1 1
cromiro

Loš prijam stanica

Recommended Posts

Pa to ti je isto sto ce napraviti kolege prije tebe. Uzet ce adapter koji ce na antenski prikljucak dovuci struju

nist ja to ne kuzim.. ima li neko u okolici VK ko bi to mogao napraviti?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

<tdi>

neznam kako ide to za multimediju niti neznam kakav priključak ima

ali ja sam isto protiv kidanja,pa nastavljanja tih žica itd... tako da neznam koji ti adapter triba

znači ja sam prije nekih 8godina. kupia golf 3 u sličnom stanju ko i u tebe(ista je i zemlja uvoza) i isto nije bilo zadnjih zvučnika. i to me nije baš toliko opterećivalo jer nisam tija tamo nešto budžiti,a original instalaciju nisam imao,niti sam znao kud i kako ide. sve do prošle godine kad sam kod prjatelja naletija na raskupusanu tricu iz koje sam moga povaditi potrebnu instalaciju i poslikati kud ide itd.

onda sam povadija svoju instalaciju iz vrata razmota i ubacija instalaciju od zvučnika (donor nije ima električne zadnje podizače)

ali problem je bija šta je neko prije otkinija euro konektor tako da na toj strani instalacijenije bilo stopica, a na konektoru na autu nije bilo stopica(jer nije imao zvučnike) onda sam u ovlaštenom nabavija stopice koje pašu u konektor tako da je i to riješeno

ovo pišem jer si reka da ćeš to isto raditi i da te muče ovi adapteri kako napraviti,pa eto sad znaš di imaš pa kombiniraj

 

Šta se tiče pojačala "adaptera" za antenu na onoj mojoj šemi pin 5 daje struju 12+ "iz" radia kad je upaljeno pa vjerojatno onda nebi trebao crpiti stuju ako je radio ugašeno. po meni a nemogu tvrditi 100% (logički gleadano po onoj šemi) napajanje za pojačalo bi tribao biti pin 5 jer je ubiti radio izvor koji na pin 5 daje 12+ kad je upaljeno

 

jesan se raspisa, zbrda s dola, ali tako je kad bi tija saznati sve a nemogu toliko pisati ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

dr.restaurator,
ma nema problema, :) tema takva. Hvala za savjet oko nabavke stopica, nisam se sjetio napraviti upit kod ovlaštenog oko toga ali znaš kako je i ja sam ponekad dosadan pa napravim par upita pa onda nešto uzmem a nešto ostavim za kasnije jer ne mogu sve odjednom.

Ma, onaj ISO M/Ž konektor nije mi problem napraviti ali mi je problem naći te muške stopice. Jučer sam bio u Zagrebu i navratih do Chipoteke jer znam da drže takve stvari a da stvar bude bolja vidio sam na njihovim stranicama univerzalni gotovi adapter, ali kada sam navratio do njih lik ne može naći niti jedan primjerak. Tražim stopice, niti toga nema jer ove moraju biti baš za ISO konektor i tako sve bez veze. Otišao sam i do Elmatisa koja je isto dobra trgovina za elektroniku niti tamo ništa, tako da sam kupio kabel i par beskorisnih stopica a tražio sam još :
- silikonske muško/ženske stopice,
- silikonski završetak za blindiranje kabela,
- spužva koja se provuče kroz kabel i još par drugih sitnica koje bi mi dobro došle kod ugradnje.

