1 1
tommek10

senzor vanjske temperature mk5

Recommended Posts

Senzor vanjske temperature mi podivljao.... svirnuo je kao da je temp. u minusu pa je pokusao ponovo ucitati bile su one crtice, nakon nekog vremena ocitao je da je -30 sad je na nekih -25. Sto mi je raditi? Gdje se nalazi taj senzor. I ima li veze sto mi je klima kratko radila jer jedino sam to uradio drugcije nego proslih dana. Nije se odmah pojavilo nakon paljenje klime ali nakon nekoliko sati.

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naprijed u ljevoj strani branika..iza centralne resetke..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sad mi se temp popela na +5 sto je tu negdje. Malo cu promatrati hoce se zaustaviti ili ce nastaviti se penjati. Ima li tko iskustva s slicnom situacijom sto bi moglo biti to i od cega?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Senzor mi opet poludio pokazuje mi cudne temperature, u plusu su uvijek ali nisu realne. I to traje vec neko vrijeme. Onda jedno vrijeme pokazuje normalno i opet poludi i tako u krug. Jeli ima tko problem tim senzorom? Sto mogu napraviti i ako ga treba mijenjati kako se mijenja? Ja njega vidim kroz resetku naprijed ali kako doći do njega.

I dali igra ulogu sad u ljetnim danima ako je vani temp 25°c a meni pokazuje npr. 5°c hoće paliti klimu ili neće?

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nece radit klima kako treba...

Inace kad crkne skroz pokazuje -38 ako se ne varam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni ne pokazuje realnu temp... jučer je pokazivalo 5°c a vani bilo preko 20. Evo jutros po autoputu pokazuje kako treba. I tako u krug malo radi malo ne. Jeli moguće da je kontakt slabiji ili neto slično. Kad ne pokazuje -38

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znači tri senzora promijenjena i sva tri zezaju isto. Prva dva oem i zadnji preko ebay-a. Zvuk upozorenja da je 4 stupnja i onda sara do nekih 8 avani je toplije dosta. Stvarno ne kužim sto bi jos mogli biti osim senzora. Dali se može gdje u vcds-u kalibrirati ili slično vezano za vanjsku temp. Sad je već stvarno smijeno pomalo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ti senzori nisu nuklearna fizika. Promjenom temperature mijenja otpor. Taj otpor čita elektronika i ima tablicu sa temperaturom. Pogledaj kablove da nisu otećeni.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato mi je čudno jer nije to nuklearna fizika. Sumnjam da je do kabla jer on stalno radi samo ne pokazuje realnu temperaturu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam nedavno isti problem,vani za zimsku jaknu a on pokazuke 55 stupnjeva,kupi u tokiću senzor drugi za 50 kn i radi ko beba,ima odstupanja oko stupanj do dva,naravno ništa značajno,

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa zato mi je čudno jer nije to nuklearna fizika. Sumnjam da je do kabla jer on stalno radi samo ne pokazuje realnu temperaturu

 

Pa o tome i pricam, dakle nije prekid, nego doslovce imas dodir sa necim i to remeti otpor senzora i zato ocitava razlicitu temperaturu. Dakle ne prekid nego negdje neki sitan dodir.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hm... pogledati ću malo instalaciju ako dodiruje negdje onda mora biti sa metalom. Jedino sto sam malo izolir trakom namotao kod samog senzora i zica odmah na početku onih dzeka u koji ide senzor preventive radi. Tko zna možda i vlaga utječe posto je sad puno magle i kise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pregledao sam instalaciju... žice su ok. U onom plastičnom bužiru. Onaj kratki dio to ide prema senzoru nekih 15cm nije u bužiru već omotan u izolir traku. To sam odmotao očistio ponovo s novom zastitio, kontakte očistio.Sad ću vidjeti kako će se pokazati, stalno imam osjećaj da kad upalim auto je temperatura realna i onda s vremenom kako vozim se hladi tj. temperatura opada možda nekih 5 stupnjeva ispod realne. Ne ide u minus niti luduje da padne npr. -34 i onda raste kako neki imaju problema. Glupa situacija da ne može biti gluplja, htio bih to rijesiti ali čini mi se da neću uspjeti.

