3 3
azraphantom

dpf lampica

Recommended Posts

Imaš li diesel gate software, ako da, vraćaj software i treba bi se poduplat kilometraza između regeneracija.  Ako nemaš fix softwer, jbg

Edited by gavranovic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ga voziš po gradu i na manjim okretajima to je ok jer i meni je radilo na cca 220 do 300km u gradu
Sad radim van grada otvorena cesta i 400+ radi tek tako da puno ti znači grad otvorena i gušenje na leru

Poslano sa mog ELE-L29 koristeći Tapatalk

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravljen je Dieselgate fix, al svejedno dok sam ga po splitu (znaci lovim svako crveno na semaforu) voza radilo mi je svakih cca 280 -300 km na castrolovom ll3, sad ga vozim svaki dan do posla cca 8,5 km brzom cestom na shellu i jedva 200...mozda shella vise guta ma da sumnjam..oba su 507 spec...

Ima li neko da je radija nazad tvornicku mapu? Koje su razlike osim sta produlji interval regena, potrosnja, rad motora itd? Moj je kupljen vec sa updateom pa nisam upucen.

Btw hvala momci na odgovorima gore

 

Edited by mvukos00

Share this post


Link to post
Share on other sites

mislim da se bezveze opterecujete time. Svakako ko god ima dieselgate fix on je naje*bao kad-tad sa EGR-om i DPF-om. A naje*bali smo i mi bez diesegate-a samo nesto kasnije. A bez fix-a mislim da je normalan interval 200,300,400km zavisno od uslova i voznje. 

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
45 minutes ago, mvukos00 said:

Napravljen je Dieselgate fix, al svejedno dok sam ga po splitu (znaci lovim svako crveno na semaforu) voza radilo mi je svakih cca 280 -300 km na castrolovom ll3, sad ga vozim svaki dan do posla cca 8,5 km brzom cestom na shellu i jedva 200...mozda shella vise guta ma da sumnjam..oba su 507 spec...

Ima li neko da je radija nazad tvornicku mapu? Koje su razlike osim sta produlji interval regena, potrosnja, rad motora itd? Moj je kupljen vec sa updateom pa nisam upucen.

Btw hvala momci na odgovorima gore

 

Odi rušćiću i on ti vrne org ori i dalje te uputi oko regeneracija...

Share this post


Link to post
Share on other sites
1 minute ago, AUTOFREAK said:

Odi rušćiću i on ti vrne org ori i dalje te uputi oko regeneracija...

Lokacija? :D

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Stavite tvornicki softver i nikad vise ici u ovlasteni, jer ce ga oni opet updejtati..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Moj mk6 2.0 TDI je prešao mnogo više od tvoga pa mi regeneraciju radi cca 350km moje vožnje na Castrolu 5w30 LL. Ne vjerujem da je to do upadte-a jer ti je prije radio na većim intervalima iako si i tada imao update. Traje li ti sada regeneracija duže?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ovisi di ga vozis, ako ti je vise otvoreni put nego u mene kombinacija normalno da ce preci vise izmedu intervala

Zadnji servis sam proba sa shellom 0w30 i aditivom za hidropodizace jer mi se cuju na ladan motor..mozda je do toga, a mozda i nije..na castrolu je vrtija oko 300km..svakako bi volija vratit staru mapu jer od ove sigurno benefita nema

 

Edited by mvukos00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ma dobro to znam, ali i ne vozim ja puno po autoputu. Traje li ti sada duže regeneracija? Moguće je da ti i EGR ne radi kako treba iako nema nikakve grešeke. On zna poremetiti ciklus regeneracije :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Egr bi treba bit ok jer je stavljen novi nakon updatea posto je odma crka kod proslog vlasnika, al me klapna jebe..cistija sam je prije par mj i bilo je sve 5, sad ponovo trese kod gasenja...

Al eto sta su govorili ljudi po drugim temama, da auto mirnije radi i vuce bolje sa starim softverom mi je dovoljan motiv da vratim mapu..pa i da mi.produlji intervale sa 200 na 300, 400 opet dobro..regeneracija je sada duza za km dva..nista specijalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Eto vrati staru mapu pa možda će ti i malo produžiti interval ali opet radio ti ja na 300km i sa tom mapom. Očigledno tu nešto ne štima. Nisi mi odgovorio na pitanje traje li ti sada duže regeneracija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Traje 2,3 km duze..pise ti gore 😃

Ima sam jednu rutu i tocno mjesto di bi regeneracija bila odradena..sad moram proc jos malo naprid haha

Gledaj dpf se sigurno puni sa km al cinjenica je da ne na 80ml po vcds a navodno je 175ml max kapacitet..znaci nije ni do pola jos...

Nema gresaka osim klapne p0121 koju sam uvik rjesija ciscenjem klapne i brisanjem greske

Edited by mvukos00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Meni na Polu 1.6 cayc, koji ima zadnju mapu. radi regeneraciju svako 400 500km. Nikad nije palio lampicu dpf.

 

Ali zato za egr sve cesce svijetli. default_smile.png

 

Poslano sa mog Pixel 3 XL koristeći Tapatalk

 

 

 

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

E kako saznati da li Passat B8 iz 2015te (2.0 DFCA 19k0ks) uletio u tu aferu ili ne? Svugdje gdje sam nasao za upisati VIN kaze da ne moze pronaci info za taj VIN.