Par rješenja oko ISO konektora:
1.preko ovlaštenog ako može nabaviti te muške stopice i ako ne traže 20 Kn po komadu ili,
Flachstecker 2,8mm....http://www.voelkner.de/products/176004/Flachstecker-2-8mm-5stck..html
2.uzeti gotovi univerzalni konektor koji već isto ima sve podešeno i neke žice su već pripremljene a skoro košta kao cijeli dolje komplet jer je dostava skuplja.
Auto Kfz Radio Einbau ISO Strom...http://www.ebay.de/itm/Auto-Kfz-Radio-Einbau-ISO-Strom-Umr-st-Adapter-Buchse-auf-Stecker-Audi-Opel-VW-/321363938294?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4ad2c88bf6
3.ili kupiti na ebayu ovaj gotovi komplet kod kojeg je sve već pripremljeno, plus zaštitni relej za vod koji ide preko brave +12V kao osiguranje valjda od oscilacije napona i onda bih jedino zamijenio taj zamjenski adapter za originalni kada sam ga već kupio. Kombinacija k'o u priči pa sada što odabrati, što bi Nijemci rekli "Die Qual der Wahl". Razmislit ću još ali ovaj adapter mi se čini nekako za sada OK ako ne uspijem pronaći stopice.
VW Golf3,4,Autoradio Adapter Kabel...http://www.ebay.de/itm/VW-Bora-Lupo-Golf-3-4-New-Beetle-T4-Autoradio-Adapter-Kabel-ab-Bj-1998-0040W-/321101192639?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item4ac31f5dbf

Konektor ISO-STANDARD uni. za autoradio...http://www.chipoteka.hr/artikl/49484/konektor-iso-standard-univerzalni-za-autoradio
Flachstecker 2,8mm
flachstecker28mmfurisc2lbd.jpg

Auto Kfz Radio Einbau ISO Strom
autokfzradioeinbauisoyslri.jpg

VW Golf3,4,Autoradio Adapter Kabel
vwgolf34autoradioadapvtatq.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

U svakoj malo boljoj trgovini autoakustike ima za kupit tih stopica i ovih plastika za konektor. Ja na svakom autu koji sam kupio i na kojem su bili odsjeceni konektori sam uzimao taj set za napravit euro konektor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam mislio da će biti tolika frka oko tih stopica i da ih Chipoteka ili Elmatis imaju. Ujedno na web stranicama od Chipoteke univerzalni ISO adapter je kao dostupan i da sam ga uspio dobiti već bi riješio konektor i bez stopica. Sada sam našao da ih u Svijet-Medija navodno imaju tamo gdje je i multimedija kupljena ali nisu dostupni a navodi se cijena od 109,00 kn, valjda se kupuje veća količina. U ponudi imaju i razne ISO konektore ali ne mogu naći za VW ili univerzalni što meni treba tako da ću najvjerojatnije odustati od ove lude potrage.

Stopica CONNECTS 341432 mini.......https://www.svijet-medija.hr/art/stopica-connects-341432-mini/56294

Sada mi je zanimljiv ovaj kompletni adapter sa relejom za zaštitu od preopterećenja paljenja. Nije pretjerano skup a i komentari na stranici su dobri, tako da imaš uvid da su i drugi zadovoljni s njim. Dolje se nalaze i upute za ugradnju od tvrtke AIV koja ih proizvodi. Jedina mana je što je cijeli sklop malo poveći ali i onako je adapter dosta veliki problem pa je onda jedan relej više ne znači puno ako ima neku prednost.

01_AR-Adapterkabel VW.........................http://www.conrad.de/ce/de/product/378454/AR-Adapterkabel-VW/?ref=detview1&rt=detview1&rb=2
02_Autoradio Adapter Kabel Golf3,4........http://www.ebay.de/itm/VW-Bora-Lupo-Golf-3-4-New-Beetle-T4-Autoradio-Adapter-Kabel-ab-Bj-1998-0040W/321101192639?_trksid=p2045573.c100033.m2042&_trkparms=aid%3D111001%26algo%3DREC.SEED%26ao%3D1%26asc%3D29667%26meid%3Daf0185d95f0f482487ac707d7690458c%26pid%3D100033%26rk%3D2%26rkt%3D4%26mehot%3Dag%26sd%3D390849922795

dr.restaurator,
da li imaš krovnu antenu sa integriranim pojačalom kao što je kod četvorke? Možda bi mogao riješiti napajanje na antenu sa ovim sklopom koji ima još dodatni relej i sve je pripremljeno za ugradnju a odgovara za Golf 3, 4. i nije pretjerano skup.

