0
Juicy

Zvuk za nevezani pojas

Recommended Posts

Pozdrav,

 

vozim Seat Leon 1P, znam da je VW forum, ali pretpostavljam da će te mi znati dati odgovor.

Posjedujem VCDS 12.12, i ne mogu disableati zvuk za nevezani pojas. Pod menuom gdje se to može editirati, stavio sam vrijednost 0 umjesto 1, ali se ništa ne promijeni.

 

Čitao sam nešto da bi trebalo ići pod opciju 'coding' umjesto 'adaptation', ali se iskreno ne usudim bez prethodne konzultacije. Najviše me čudi što mi šogor vozi Alteu 1.9TDI, ima identičan kabel, laptop sa xp-om bla bla, i uspješto je to editirao.

 

Naravno, znam da je uputno vezati se, ali kada palim auto na 3 minute da odem do dućana, pištanje živcira u najmanju ruku. Jedna od opcija mi je kupnja one kopče kaj se ubode u pojas sa ebaya, ali to mi je nepraktično.

 

Unaprijed hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa probaj sa sogorovim VCDSom. Mozda je u tome stvar. Ja sam imao neki koji je samo brisao greske nista nisam mogao kodirat.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Isprobao sam sve kombinacije, i njegov kabel, moj laptop, i obratno etc. I vjerujem da znam o čemu pričaš, kupio sam dva kriva kabela sa ebay dok nisam shvatio da nema alternative za 11.11.3 ili 12.12 :lol2

 

Ross-techove upute su dosta šture, našao sam nešto o editiranju zadnjih 5 znamenki te linije koda, ali nije upalilo, a dalje nisam htio prčkati jer vrlo vjerojatno bih nešto zajebao.

 

Hvala na odgovoru uglavnom, ponadao sam se da se netko ovdje možda susreo s time, ali budem još malo guglao :)

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Našao :)

 

Možda dobro dođe nekome... Dakle;

Write down your existing 5-digit code

From above: +02 - Seatbelt warning active

subtract 2 from the first two digits of your existing 5-digit code. That's the new code to input.

Example: If existing 5-digit code is 07244

07 - 02 = 05

New 5-digit code: 05244

 

Ja nisam oduzimao 2 od postojećih znamenki već ukucao 00, dakle ako je kod bio 07244, sada je 00044, i radi! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pozdrav ekipa!

Jel ima netko iz Osijeka, a da ima VCDS da mi iskljuci zvuk pojasa?

Pojas mi izgleda gubi kontakt pa pišti vezao se ja ili ne, tako da sam vec dugo zapravo ne vezan pa mi je onaj lažnjak stalno ukopcan. :/

Ako ima netko voljan iz Osijeka sutra da mi to iskljuci neka posalje poruku na 0989885024 :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

U zadnje vrijeme sve vise ljudi cujem da ima taj problem, a kad se meni to pocelo pojavljivati, mislio sam da sam najveci pehist jer prije nikad nisam cuo da se to ikome desilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bome ;)

Idem na put za dva tjedna pa ako ima netko iz Osijeka da mi to mozr iskljuciti nek se javi :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja mogu al neznam kad cu za osijek. postoji sansa sutra da odem za osijek. Moram po djelove neke. A vrijeme neznam, valjda oko 2

Share this post


Link to post
Share on other sites

A vezanje ne dolazi u obzir? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Badava vezanje, kad se pali upozorenje i kad je vezan, jer kopča gubi kontakt.

Zato i hoće sključiti to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bio danas kod poznanika na servisu, samo je iskopcao elektroniku koja je ispod sjedala. Imaju dva "osiguraca". Žuti je za airbag, a crni za vezanje :) i to je to. Ne pisti vise. Ista stvar i za suvozacko mjesto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za metodu koju sam ja opisao znam da se pali zračni, za gore opisan način ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Decko koji mi je to odspojio je jako dobar mehanicar, a posebno za VW vozila. Pitao sam ga oce zracni raditi, rekao je da je taj crni konektor koji je otkopcao za pojas, a zuti pored njega za airbag i njega nije dirao, i rekao je da ce raditi. A nadam se da to necu morati testirati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

A aktiviranje samo-zatezujuceg pojasa prilikom sudara? Ja to to si ti napravio nebi nikad uradio..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bas, nebi nikada tako to rjesio, ako je tako dobar mehanicar za vw onda sigurno ima dijagnostiku pa ti je mogao to tako rjesiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites
0