5 5
limp19

morimoto ili depo novi farovi?

Recommended Posts

Danas bas gledao gtia sa bixenon original, pa pitao covjeka da mi da da pogledam i kad su sjetla upaljena i upale se duga onda se pali i halogeno i bixenon. Sad nekako mi je ljepse za vidjeti samo xenon ali ovako je orivinal pa se dvoumim. A neznam da li se moze smanjiti jacina daylighta ako ga tako slozim jer ako ne smanjim bar na 50% svima ce ici u oci jer je isto ko da sam dugo upalio. Ali mislim da cu sloziti ili samo bixenon a umjesto dugoga nista ili cu spojiti da se dugo pali kad i bixenon i gotovo...

Edited by RI VW

Share this post


Link to post
Share on other sites

Danas bas gledao gtia sa bixenon original, pa pitao covjeka da mi da da pogledam i kad su sjetla upaljena i upale se duga onda se pali i halogeno i bixenon. Sad nekako mi je ljepse za vidjeti samo xenon ali ovako je orivinal pa se dvoumim. A neznam da li se moze smanjiti jacina daylighta ako ga tako slozim jer ako ne smanjim bar na 50% svima ce ici u oci jer je isto ko da sam dugo upalio. Ali mislim da cu sloziti ili samo bixenon a umjesto dugoga nista ili cu spojiti da se dugo pali kad i bixenon i gotovo...

Viđao sam tu opciju za daylight u VCDS i cini mi se da se moze podesavat koliko ce jako dugo svjetlo svijetlit kad radit kao daylight, nisam isprobavao dali radi na MK5.

Inače ja bi napravio kao sto orginal ima i dugo i bixenon mozda i ovo preko VCDS za daylight.

Edited by VWedran5

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo ti ima funkciju kad ides nekome blicat a kad je xenon ugasen npr. sad po ljeti kad netreba imat kratka upaljena.

Osim toga dugo nema neku svrhu jer je bixenon jaci od dugog halogenog, kao sto je kolega rekao to dugo mozes napravit da ti bude dnevno svjetlo nesto kao golf 6 sto ima.

 

To mi nikad nije bilo jasno, kako je dugo slabije od ksenona? Ksenon kratko je bijeliji i ima vise lumena, ali povrsina koju pokriva je puno manja od dugo svijeta koje osvijestljava puno vecu kolicinu ceste (sto po duljini sto po visini)... Ako netko podesi xenon da mu osvijetljava kao i dugo svijetlo onda ubija ostale sudionike u prometu...

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas xenon i bixenon, xenon je isto sta i kratko a bixenon je kad povuces rucicu za dugo, digne klapnu i osvjetljava kao dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imas xenon i bixenon, xenon je isto sta i kratko a bixenon je kad povuces rucicu za dugo, digne klapnu i osvjetljava kao dugo.

 

Ako je to islo meni, onda nema potrebe jer znam razliku izmedju xenon i bixenon posto ga imam na svom autu. Ono kaj ja pricam je da dugo svijetlo ima svoju svrhu i drugacije kuteve i podrucje koje osvjetljava te da kratko svijetlo (bilo halogeno ili ksenon) ne moze biti zamjena za dugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam dobro skuzio pa sam zato napisao, ali nitko nije ni napisao da kratko svijetli kao dugo ako sam ja dobro procitao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kak ne vwvedran je napisao kako je kratko ksenon jace od dugog halogenog pa da nema potrebe za dugima sto nije tocno. Kratko ksenon ne moze zamijeniti dugo svijetlo pa makar bilo halogeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dugo ti ima funkciju kad ides nekome blicat a kad je xenon ugasen npr. sad po ljeti kad netreba imat kratka upaljena.

Osim toga dugo nema neku svrhu jer je bixenon jaci od dugog halogenog, kao sto je kolega rekao to dugo mozes napravit da ti bude dnevno svjetlo nesto kao golf 6 sto ima.

 

Kak ne vwvedran je napisao kako je kratko ksenon jace od dugog halogenog pa da nema potrebe za dugima sto nije tocno. Kratko ksenon ne moze zamijeniti dugo svijetlo pa makar bilo halogeno

Ako mislis na ovaj posta onda je napisao da je bixenon jaci od dugog halogenog...

Share this post


Link to post
Share on other sites
5 5