Edited by <TDI>

Share this post


Link to post
Share on other sites

<tdi>

nisam ni ja siguran dali imam pojačalo u anteni,kad sam skidao antenu za prominiti gumicu samo sam malo našprica WD-40 u bazu antene i dotega 2 šarafića koja dže taj sklop/pazu antene na okupu,a kreten budala nisam pogleda da li imam pojačalo niti sam zapisao kataloški broj s antene

jedino šta sam uspio saznati oko antene je PR broj al on mi ništa baš ne znači jer je to samo oznaka da ima krovnu antenu PR-8L3, jer kad tražim po tom broju po netu daje mi antenu od golfa4-5 kataloški 1j0 035 501c

inače ovih dana nešzo pričan s prijateljem ima opel astru i isto mu zadnjih par miseci loš signal a nije ništa dirao oko radia,pa je vjerojatn to o lošeg vrimena juga jer živimo na području di je lošiji signal :-) ,al vjerojatno ću kupiti onaj adapter 1h0051551a pa probati

 

šta se tiče tih stopica nevirujem da ćeš ih naći u čipoteci ili elmatisu. i ja sam pokušavao i ništa.pošto živim u okolici šibenika nema baš tih nekih elektroničkih dućana i kad sam bija u splitu iša sam u čipoteku. i tako tražim ja to (donija i uzorak) vele nema.a do mene stoji čovik koji isto to traži i objašnjava trgovcu ovaj nikako skužiti (on mu donija cili euro konektor) i kad je čovik vidija šta ja držim u ruci veli pa evo i ja to tražim bla bla kao nema i ja uputim čovika u ovlašteni vw da vidi

 

kod vw na tom euro konektoru u autu,ako auto nije imalo tvornički 8(ili više) zvučnika nema uopće stopica nego samo prazne rupe i onda sam tražija po etki tamo amo i iskopa kataloške brojeve i usput na netu naša stranicu koja mi je pomogla

http://www.google.hr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CBwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.passatplus.de%2Fumbauteile%2Fstecker%2Fstecker5.htm&ei=f4UxVbiEHMjdaN6RgZgC&usg=AFQjCNH35NRJAVD276JaKdaeDnxcF3xA1A&sig2=7-L4Bhhrer6rZGcr49-IEA&bvm=bv.91071109,d.d2s

 

i tako s uzorkom i brojevima ja u ovlašteni. ovom mrak na oči (mislim da sam mu jedna od omraženijih mušterija jer uvik tražim nešto livo, al bar se potrudim da nađem kat.broj pa samo triba tipkati a i to mu mrsko)da to nema ovo ono ja kažem kako nema uđi u etku pa ćeš viditi i tamo amo natezanje ja reka daj iden šefu nek mi on nađe kad ti nećeš, ovaj lud ode iza u skladište i donese mi 7-8muških i 7-8 ženskih konektora(baš koji mi tribaju) i nije na kraju tija ni naplatiti ništa tako da o cijeni neznam al o dobavljivosti znam da ima :-)

al ne kužim lika pa to ti je posa,šta bi ja trba reć pacijentu to nema u knjizi šta ja znam šta ti je ;-), isto slučaj kad smo kupili auto,tražija sam neki nosač od cijevi turbine, to se nemože naći ako nemaš hrvatsku servisnu knjižicu?kreten, u prolazu kroz široki brijeg stanem kod AUTO JELIĆA lik na djelovima radi inžinjer strojarstva izaša pogleda za 2 minute naručija nosač itd. još se raspričali o etki(tad sam i nabavija prvu etku). toliko o ovlaštenim i osoblju. ko neš radit daj onom ko oće ;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mislim da adapter nije loš izbor. Kasnije lako staviš drugu antenu neku polovnu ili kupiš novu. Ali ako se pokaže razlika, odnosno bolji prijam signala znači da je pojačalo ugrađeno. Ja sam naručio gornji set koji sam i tebi predložio. Razgovarao sam sa kolegom i potvrdio mi da je relej dobar dodatak, nije nužan ali je od koristi. Prije ugradnje adaptera bilo bi dobro da provjeriš sa multimetrom koliku potrošnju ima Golf kada je ugašen i bez ikakvih potrošača. Na taj način vidiš nakon što ugradiš adapter da li cucla više napona ili je jednako, što bi i trebalo biti. Potrošnja bi trebala biti cca.50mA, sve iznad toga nije dobar znak. Evo jedan video u kojem je dobro objašnjeno što se mora napraviti da bi izmjerio parazitsku struju.