Drugo pitanje, kako mi je ovo prvi auto sa DPF-om, ja nikako ne skuzim kad je krenuo u regeneraciju a cesto vozim kratke relacije. Kad odem na obilazicnu, kako je najbolje odvoziti da se regenerira i da li ce se pokrenuti regeneracija sama od sebe ili ako sam preskocio jednu on broji do sljedece bez obzira kako vozio?

Nikakve lampice mi se ne pale, kao napomena.
 

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako je euro 6 motor, onda nije bio u aferi. Samo euro 5 motor je u aferi.

 

Imas tu post i izgled dpf lonca kod euro 5 i 6. Euro 6 ima dva valjkasta vodoravno polozena lonca a eu5 jedan okomiti.

 

Mislim da je 190 ks eu6

 

https://www.vwvortex.com/threads/does-my-jetta-have-the-ea189-or-ea288-engine-how-to-find-out.7384657/#post-90256858

 

 

ded85b418e2f64143870cd37d187af7a.jpgc8964f9306fe3e7c053457bdd074e5b3.jpg

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Auto je Euro 6 posto se radi o DFCA motoru. Ok, nije bio u aferi, kul, preskocio sam onda tu pizdariju :D

Sto sa regeneracijom, citam da se moze vidijeti kad se ode u car menu i status auta. Ja ne znam prepoznati kad je zapocela ali znam da mi povremeno ventilator vrti jos 5 minuta nakon sto ugasim auto.
Ako odem na autoput nakon toga i vozim ga izmedju 2000 i 3000 okretaja u cetvrtoj/petoj da li ce odraditi ili sve dok on ne odluci nema nista?

Edited by projektilski

Share this post


Link to post
Share on other sites
25 minutes ago, projektilski said:

Auto je Euro 6 posto se radi o DFCA motoru. Ok, nije bio u aferi, kul, preskocio sam onda tu pizdariju :D

Sto sa regeneracijom, citam da se moze vidijeti kad se ode u car menu i status auta. Ja ne znam prepoznati kad je zapocela ali znam da mi povremeno ventilator vrti jos 5 minuta nakon sto ugasim auto.
Ako odem na autoput nakon toga i vozim ga izmedju 2000 i 3000 okretaja u cetvrtoj/petoj da li ce odraditi ili sve dok on ne odluci nema nista?

Regeneracija ti se sama pokrene, prvo sto ces primjetit je da ti auto bolje cupa na gasu, kad to vidis onda stani negdi sa strane ceste i u mjestu vidis na koliko su ti obrtaji..ako ti je na 900-1000 znaci da je regeneracija pokrenuta..a ako ti je prozor otvoren moguce i da ce se cut malo smrada :D

Sto se tice regeneriranja, ako imas brzu cestu blizu, dovoljno ti je u 4 brzini vozit 90kmh na 2000 okretaja, i za 10-15 min je gotovo, kad to odradis opet stani sa strane i vidi jel ti ler pao ispod 900, ako je znaci da si odradija regeneraciju..probaj je ne prekidat tj ne gasit auto kad digne ler na 950, 1000 nego ga otpusi odma, jer dizne bacaju vise goriva i natankaju ti karter sa gorivom

btw nemoj se zajebat npr kad ti radi klima na najjace ako ti nije ugrijan motor, isto ce ti dignit ler, pa da ne mislis da je regeneracija :D kad stanes sa strane pogasi klimu pa provjeri stanje

Edited by mvukos00
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Je ne primjetim kad mi poraste ler gas, pogotovo sad u ova hladnija vremena kad grijem kabinu i sjedalo. 
Nije problem ako skuzim odvoziti jos malo dok to ne zavrsi ali moram to uhvatiti a ne uhvatim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Koliko dugo vozis to auto sa dpf? Nadoc ces sa vremenom, ali najbolje primjetis kad auto vuce dosta bolje..probaj nakon sto ugrijes kabinu i motor izgasit grijanje na sekund i vidit na koliko ti stoji ler..

Ako ne skuzis i ako ti regeneracija traje, upalit ce ti se lampica da je zapusen, al sve prije toga ces znat jedino na nacin koji sam ti gore napisao..

Edited by mvukos00

Share this post


Link to post
Share on other sites

Par mjeseci, ne previse ali imao sam i duze i puno kracih relacija. Nisam dosad primjetio u voznji osim da mi ventilator radi ponekad dosta dugo nakon gasenja. Ne znam kako bi osjetio razliku u gasu na modelu od 190ks jer mi ide i ovako jako dobro a i nije da se ganjam non stop pa da mi par posto dobitka moze biti primjetno.

Potrazit cu onaj menu sto se spominje pa ga drzati upaljenim i pratiti malo. Imam i VAGDPF aplikaciju mogu i nju drzati upaljenom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako ne osjetis na gasu, onda prati samo instrument tablu kad si u leru na koliko ti stoji...

Ako ti je dosta puta to bilo sa ventilatorom moguce da si prekinija regeneraciju dosta puta, pa ti nije lose ni provjerit stanje ulja, moguce da ti se razina digla ako nisi u meduvremenu mijenjao ulje

Share this post


Link to post
Share on other sites
3 3