1 1
jurajbar

Passat b6 elektricna rucna

Recommended Posts

Nisam naletio da je netko pisao...

Uglavnom, maloprije sam dosao doma sa posla i sparkao se i ubacim u brzinu i upalim rucnu i ugasim auto i cujem iza neko zujanje i pocne mi javljat gresku za rucnu.

Probao sam krenut i naravno da ne ide i skuzim da nece otkocit zadnji desni kotac. Probao sam i gasit i palit auto, stiskao nekoliko puta prekidac, ali nista, cuje se kako radi unutra i onda stane.

Zvao sam mehanicara, trebao bi u srijedu doci pogledat, ali me zanima da li je netko imao slican problem i kako je rijesen.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Skini klemu sa akumulatora i sačekaj i onda vrati klemu i morala bi otkočiti. Meni je otišao prekidač i promjena u ovlaštenom servisu 411,46 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Na taj savjet sam na vise foruma i you tubeu naletio. Spominju oko pola minute da se saceka.

Mislis da bi bez obzira na sve trebala otkociti? Ako ne otkoci onda je do motorica?

A da je prekidac onda ne bi nikako dao zakocitii ili otkociti, ovako mi samo jedan kotac zapinje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kaze mi mehanicar da su zubi primili za popizdit i nedaju se odvojit. Pokusat ce mi ga osposobit barem za sada da vozim bez tog jednog, a servis i zamjena cijelog tog seta dode laganih 4 soma kuna. Kako je auto uvezen iz Austrije, kaze da se dosta soli i te tekucine cime Svabe i Austrijanci sipaju tokom zime se zavuce svuda i razjebe unutra sve kaj se moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probat cu nac neku polovnu, rekao mi je mehanicar da ce se raspitat, a do tada se vozim sa rucnom na jednom kotacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Gledam po netu malo stranice sa rezervnim i polovnim dijelovima. Nasao sam neki Tupek auto tamo kod Sesveta, malo dalje.

Jel ima netko neki auto otpad za preporucit da je negdje vec bio?

Svakako idem sutra mehanicaru pa da vidimo sta dalje i kako, mozda on bude znao gdje nabaviti ili neku alternativu, pa vas svakako obavijestim ovdje ako ikoga zanima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo i meni se dogodilo danas isto. Blokirala parkirna kočnica. Ustanovili da je desna. Prihvatio se posla, odvio dva vijka koji drže elektromotor na čeljustima te odvojio električni konektor od motora i skinuo ga dolje. Disk blokiran i nemože se pomaknuti. Uzeo sam odgovarajući imbus ključ i s njim pokušao vrtjeti "šuplji" vijak u kočionom cilindru a kojeg inače vrti elektromotor. Na jednu stranu vijak gotovo da nije išao a na drugu je nekako popustio i sve se lakše vrtio a poslije kad je otpustio čeljusti išao je sasvim lagano. Zaključio sam da je vijak došao na ono područje gdje dosada nije radio i tu je "zaribao" čvrsto uhvatio navoj pa je otpor za otpuštanje bio prevelik i EM nije mogao to odvrnuti. Pogledao sam malo bolje pločice na disku i čini mi se da je unutrašnja pločica jače potrošena od vanjske, iako su još dobre.

Namjeravam kupiti nove pločice i zamjeniti ih pa će čeljust morati biti jače raširena a vijak unutar klipa će onda biti više otpušten i radit će u području gdje je navoj "razrađen" te će trebat manji moment_struja za otpuštanje parkirne kočnice.

Nadam se da sam ovako na slijepo bez rastavljanja kočionog cilindra dobro procjenio kvar i rješenje istog. Znat ću uskoro kad promjenim kočione pločice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad ih budes mjenjao ipak mjenjaj uz pomoc diagnostike jer pomak klipova se radi pomocu funkcije na diagnostici a kasnije se dovodi u osnovni polozaj tak da jednako drze.... Unutarnja se prije trosi...to je ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ajde tebi barem nije motoric otisao kao meni. Ja sam nedavno zadnje nove diskove i pakne stavio. Sada sam na jednom motoricu dok ne nadjem neki polovni jeftini.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko ljudi ima problema s tom električnom "ručnom".