How to Find A Car Battery Drain



How To Perform a Parasitic Draw Test - EricTheCarGuy


Od Tokića mi još nje stigao umetak za prtljažnik i originalni adapter koji ću staviti na gornji set. Za vađenje ženske stopice napravio sam si alat na brzaka ali šljaka, tako da ću izvaditi stopicu i zamijeniti zamjenski za originalni adapter. Mada mislim da ni ovaj nije loš ali kada sam već naručio neka bude originalni. Meni je radio bitna stavka u vozilu, zato i želim imati dobar prijam ili onakav kakav je bio sa tvorničkim radiom pa se nadam da ću sa adapterom riješiti taj problem.

Muške junior stopice sam dobio od kolege, tako da sam ih riješio a ženske sam kupio na ebayu da ne kompliciram previše. Preko ovlaštenog sam pokušao ali priča je slična tvojoj pa nije bilo smisla objašnjavati liku što trebam jer mi nudi 5 kompletnih kablova :lol2 a ja trebam samo par ženskih junior stopica. Ali sam preko ovlaštenog riješio dvopolni konektor (1H0 972 702A) od stražnjeg visokotonca za 28,31 Kn koji mi je bio od presudne važnosti pošto sam na otpadu našao kompletnu OEM instalaciju od stražnjih vrata za zvučnike ali nedostajao mi je samo taj konektor. Te mikro ženske stopice je nemoguće izvaditi pa sam morao kupiti kompletni konektor dok junior idu sa alatom kojeg sam napravio. Baci kasnije oko na moj projekt pa ću tamo staviti fotke od instalacije koju sam nabavio. Na ovaj link sam i ja naišao i stvarno mi je pomogao jer sam isto ovlaštenom pokušavao opisati što tražim a sada vidim da imamo slične, odnosno samo lijeve upite. Pitao sam i lokalnog dobro poznatog autoelektričara, pogodi što mi je odgovorio za silikonske i obične stopice.

Stecker und Reparaturkabel.....http://www.passatplus.de/umbauteile/stecker/stecker.htm
Stecker und Reparaturkabel für Kupplungstation und Motorsteuergerät....http://www.passatplus.de/umbauteile/stecker/stecker6.htm

Pošto sada imam kompletnu instalaciju za stražnje zvučnike sa OEM konektorima namjera mi je vod od napona (+/-) ubosti u B stup sa ženskom junior stopicom u donja dva prazna mjesta kako se i tvornički stavlja a sa unutaranje strane sa dvije muške stopice provesti dvožilni kabel od zvučnika do ISO konektora od zvučnika koji ima još četiri mjesta prazna za ženske stopice i iskoristiti ih. Znači provesti vodove kako je tvornički bilo jer sada imam kompletni set OEM zvučnika pa mi ovi konektori trebaju. Teorija mi zasad drži vodu jer sam vidio kako je sve složeno na kablovima koje sam skinuo sa Golfa, a vidjet ću još u praksi kako će biti jer ne bih htio da ovdje idem van teme.

