1 1
jurajbar

Passat b6 elektricna rucna

Recommended Posts

Znam da nije passat al je VAG... naime na A6 4f mi el. rucna super radi ali se cuje neki zavijajuci zvuk kad ''podignem'' rucnu. To se cuje od kad je auto kupljen pa me zanima je li to tako treba ili je neki kvar?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Trebalo bi se samo cuti zatezanje motorica. I to ne jako. Meni je danas na zadnjem lijevom amortizeru ispred Ikee riknula opruga. Sad je kod lokalnog majstora, dvije opruge i zamjena laganih soma novaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Znam da nije passat al je VAG... naime na A6 4f mi el. rucna super radi ali se cuje neki zavijajuci zvuk kad ''podignem'' rucnu. To se cuje od kad je auto kupljen pa me zanima je li to tako treba ili je neki kvar?

 

Da, to zujanje je normalno. To su motorici koji zatezu rucnu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odvojio sam središnju konzolu da bih došao do CPU_modula koji upravlja parkirnom kočnicom.

Molio bi ako netko ima da stavi shemu pinova konektora na CPU_modulu parkirne kočnice.

Treba mi shema pinova na konektoru koji vode prema desnom odnosno lijevom EM_kočnice.

Želim provjeriti vodljivost kabela od konektora do el.motora na kočnicama.

Desni EM uopće ne dobiva struju provjereno VCDS_om.

Lijevi normalno radi.

 

Address 53: Parking Brake Labels: 3C0-907-801-53.lbl

Part No SW: 3C0 907 801 B HW: 3C0 907 801 B
Component: EPB VC8HC001 013 0001
Revision: 013
Coding: 0000011
Shop #: WSC 00028 028 00001
1 Fault Found:
02433 - Can't Decode, CODE File Not Loaded!
011 - Can't Decode, CODE File Not Loaded! - MIL ON
Freeze Frame:
Fault Status: 11101011
Fault Priority: 1
Fault Frequency: 51
Reset counter: 173
Mileage: 87944 km
Time Indication: 0
Date: 2000.00.00
Time: 20:17:26
Freeze Frame:
Voltage: 12.11 V
Count: 117

zvsrv5sl.jpg

 

Ugradio novi Emotor, obrisali greške i sad radi OK.

Edited by dizna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Poz!

 

imam problem s parkirnom kočnicom, naime kad stisnem gumb za aktiviranje izbaci mi grešku i kočnica se ne aktivira. ponekad zna uhvatit pa se aktivira, ali onda je ne mogu otpustit. ali ako se zavežem i dam gas ona se automatski otpusti, što bi značilo da kočnica radi. ali se javlja ta greška i čitao sam da je mogući kvar na toj tipki za kočnicu te da se to samo promjeni. pa sam htio pitati da li netko zna gdje mogu kupiti taj dio i po kojoj cijeni? da li je pouzdano uzet taj dio s ebaya?

 

i još jedno pitanje nevezano uz kočnicu pa da ne otvaram novu temu samo radi toga, pošto je auto DSG, a ručina je ona ko kvadratna, da li netko zna gdje se može kupiti zamjenska ručica?

 

hvala :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

I ja mislim da je prekidac nabolje u ovlastenom. Zasto? Zato jer je zadnja verzija C (3C0 927 225 C REH) a na netu i kod kineza se moze naruciti samo B. Iako im u naslovu pise C na slikama se vidi B pa nisam siguran u kvalitetu.

Ja sam svog zamjenio sa kinezom i mislim da nije dobro, imao sam jos nekih problema od onda. Sad sam u fazi da upogonim ODIS-E pa da si flashnem modul i da stavim OEM C verziju prekidaca, pa da me mozda prestane kocnica zahebavati.

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

hvala dečki na odgovoru :D

 

jel znate kolika je cijena u ovlaštenom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja sam imao B verziju prekidaca pa je zezala rucna tj nije otpustala rucna svaki drugiput. Stavio sam C i radi super.

Share this post


Link to post
Share on other sites

E nadam se da ce i meni pomoci to jer i dalje ponekad ne zeli otpusiti, pa gasi pali auto i onda zeli. Redovito prijavi gresku samo kad palim auto. U voznji i kad je aktivan auto hold sustav, no svejedno cu probati i update modula jer isto kao nesto moze pomoci. ODIS imam, VAS5054 imam, falsh file imam. Sad samo da skuzim zasto mi je flash gumb siv kad odaberem flash file :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

kupio danas novi i stavio i sve radi kako treba.

 

ako neko ima sličan problem, novi prekidač u Zubaku u Kraljevcu 321,84 kn.

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 1