Sve vise sumnjam da možda nije sat poludio. :-/

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto da javim da sam i instalaciju promjenio od senzora do dzeka od dzeka ide u onaj snop veliki koji je omotan i ide prema kabini. Gotovo sam siguran da instalacija vise nije. Stavio sam i termo buzire sve moguće.

Auto kad se upali pokazuje realno temperaturu onda s vremenom za nekih 4-5 stupnjeva padne. Ugasis auto i kad ga ponovo upalis on brzo kroz 15 sek tih 4-5 stupnjeva vrati u normalu i onda jedno vrijeme bude ok nekih pola sata i onda opet u krug.

Znam da smaram i sebi sam dosadan ali ne kužim sto tu ima zezati.

Probati ću kupiti jo jedan oem senzor, imam dva original polovna i jedan s ebay-a za par dolara.

Ako bude i dalje onda ne znam to mi preostaje sat mijenjati imobilajzer ili gdje idu te informacije. Imam vcds ali ne mogu naci gdje mi on može pomoći.

Svaki savjet dobrodosao

Share this post


Link to post
Share on other sites

probaj od nekoga posuditi kome je ispravan,znam da je to malo teško ali će ti pomoći puno,odmah ćeš znati na čemu si....sretno

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam u tokic vidjeti novi senzor iz ovlastenog 200kn i ne mozes ga vratiti ako nije do njega. Premda i ja mislim da nakon svih radnji je do senzora i da imam dva neispravna i ovaj s ebay-a od par dolara. On jednostavno radi pola sata onda kao da poludi, pokusat ću negdje polovnog kupiti tesko ću naci nekog tko će posuditi :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isao sam u tokic vidjeti novi senzor iz ovlastenog 200kn i ne mozes ga vratiti ako nije do njega. Premda i ja mislim da nakon svih radnji je do senzora i da imam dva neispravna i ovaj s ebay-a od par dolara. On jednostavno radi pola sata onda kao da poludi, pokusat ću negdje polovnog kupiti tesko ću naci nekog tko će posuditi :-)

Riskiraj i kupi oem novi. Nisu strasni novci a mozes ga i prodati ako nije do njega uz mali gubitak.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa bas i ne znam, mislim da je rizik jer za kupiti ih nema osim novih u ovlastenom. Ocito ja jedini imam taj kvar :D

Naručio sam pa ćemo vidjeti

Edited by tommek10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam ga kupio u Tokiću za 54 kn, mislim da je bilo tako nešto odprilike,meni je divljo strašno...jako velike oscilacije je imao,stavio taj iz Tokića i sve super.

 

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kupio sam jedan za takve novce sad ćemo vidjeti kad dodje original jesu svi ispravni ili nisu. Da sam isao na neku jeftinu soluciju i dobio iste rezultate opet bi se kopao jeli možda do senzora i vjerojatno na kraju bi kupio original da budem miran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavljen oem senzor novi i opet ne pokazuje kako treba. Znači nije do senzora, ima li u vcds-u kakvih parametara u vezi vanjske temperature? Ovo vise nisu istine majke mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dodjem pravom majstoru i sto da kažem? Laže mi senzor vanjske temperature... ja mislim da ovakav kvar nije imao nitko u povjesti.

Isao sam sad na dijagnostiku na njoj mi pokazuje +6 A na satu -3 . Jedino sto sam nasao blizu temperaturi je displej da bacim na test( popali se sve moguce) i svaki put kad uključimo test i iskljucim temperatura se digne za pola stupnja i tako ponavljajući dodje do stvarnih 6 stupnjeva i drži. Iskljucim dijagnostiku, iskopcam je temperatura počne padati po pola stupnja do -3.

Ajde sad budi normalan i reci neto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1