Jedino bih volio još nabaviti silikonske muško ženske stopice i slikonski nastavak za blindiranje žice u slučaju da mi zatrebaju ali vjerujem da će i ovo riješiti ebay kao i većinu stvari. Jedino ako u međuvremenu ne nađem neku trgovinu u Zagrebu koja ima što trebam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

http://faculty.ccp.edu/faculty/dreed/Campingart/jettatech/speakers-front/890005.pdf

 

evo u ovom manualu piše da su krovne antene uglavnom antene s pojačalom, i preporučuju ugradnju onog adaptera za napajanje,

uglavnom probat ću nabaviti adapter pa isprobati, ali naravno prije tog ću ispitati ovo za pražnjenje baterije (da ne bi bilo nisam znao) ;-)

inače "alat" za te stopice sad ima kupiti i za nekih od 100-150 kn, nekad je u lincosa bio na akciji i za 60-70kn

ja sam te muške stopice vadija tako da sam napravija od spajalice "alat" čekićom na nakovanj udariš i onda na brus malo doradiš, a zabijao sam u konektor pomoću špicastih klišta i uspio sam ih sve povaditi da ne pokidam (malo sam vježba na ostalim kabelima i konektorima, koji mi ne tribaju jer sam izvadija kompletnu instalaciju iz vrata)

a za ženske mikrostopice šta spominješ sam koristija klamerice odnosno one patrone za klamericu, ispravi se i zabode špicastim klištima po jednu sa svek strane(točno odgovara) i izlazi bez problema

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično, onda možda imaš sreće sa pojačalom u anteni. :)
Jučer dobio info od Tokića da mi je stigao gumeni tepih za prtljažnik i adapter, pa kada ga podignem stavit ću fotku. Nadam se da je isti kao i na slici a ne da dobijem neki zamjenski a skupo platio ambalažu. Dobre su ove upute koja si stavio, iz svakih ponešto naučiš.

Ponadao sam se da će ići sa tvojim receptom od spajalice i klamerice ali figa. Htio sam taj mikro konektor izvaditi da bude sve u originalu jer su ga mijenjali ali van ne ide. Lik na YouTube je isto spomenuo da i sa alatom neke stopice ne možeš jednostavno izvaditi, a ove su sve čelične i ne ostaju kada im perca želiš vratiti kao one limene pa je i tu problem. Pokušat ću se još malo se poigrati ako uspijem super, a ako ne stavljam onaj novi koji je kupljen u ovlaštenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

dr.reustaurator,
stigao je adapter pa evo nekoliko fotki. Vidi se razlika između originalnog i zamjenskog a odnosi se u nešto kvalitetnijem materijalu i veličini kondenzatora, koji je manji pa ga je lakše spremiti iza multimedije ili nekog radia. Vjerujem da bi i onaj komplet dobro odradio posao sa zamjenskim adapterom ali pošto sam ga još prije naručio, zamjenit ću ga i staviti originalni. Sada si ga možeš naručiti ako si još zainteresiran. :)
Adapter (1H0 051 551 A)
dsc_0149nyyob.jpg

dsc_0153o9auj.jpg

dsc_0153_3x1x5j.jpg

dsc_01594mzq2.jpg

dsc_01631hl5v.jpg

dsc_0175bqlfs.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

odlično!

baš kako bi trebao biti. dobro da je stigao original, jer ću baš i ja otići do ovlaštenog pa viditi (srah me da ovi tudumi neće naći) pa mi onda ostaje rezerva Tokić. kolika je cijena?

P.S. to sam i ja tija gori spomeniti kad si spominja onaj drugi adapter s relejem itd. da ne volim toliko trpati nepotrebnih žica iza jer i ovako te žice iza radija ne maju neko svoje misto nego se samo utrpaju onako da propadnu iza, pa sad još i taj snop žica s relejom pa nastene teški đumbus. al eto zaboravija sam to spomenuti,kad puno tog pišen pa zaboravin :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pokušaj prvo preko lokalnog ovlaštenog jer imaš broj a možeš im poslati i fotku ako ne vjeruju. :) Cijena kod Tokića je 140 Kn ali savjetovao bih ti da probaš preko Porsche Croatia iz Velike Gorice, jer su oni uvoznici pa ne plaćaš još jedan par ruku bez veze.

