozajem. Ok, radi se o metrima ali recimo kada usporedo radi navigacija na mobitelu, ona je daleko preciznija a moram priznati i bolje izgleda. Sve u svemu mi je drago da ju sada imam za nase prostore jer sam imao prije instalirane mape za WE pa mi je bila totalno beskorisna a sada barem imam uvijek navigaciju. Znalo mi se desiti da stavim novi rom na mob i zaboravim si instalirati navigaciju i bas onda treba. E sada toga vise nema. Osim toga volio bih moci jos malo udaljiti pogled. Auto zoom je iskljucen ali ja bih jos malo pogled udaljio da mogu vidjeti malo vecu mapu i sto mi dolazi. CID na kartci mi je ostao sad ovaj potrebni pa kako cujem ide i upgrade karti ove godine na v9 pa si sada lako ubacim nove karte kad budu dostupne.

Eto ja ustedio 250 ili 350kn pa se sada ode pocastiti nekim priborom za ribiciju....jeeee

 

Hvala i LP !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav,

 

je, uspio samo...samo nikako vremena naci za odgovoriti. Odmah da ti se zahvalim na ovim koracim sto si napisao. Opet sam imao nekih poteskoca, bio mi bed ovjde opet pitati pa sam jos na netu iskopao sto mi nije bilo jasno i onda sve fino odradio. Cijeli vikend neke lude obaveze tako da evo sada da potvrdim. Uspio sve odraditi sa karticom koja je samsung ali nije ni Evo Plus ni obicna Evo. Znaci sve odradio sa Samsung micrSD PRO 64gb. Kartica sa slike iz mog posta br. 83.

Malo sam se zezao sa linuxom i samom procedurom ali na kraju sam i samu karticu uspio preko linuxa otkljucati. Znaci ne treba symbian mobitel. Sve se moze preko racunala odraditi. Evo kartica veselo radi ponovno u mobitelu i navigacija u autu.

Ma moram priznati da mi i nije nesto. Navigacija malo kasni sa polozajem. Ok, radi se o metrima ali recimo kada usporedo radi navigacija na mobitelu, ona je daleko preciznija a moram priznati i bolje izgleda. Sve u svemu mi je drago da ju sada imam za nase prostore jer sam imao prije instalirane mape za WE pa mi je bila totalno beskorisna a sada barem imam uvijek navigaciju. Znalo mi se desiti da stavim novi rom na mob i zaboravim si instalirati navigaciju i bas onda treba. E sada toga vise nema. Osim toga volio bih moci jos malo udaljiti pogled. Auto zoom je iskljucen ali ja bih jos malo pogled udaljio da mogu vidjeti malo vecu mapu i sto mi dolazi. CID na kartci mi je ostao sad ovaj potrebni pa kako cujem ide i upgrade karti ove godine na v9 pa si sada lako ubacim nove karte kad budu dostupne.

Eto ja ustedio 250 ili 350kn pa se sada ode pocastiti nekim priborom za ribiciju....jeeee

 

Hvala i LP !

Svaka čast znači sve radi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sve radi kako treba... Hvala svima na trudu...ako zelite stavim step-by-step kako sam ja radio sa linkovima. Pa i pocetnik u linuxu moze ovo da odradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavi ako imaš vremena, nekome će kad tad dobro doći.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo ja se kao prva muterija javljam...kolika je cijena za članove foruma samo da presnimim na svoj a tebi vraćam karticu?

Share this post


Link to post
Share on other sites
8 8