Samo su bespotrebno iskomplicirali stvari s tim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ta elektricna rucna je zakon stvar i kad se jednom naviknes na nju.... Naravno, druga stvar je kad rikne, ali tako je sa vecinom dodatne opreme danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni je zakon. Ja sam se naviknuo na nju. A ne bi mi riknuo motoric da nije bio nagrizen od kojekakvih kemikalija koje se posipaju zimi u Austriji i Njemackoj gdje su jebene zime i snijegovi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

ma nek se grebu svi ti noviji auti zato imam jedino rješenje golf2. Jest da stoji na ražnju još od prošlog ljeta("bio sam kirurg cca 4mj svaki dan, odstranio sve rđavo, temeljito povario i odmah sve zaštitio, antirost, temeljna, masa sa dihtanje pa vrući tekući vosak cca 120-130°C u sve šupljine, usput temeljito pojačao pragove).

Ovo sad će mi biti dobar poticaj da ga pripremim konačno za lakiranje i sastavljanje i imam auto idućih 15-ak godina.

Jedini pouzdani auto za kojega ja znam i kojega cijenim.

Nikad me nije ostavio na cjedilu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakve ovo veze ima sa rucnom od passata

Share this post


Link to post
Share on other sites

U golfu dva gines ki golub a u novijim bi i prezivio.... Tehnika i materijali idu naprijed... ljudi su sve vise komforni pa im se serviraju ovakve elektricne budalastine. Npr auto hold je dobra stvar kad radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slažem se da su današnji auti puno puno čvršći i napredniji po pitanju gradnje u odnosu na g2. Za sve ostalo imam svoje mišljenje.

Evo promjenili mi danas pločice međutim majstor (vag-servis) nije mogao nikako poništiti(izbrisati) zapisanu grešku u ECU.

Sumnjaju u elektronski modul parkirne kočnice. Trebam auto svaki dan uglavnom kraće relacije pa sam prihvatio da ga vozim iako mi blica lampica te "piska" i "tuli" u ušima signal sa porukom za neispravnu park.kočnicu.

Uglavnom prije odlaska u servis provjerio sam skinuti el.motor kočnice preko ispravljača i vrti se normalno na obje strane kad se promjeni polaritet tako da sam bar u to bio siguran.

Na diagnostici stoji zapisana greška na tom kotaču za motor da je povukao 8A struju. E sad neznam možda je u modulu parkirne nešto riknulo poput nekog izlaznog tranzistora ili će biti jao meni kupuj novi modul pa se vozi a pretpostavljam da je "papren". Jer kaže čovjek u sevisu za motorić da je cca2700kn a koliko će onda biti modul.

No bit će kako bude barem zasad drži parkirna na lijevom kotaču. Probao sam na blažem usponu krenuti sa uključenom parkirnom kočnicom i normalno je sve elektr.odradila po pitanju automatskog popuštanja parkirne. Svi osigurači ispravni. Jedino nedolazi struja do desnog motorića.

Share this post


Link to post
Share on other sites

mjenjam golf7 ful koža klima za golf sa 2 rubina

Share this post


Link to post
Share on other sites

mjenjam golf7 ful koža klima za golf sa 2 rubina

Nemoj, neces znat vozit golf 2.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jebo m...r neki ljudi ne vide dalje od golfa 2.. jbt da te pogodnim malo jace s biciklom ili skuterom u vozaceva vrata ubio bi te unutra, a ne da te lupi neki moderan auto ili nesto..

 

A da ne budem skroz off, elektricna rucna mi je ok, treba malo navikavanja ali je ok, pogotovo u kombinaciji sa onim za kretanje uz brdo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Imao sam jettu 91g TD i u nju sam ulupao toliko novaca da je to bilo strasno. Svaki put sam si mislio to je to ali nikad nije bilo. I u ovaj sam ulupao podosta ali nesto iz gusta nesto za popravke ali se barem posteno vozim.

 

Btw, kod mene kad mi nije radila pozicija i kad sam mjerio da dobivam samo 5V na to mjesto, ispostavilo se da je riknuo bordnetz odnosno CECM pa sam njega mjenjao. Uzeo sam 30byte high najnoviji, polovni iz poljske i sve proradilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nemoj, neces znat vozit golf 2.

ici cu kod marina na instrukcije :P

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1