Da, relej je malo problem kada sam ga stavio u prostor, ali vidio sam da ima dosta mjesta u prolazu dolje na tunelu, pa i na desnu stranu, tako da ću vidjeti gdje ću ga na kraju staviti. Relej ima PVC kvačicu pa se može i sa vezicom dobro pričvrstiti ali ću ga prije toga staviti u neku spužvu kao i onaj kondenzator od adaptera da malo smanjim vibracije ako do nje dođu. Oko spremanja žica treba imati puno živaca i vremena tako da kada mi to dođe na red, živci zbor. :) ali relej je dobra stvar. Taj gornji set radi tvrtka AIV koja prodaje Conradu i ne sumnjam da su dobro procijenili zašto je relej dobar. Pogledaj komentare na proizvod, nisu loši i svi pišu da je instalacija prošla bez problema, samo je jedan komentar na preveliki adapter ali pošto je moj manji imam neku prednost. Pod "Downloads" imaš i male upute oko instalacije. Jest da je na Njemačkom ali probaj sa Google prevoditeljom koji relativno dobro prevodi.
AIV.de.............................http://aiv.de/de/
AR-Adapterkabel VW.....http://www.conrad.de/ce/de/product/378454?PubID=162062&zanpid=2020566496069394432

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nedavno sam ugradio taj VW kabel , prije toga sam rastavio kućište antene i našao pojačalo , osprejao sam ga kontakt sprejem i sastavio natrag.

 

Iskreno očekivao sam puno više od tog pojačala, nema nikakve razlike u dobitku ako ga usporedim sa autima koji ga uopće nemaju.

 

 

Stavio sam kopču na mjesto PIN5.

Edited by cromiro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kod mene je ostao isti prijam stanica kao i kada je bio OEM radio pa čak je sada s njim i bolje što je možda i zbog multimedije. Za neko ispitivanje morao bih ga odvojiti i isprobati da li ima razlike s njim ili bez njega a sada što je kod tebe tko zna, možda pojačalo antene ili nešto drugo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ima definitivno razlike, hvatam banovinu u zagrebu, samobor i udaljenije stanice ali ništa posebno sa šuškanjima, jer se možda tuner i pojačalo ne kuže dobro kao što bi se trebali (valjda)

Share this post


Link to post
Share on other sites

staviaj sam i ja taj kabel nedugo nakon pisanja u ovoj temi i ja nisam primijetija nikakvu razliku, al eto nek stoji neda mi se vaditi. a i nadam se da ne troši akumulator :gleda

spojen na pin 5 po ovoj slici jer ovo je moja slika iz knjižice koja je došla s radiom

http://postimg.org/image/rta09bsex/

Edited by dr.restaurator

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobar prijam radio stanica ovisi i o osjetljivosti samog tunera ugrađenom u radio. Pošto se u svoje slobodno vrijeme bavim zemaljskim i satelitskim sustavima, znam koliko je ta osjetljivost bitna kod prijema TV signala preko odašiljača i satelita, što je usko vezano i za prijam radio signala. Razlika između prijema Philips CED 1800BT multimedije i OEM VW Alpha radija je neusporediva u jačini, jasnoći i stabilnosti.

Kao primjer mogu pojasniti kako je bitno dovesti +5V ili 12V napon na DVB-T antenu i koliko je signal stabilniji kod prijema. Osobno imao tzv.riblju kost DVB-T antenu pa sam naknadno kupio Spartu UHF Yagi antenu i bez pojačala signala uopće nisam imao, kada je stavljeno pojačalo signal vidljiv i stabilne jačine. Iz toga mogu zaključiti da je napon važna stavka kako u zemaljskom, satelitskom TV prijemu tako i u radijskom pa mislim da bi ipak trebalo biti razlike.

