1 1
neer

golf 5 1.9 tdi cudan zvuk

Recommended Posts

Evo ovako imam problem tj nije problem vec zvuk hhh-Kupio sam navedeni automobil sa 170 000 km i sad me muci taj neki zvuk kao da sovu imam pod haubom nije preglasan cuje se kad prebacujem iz prve u drugu brzinu najvise kao neki zvuk huuu.kad sam u 5oj brzini na blizu 2000 okretaja nista se necuje .jucer sam malo na obilaznici ga stisnuo i nista se nedogadja lose nikakvo gubljenje snage ni dim kao sto sam citao po forumima e sad sta vi mislite???ja sumnjam na turbinu ali molim boga da nije to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajd probaj stisnut gas u prvoj ili drugoj brzini pa ga pustit, ali nemoj ići preko 2500 okretaja, pa javi da li onda nešto čuješ. I mene po opisu muči isti/sličan zvuk, pa me zanima da li je možda isti problem.

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je bilo nesto slicno i danima sam bio lud zbog toga. Onda sam krenio njuskat ispod haube..i nadjem onu selnu, ili kako se to već zove, koja spaja crijevo koje ide u turbinu.. bila skroz molana.. dotego je dobro i sve rijeseno, nema vise sove ni bilo kojih drugih životinja pod haubom :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Daj malo pojasni što je selna i što si napravio? Rekao mi je jedan mehaničar da je možda do nekakvih ispušnih plinova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

misliš šelna ilitiga obujmica.Marko probat cu to sto si rekao prva druga i pustit gas ?? ma zivcira me to

Share this post


Link to post
Share on other sites

A nemam pojma kako se to knjizevno kaze, ali uglavnom to je kao metalni krug u kojeg ulaze dvije cijevi i to ih drzi spojeno.. Jedna je od ispusnih plinova ako se ne varam a druga o turbine.. Bar mislim da je tako ??? nisam blizu auta da ti to slikam..i nisam mehanicar.. Ali skuzio sam da tu susti kad dam gasa tako oko nekih 2000 okretaja.. Nije bilo drugih simptoma, auto je normalno potezalo, ali me zivciro taj zvuk..

Share this post


Link to post
Share on other sites

misliš šelna ilitiga obujmica.Marko probat cu to sto si rekao prva druga i pustit gas ?? ma zivcira me to

Probaj samo pustit gas kad si u prvoj ili u drugoj brzini, pa vidi da li onda čuješ isti zvuk.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni nije normalno da mi stari prebaci u treću brzinu, znači kojih 40 metara od mene, a ja čujem taj zvuk.

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako se ne cuje bar 200m onda nije prava sova :D Jedni mjenjaju auspuhe i skidaju lonce da dobe taj zvuk, a drugi ga imaju serijski pa ga hoce rjesiti.

 

Hint: kad je toplo vrijeme a motor jos nije topli, naglije ubrzaj do kojee 2000-2200 okretaja pa naglo presaltaj.. ima da te cijela ulica čuje :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Da je neki brutalan zvuk ne bi ni mene tako smetao. Frendovi koji prvi put sjednu u auto ni ne primjećuju taj zvuk, dok mene to opet svakodnevno živcira. :D

 

Probat ću snimit jedan dan video, pa postavit ovdje ako se bude dobro čulo.

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

tak i ja svaki lega koji provoza kaze ja nist necujem a ja ludim dok se vozim :) kad sam picajzla...cini mi se da mi moramo upalit radio haha

Share this post


Link to post
Share on other sites

i ja tvrdim kao Mario da je to normalna pojava... jednostavno je takva turbina, kod mene je tako vec 6 god

Share this post


Link to post
Share on other sites

E taj je zvuk i kod mog starog na mk5

samo kad ide iz prve u drugu tak zapisti.

sad jel to ok neznam...kad se zgrije onda se necuje..ulje je nalio castrol 5w40

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na petici od prvog dana kad je kupljena i na svakoj koju sam vozio ili cuo kad je prosla kraj mene, samo treba znat bas pogoditi da bi se culo onako pravo. I sta je manja brzina vise se cuje, tamo 5-6 skoro nista, također i sta je auto hladniji se vise cuje. Ne zamarajte se time to je 100% NORMALNO. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nešto slično se kod mene čuje prilikom puštanja gasa, dok je auto u leru ne čuje se ništa, znači samo pod pritiskom.

 

Rekao je mehaničar da mora malo više kopat da bi saznao što je, ali kaže da me ne brine to toliko, no volio bi znat što je ako nešto i je. haha :D

Edited by NoOne

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo sad dosao s posla i obrqtio sam pozornost i identicno se ponasa kao sto si zamolio da probam.kad u drugoj pustim gas bas se fino cuje.Nekako mi nije tolka frka kad cujem da dosta vas muku muci stim:) citao sam da golfovi s garret turbinama imaju takav specifican zvuk.al bas ide na zivce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma samo nek se ekipa provoza sa otvorenim gepekom i iz 2->3 i iz 3->4 presalta na 2 milje okretaja i mrvicu nek zakasni sa pustanjem gasa kod saltanja. (ja vozio trimer pa nisam mogo gepek zatvorit)

Kako onda sova huči, uplasio sam se kad je zahucala. Onda pitaj kolege dal cuju sta. (sto je najgore ja imam kat i zadnji lonac na autu) sta ce bit kad stavim straight pipe

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1