Sam dio kao takav nije nešto jer se radi o običnom adapteru sa kondenzatorom koji samo dovodi napon do antene sa pojačalom što je važno a sada da li nam je VW prodao maglu ili je isto bez kao i sa njim ne mogu tvrditi jer kod mene je signal OK a kod drugih je ostao isti a bez neka detaljnija ispitivanja ne može se točno tvrditi da li je adapter dobar ili ne kada ovisi i o ostalim faktorima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

je ima veze do radia, t osam primjetija kad sam balupunkt san francisco 300 zaminija sa london 120 da je slabiji signal, ali sam zato uzeja taj kabel da vidim oče li šta poboljšati, al čini se da nije ;-)

P.S. nisam još ništa riješija za popravak radia, jer nisam kod kuće

Share this post


Link to post
Share on other sites

I sam znas da postoji hrpa tutorijala po tom pitanju i to nije nikakva novina sto se adaptera ti ce. Ja sam se kao i drugi povodio time da ako dovedem +5V do pojacala na anteni da ce signal biti isti sto u konacnici i je pa i nesto bolji jer je multimedija cisto solidna. Kada sam u duji imao Philips radio u garazi nisam mogao nista slusati za razlilku od OEM VW Alpha radija koji je solidno primao signale. Znas kako je, nekom dobro, nekome nije a sada kada je gore ne propitkujem vise da li sluzi ili je samo ukras jer imam jos drugih stvari koje me cekaju pa se time vise ne zamaram. ;)

 

Ako se odlucis za popravak radija trzni me i posaljes ga preko Tiska a sve drugo ti rijesim. Mozda ubacimo neki monstrum od tunera da mozes radio Moskvu slusat. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav je inače pioneer kad smo kod kvalitete tunera?

 

Njihova auto radija su vidim među skupljim , onak bi rekao da je to više zbog funkcionalnosti....

 

Imao sam vrlo pozitivna iskustva sa phillipsovim FM tunerima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Teško je kupovati samo po kvaliteti prijema radio signala jer se time rijetko tko povodi a svi imamo drugačije kriterije pa uglavnom prevagne cijena, izgled, ili nešto slično. Meni je Kenwood KMD PS9070R sa mini CD-om imao dobar i kvalitetan prijem i to bez pojačala na anteni ali mi to nikada nije bio prioritet niti sam se time bavio. Nekada slušaš radio, nekada ubaciš CD, sada uglavnom mp3 itd. Ako ti je prioritet samo slušanje radija i želiš neki koji ima dobar prijam signala potraži malo po audio forumima koji se time bave pa pogledaj što oni kažu. Vjerujem da sa Alpinom ili Clarionom ne možeš pogriješiti i Pioneer je dobar ali nešto više od toga ti ne mogu pomoći ali kao što sam naveo svi bi htjeli najbolje a onda kada je cijena u pitanju odustanu.

Ovaj dolje Kenwood KMD PS9070R sa mini CD-om sam imao kratko u duji a imam ga još i sada u origigi pakiranju.
Kenwood KMD-PS971R

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo vidim o ovome se pričalo i ranije. Nakon ugradnje Android 10 multimedije u mk6 sve je ok samo sam primijetio da mi je lošiji prijem stanica za oko 30% sigurno. Već sam poručio dodatni adapter i mislim da će on riješiti problem :) Je li se iko susretao sa ovakvim adapterom?

712gsp6FIqL._AC_SL1500_.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Uzeo sam ja ali nisam imao vremena testirati. Mučio me onaj plavi kabel gdje ga spojiti. Pretpostavljam da treba biti na +12V. Kaj nisi dobio s radiom taj adapter?

Edited by Brumen

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 hour ago, Brumen said:

Uzeo sam ja ali nisam imao vremena testirati. Mučio me onaj plavi kabel gdje ga spojiti. Pretpostavljam da treba biti na +12V. Kaj nisi dobio s radiom taj adapter?

Plavi kabl ide na 12V Igntion (kontakt)! Jesam, dobio sam adapter ali obicni bez plavog kabla kao sa slike. Javi rezultate ako budes testirao mislim da bi trebalo biti bolje :)

eu06%20main.jpg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne znam da li će ti taj kabel nešto pomoći, po meni je to obični antenski, onaj sa dodatnom plavim kabelom i JPT stopicom na koji možeš dovesti napon je druga priča.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1